Allah'ın emri "ÜÇ" !
Sevgili Satranç Sevenler,

Bildiğimiz gibi satranç sporu içerisinde "ÜÇ konum tekrarı" , "ÜÇ kuraldışı hamle" gibi kurallar bulunmakta. Bunların yanında birde bizim oluşturduğumuz "Final sıralamasında ilk ÜÇ sporcuya madalya verilir." tabusu var.

Benim asıl değinmek istediğim konu tabi ki madalyalar. Niye ÜÇ?
Kabul ediyorum ki katılımın otuz sporcuyu geçmediği turnuvalar için ÜÇ madalya yeterli. Örnek olarak benimde katıldığım 19 MAYIS Turnuvası.

Fakat katılımın çok daha fazla olduğu turnuvalar için? Örnek olarak 23 NİSAN Turnuvası!
Küçükler Genel Kategorisinde katılım yaklaşık olarak 200 sporcu olmuştu. Fakat verilen madalya sayısı yalnızca ÜÇ!

Madalyaların tanesi beş ytl. Yinede maddi durumumuz uygun değil denirse her sporcudan iki ytl alınsa 80 tane madalya yaptırılır.
Benim istediğim ise 200 sporcu için yalnızca 20 madalya!

Bizim için önemli olmayabilir ama çocuklarımız için madalya büyük bir teşvik unsuru. Özellikle çok sayıda yeni başlayanın katıldığı böyle turnuvalarda.

Para ödülü koymanın çocukları "ÖDÜL AVCILIĞI" na alıştıracağına inanıyorum.

Çocuklar için alınan madalyaların değeri ise paha biçilemez!
bence madalya yerine imzalı bir başarı belgesi werilse bile olur.
ama bunun yanında satranç kitabı gibi şeyler werilmeli.zaten antalya da satranç kitabı bulmakta zorlanan kişiler war. hakemlerimiz federasyondan filan getirte bilir
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi