KURUMLAR ARASI TURNUVA NASIL YAPILIR
Değerli Arkadaşlar;
Muş'ta Kurumlar arası satranç turnuvası düşünülüyormuş. Benden yardım istediler. Ben de daha önce böyle bir takım turnuvası yapmadım. Yani ben de sizlerden yardım istiyorum. Daha önce bu tür bir turnuva yapan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum...
MUŞ
Ara
Sn Kasim_Demircan :
( Değerli Arkadaşlar;
Muş'ta Kurumlar arası satranç turnuvası düşünülüyormuş. Benden yardım istediler. Ben de daha önce böyle bir takım turnuvası yapmadım. Yani ben de sizlerden yardım istiyorum. Daha önce bu tür bir turnuva yapan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.)

Yazınız okudum , öncelikle Satranç turnuvası için Muş il temsilcisiyle görüştünüzmü? Tsf sitesinde şubat ayının 20 sinde il temsilciliği ataması yapılmış öncelikle il temsilciliğinden turnuva için izin alınmalı, Siz hakemmisiniz ? eğer değilseniz hakem yada hakem atamaları yapılmalı .

A Yönerge yapılmalı, Turnuvanın özelliğine göre yönergeye yazılması gerekenler olacaktır. Size burada birkaç örnek sunuyorum .
*** Katılacak kurumlarla toplantı yapılmalı kaç kurum katılacak sayı belli olmalı .
*** Takım turnuvasımı? ferdi turnuvamı olacak ?
*** zaman periyodu , tarihler ve tur sayısı yazılmalı .
*** takım turnuvasıysa ,takımların sayısı , özellikli masa olacakmı?
*** ödüller , takım turnuvasıysa masa derecesi olacakmı?
*** eşitlik bozmalar neler olacak yazılmalı.
***turnuva Ukd yada Elo da kullanılacakmı?
bunlarla ilgili bilgileri sunabilirseniz öncelikle il temsilcisi ve oradaki Hakem arkadaşların yardımıyla yapılması gereken turnuvada istediğiniz her konuda yardımcı olmaya çalışırım ama genede öncelik il temsilciliğindedir.
Saygılar sunarım .
Sayın Kocabalkan;
Öncelikle teşekkür ederim. Ben daha önce bir çok turnuva organize etmiştim. Bu turnuvanın merak ettiğim kısmını şöyle arz edeyim.

* Kurum derken sadece resmi kurumlar mı olması lazım yoksa yarı resmi, özerk kurumlar da olur mu? Ya da herhangi bir işletme de kurum olarak kabul edilebilir mi?

* İl Müdürlükleri ile ilçe müdürlükleri ayrı birer kurum mu kabul edilmesi lazım

* Mesela İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul Müdürlükleri ayrı ayrı kurum olarak mı kabul edilebilir? vs.
Saygılarımla
MUŞ
Ara
Sn Demircin,

Siz Turnuvada oynatabileceğiniz oyuncu sayısını dikkate alarak yapacağınız yönergeye göre istediğiniz kurumları turnuvaya dahil edebilirsiniz. Turnuva organizasyonunu yapan kişi yada kişiler bunu belirleyebilir , Sizinde yazdığınız gibi özellikler koyarsanız bunlara uyan kurumlar katılabilir . Bu konuda sözü gene İl temsilcinize bırakmak isterim karar vermek için oradaki durumu bilmek gerekir , bazı kurumları turnuvaya çağırmassanız nasıl karşılayacaklar oda önemli .
Saygılar sunarım .

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi