Piramidin üstüne bakmayı alışkanlık haline getirdik.
Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Mojo Jojo mevcut sistemi savunma ihtiyacını hissediyor
Valla bunu da okudum ya artık ne desem yetersiz. Tanıdığım bir iki doktor arkadaşım var, arsenik mi beni daha sağlam götürür, kulağımdan civa mı akıtayım, açıp bunu soracağım Big Grin

Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Yok eğer Mojo Jojo -bugüne kadar yapılanlar çok doğrudur.Üst olmadan alt olmaz,Üst önemlidir,alt sadece vergi ödemekle yükümlüdür- diyorsa mesele yoktur.O zaman yeniliklere gözlerimizi kapatalım!Herşey bugüne kadar nasıl devam etmişse öyle devam etsin!
Bugüne kadar yapılanlar doğru demedim, diyebileceğim şu; alt - üst - orta diye sert ve kategorik ayırımlar yapamayız. Satranç topluluğu homojen değil, bana göre 1900 ile 2300 arasında net bir ayırım yok, bunun altı da homojen değil, 1450'lik bir oyuncu bugünkü bilgisayar data destekleri ile kısa sürede 1900 ayarına gelebilir. Bu kriterlere saplanamayız.

Benim öngörüm, altyapı veya orta bölge, tepedeki rol modellerden faydalanır. Ben açıkçası Emre Can'ın veya Suat Atalık'ın varlığının satranca doğrudan katkı sağladığını düşünüyorum. Bu fetişizm değil, onlar da o yere acı çekerek, basamakları tırmanarak geldiler.

Hiçbir katkıları olmasa bile deneyimleri var. Yöneticilik bu deneyimden yararlanmanın yolunu bulmaktır, ister akademik manada ister pratik (oyunculuk) manada. Bizim yönetim ise yararlanmamanın yolunu arıyor, daha kötüsü de buluyor Big Grin

Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı:2 defa Olimpiyat düzenleyen Türkiye, diğer Olimpiyat düzenleyen ülkelerin aksine erişkin yaşta C ve D takımlarını oynatmak istemedi.Hiç kimse bu tercihin doğru veya yanlış olduğunu söyleyebildi mi?Biz öbür düzenleyicilerden daha mı doğru düşünüyoruz?
Bir yarışma yapıyoruz.12 ödül koyuyoruz.Yarışmaya 12 yabancı geliyor. Ödülleri alıyor,gidiyor.Ödül sayısı ile yabancı sayısının aynı olması bir tesadüf müdür? Aynı ülkeden 10 yabancı oyuncu çağırmanın bize sağladığı yarar nedir? Bir başka yarışma düzenliyoruz.25 yerli,25 yabancı katılıyor.Yabancılar kendi aralarında yerliler kendi aralarında oynuyorlar. Bu durum Türk Satrancına hiçbir yarar sağlamıyor.Sadece kaynakları yabancıların lehine kullanmış oluyoruz.
Tamamen katılıyorum ama bu bahsettikleriniz üstyapı sorunsalı değil mi şimdi? Üstyapıya giden yolda karşılaşılan sorunlar değil mi bunlar?

Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bakınız benim açtığım başlıklarda kimliği açık kaç kişi görüş bildiriyor?
Evet. Sanırım civa daha çabuk ve acısız olacak :roll: !
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
yerel dinamikler - Yazar: Cengiz Keleş - 28-02-2013, 13:44
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 28-02-2013, 23:12
Re: Somut yazma önceliklerim nelerdir? - Yazar: Mojo Jojo - 01-03-2013, 00:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuzafferŞekerli - 01-03-2013, 08:30

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi