İzmir gecekondu çöplüğüne dönmüş?
İzmirli değilim 4 gün gezdim gördüklerimi paylaşmak istedim

1-Otogardan konak a doğru giderken çevreme baktım her taraf gece kondu çöplüğüne dönmüş, gerçekten izmri olduğunu bilmesem doğuda gelişmemiş bir il olduğunu inanırdım. hatta dağın yamacından tepesine kadar gecekondu yapılmış.(ilk defa böyle bir şey gördüm) Metroya bindim Evka 3 hattında doğru çevreye bakıyorum bir tane modern bina göremedim hep Geçekondu çöplüğü kaplamış. Hiç mi kentsel dönüşüm yapılmaz, gece kondu yerine modern binalar için insanlarla anlaşılmaz. Adam bir de gece kondu çöplüğünün tam önüne kendi resmini asmıs "izmir belediyesi çalışıyor diye" gerçekten ilginç.

2-Taksici öz izmirliydi, adam bayağı saydırdı giderken böyle sehircilik olmaz diye, Metroya bindim aktarma için 1,5 mt enli köprü yapmıslar. 4 milyonluk şehir için!! Gine bir tanesi belediyeye saydı. Ben 20 milyonluk istanbulda hiç böyle bir acemilik görmedim. Adam yazmış aktarma için bu köprüyü simdilik kullanın. İyide kardeşim koca şehirin yükünü bu 1.5 metre enindeki köprü nasıl kaldırır insanlar içi içe gidiyor bunları göremiyormusunuz?

3-Feribotla karşıyaka geçerken denizin rengine bakarken gerçekten şok geçirdim. Denizin altı olduğu gibi siyah , ben istanbulda bile böyle bir kirlilik görmedim. Zaten bindiğim feribotta İstanbul un eski külüstüre çıkardığı feribotlardı arkasında ki "istanbul" yazısını bile silmemişler. Demek istanbulun külüstürlerine kadar düşmüş izmirSmile)

Türkiyenin ilk 5 arasında bir şehir bu kadar kötü bir şehirleşme olmamalı. İzmirin 6 katı İstanbul daha iyi yönetilip modern bir şehirleşme yapılıyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi