CEHALETİN BU KADARI TAHSİLLE MÜMKÜNDÜR
Aşağıdaki yazılar Sertaç Dalkıran tutuklanmadan önce Selçuk Aydın tarafından tsf forumda kaleme alınmıştır:
"58 GENEL KONULAR / İletmek İstedikleriniz / Re: Satranç Okulu 6 Yaşında
- : 08/14/07 22:57:13
Tanıdığım Sertaç,satrançta bir çok ilklere imza atmıştır.Girişimcidir.Birçoğumuzun düşünemeyeceği ve cesaret edemiyeceği şeyleri gerçekleştirmiştir.
Peki Sertaç; neden satrançla ilgili sanal bir alış-veriş sitesi kurmaz ? Dostça rekabet daha iyi ürünler yarattırmaz mı ?
Ne diyorsun sevgili Sertaç,yoksa yaşlanıyormusun ? "

Dahası var:
"56 GENEL KONULAR / İletmek İstedikleriniz / Re: Satranç Okulu 6 Yaşında
- : 08/17/07 20:54:13
Sevgili Sertaç;
Söylediklerin Sn.Kahraman Olgaç'ın söylemini andırıyor.Ona söylediklerim aynen senin içinde geçerlidir.Sen bir kenara çekilip ölümü bekleyemezsin.Seni hiç kimsede bir kenara itemez.Senin gibi bir savaşçı ölecekse de,bu savaşarak olmalı !
Senin yaşam enerjin öğrencilerindir.Azaldığını da zannetmiyorum.
Ne Sen,ne SGM ne de Satranç Müzesi daha görevini tamamladı.Hiç bir yere gidemezsin.( bu bir tehdittir )
Hele A.Eren'in mürüvetini görmeden asla olmaz.
Bu konuyu Carlsen'i yenip ,dönüşte uçakta viskilerimizi yudumlarken tekrar konuşalım,olur mu ?

Satranç Okulunun da senin tecrübelerinden öğrenecek çok şeyleri olduğuna eminim. "

Bu arada Sertaç Dalkıran gözaltına alınır. Daha önce “başkalarının kusurlarını örtmede gece gibi ol” diye sağa sola Mevlana’dan nasihat eden Selçuk Aydın bu kez şöyle konuşur:
"51 GENEL KONULAR / İletmek İstedikleriniz / Şimdi Konuşma Zamanı
- : 09/08/07 12:19:18
Federasyon ve muhalefetin( onlar kimse) "Olmamış bir şeyi olmuş gibi göstermek"...
Ben ortada böyle bir komplo olduğu kanaatinde değilim.
Şayet,olmuş bir olayı ortaya çıkartıyorlarsa bu başta TSF ,herkesin insanlık görevidir.
Bu rezaletin üstüne gidilmeli,kesinlikle ört bas edilmemeli,olay aydınlatılmalıdır.Gereken ceza da verilmelidir.
Sayın Yazıcı kendisinin de iki kız çocuğunun olduğunu söylemektedir.O zaman bu mağdur olan 2 çocuğunda (varsa başkalarının da) haklarının korunmasına destek olmalıdır.
TSF burada taraftır.Olmalıdır da."

Tam burada kendisine Mevlana’nın öğüdü anımsatılınca, şöyle bağırır:

"48 GENEL KONULAR / İletmek İstedikleriniz / Usulünce Cevap Vermek Bir Meziyettir
- : 09/10/07 21:15:22
Arkadaşım bana yakındır.Ama hakikat daha yakındır.Hakikat "Hak"tır. Ayrıca bazıları gibi bir sapkınlığın şak şakçılığını yapmayacak kadar da kişilikliyimdir.
Sayın forum sakinleri;bir-iki dakikalığına gözlerinizi kapayıp ,kendinizi bu iki çocuğun annesi,babası,kardeşiniz yerine koyun.Sonra elinizi vicdanınıza koyup yorumunuzu yapın.
Örtülecek kusur var,örtülmeyecek sapıklık var.Ayrıca böyle bir sapkınlığın ipini ben çekiyorsam bundan gocunmam,aksine gurur duyarım.
Demagoji yaparak ( laf kalabalıklığı ) ve durmadan övünerek bir şeyler anlatmaya çalışanlara verecek cevabım; dönüp yazdıklarımı bir kere daha okuyun demek olacaktır.
Bunca gündür (20) yazabildikleriniz bunlar mı?

80 li yılların sonları,bir BJK-Bolu Spor maçı sırasında,hakem Beşiktaşın net 2 golünü vermez,Bolu Spora havadan bir penaltı verir.Maç çığrından çıkmıştır.Beşiktaşlılar neredeyse sahayı terk etmeyi düşünürler.
Bolu Spor 2.golü de atar.Metin Tekin santrayı yapmaz bekler.Hakem düdüğü bir kere daha çalar,ama Metin hala topa dokunmaz.
Hakem;Metin,neden başlamıyorsun ? Bak kart çıkartırım ! der..

Metin cevap verir: "Hocam sahanıza geçin de başlayalım"

Evet; Sapıklar ve hayranları sahanıza geçin ! Bizde satrancımızı oynayalım."

Evet burada ben konuyu tsf yetkililerine ileterek gerekenin yapılmasını istedim:

" Yazan
Konu: Göreve Davet ( 492 kere okundu)

Hüseyin AKTAŞ
Üye

"FORUM VAR FORUM,...!"

Profil göster » WWW »

Göreve Davet
« - : 09/10/07 23:13:31 » Alıntıyla cevapla » Düzenle

Selçuk Aydın'ın şu anki ("Usulünce Cevap Vermek Bir Meziyettir" başlıklı) mesajından ötürü sizleri göreve davet ediyorum. Hiç kimsenin hiç kimseye "sapık" demeye hakkı olamaz. Bu mesajın forumdan silinerek, sahibine iade edilmesi gerekir !

Saygılarımla arz ederim. "

Sayın Ali Nihat Yazıcı’ya da özel kanaldan yazdım ve konuyu inceleyeceklerini söylediler.

Bugüne değin konu ne kadar incelendi bilmiyorum ama Selçuk Aydın’a bir tavır konmadı ve şahsın yukarıdaki yazıları hala tsf forum sayfalarını işgal ediyor. Ben bu konuya tavırsız kalındığı günden bu yana tsf forumda yazmıyorum. Tsf forumda konuya duyarsız kalınmasını da şiddetle kınıyorum. Sessiz kalanların işlenen suça ortak olduklarını ilan ediyorum.
ÖZGÜR FORUMDA Yazdığım “HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VE H.SERTAÇ DALKIRAN” Yazısından sonra da Selçuk Aydın bu yazıdan alıntı yaparak yine hakaret ve saygısızlık dolu bir yazıyı tsf forumda yazmıştır:

Tekrar söylüyorum: Benim Sertaç Dalkıran ile ne husumetim ne de dostluğum vardır. Ömrüm hukuk savaşıyla geçti. Ben sadece doğru tavır peşindeyim. Sertaç Dalkıran yargı önünde mahkum edilene kadar ve mahkumiyeti üst mahkemelerce (Yargıtay) onaylanana kadar kendisi benim için suçsuzdur. Bu bir hukuk ilkesidir ve Hammurabi’den bu yana binlerce hukuk savaşçısının kanlarıyla yazılmıştır bu ilke. Kimsenin bu ilkeyi çiğnemeye hakkı yoktur. Tsf forumda bu ilke çiğnenmiştir. Çiğnenmeye de devam etmektedir. Durum düzeltilene kadar tsf forumda yazı yazmayı boykot ediyorum.

Sayın tsf yetkilileri, tsf forumu küçültmeye devam edecek misiniz?

HÜSEYİN AKTAŞ

ASEM. DERNEĞİ Y.K. BAŞKANI
İL TERTİP KURULU AS BAŞKANI
ANT. SAĞLIK SPOR KULÜBÜ SATRANÇ ŞUBE VE EĞİTİM SORUMLUSU
Tum Turk Satranc Camiasina Merhabalar!
Bilindigi gibi Sertac Dalkiran Bey adliye'ye intikal eden bir dava ile ugrasmaktadir.Kamuoyu oldugunu zanneden bir takim kisiler onu yargilayip mahkum ettiler bile.
Eger Sertac Dalkiran Bey bu fiili islediyse sucunun cezasini cekmesi gerekir.Bu hukugun geregidir.Fakat bunun kararini Turk hakimlerine birakalim.Insanlarin üzerine iftirada atilabilir.Bunun en güzel ornegi Suudi Arabistandaki berber ornegidir.Uzerine atilan bir iftira yuzunden berberin kafasi kesilerek idam edilecektir.Bu olay iftiranin nelere yol acabileceginin en guzel ornegidir.Bu konu yargiya intikal etmistir.Son karari vericek olan Turk hakimleridir.Birakalim isin o kısmini onlar yapsin.
Eger Sertac Dalkiran Bey sucluysa Turk ceza kanunlarinda cezasi neyse cekecektir.Eger kendisine iftira atildiysa o kisinin kendisinin ve ailesinin dustugu durumlari dusunmek gerekir.Ayrica Sertac Dalkiran Bey kendisini her platformda savunma hakkina sahiptir.Adami sapiklikla suclucaksiniz.O adam kendini savunamiyacak.Bu nasil bir hukuk anlayisidir.Ben anlayamadim.Eger Sertac Bey'in yazilariyla muhatab olmak istemiyenler varsa onun yazilarini okumaz yada siler.Fakat o kisiyi dinlemek isteyenleride o haktan kimse mahrum edemez.
Savunma herkes icin kutsaldir!
Tum Turk Satranc Camiasina en iyi dileklerimi sunarim.
Merhaba arkadaslar.Yeni forumumuz hayirli olsun.Insallah bol bol sohbet edecegiz.
Ara
Hüseyin Abi'nin ve Cem Abi'nin ellerine sağlık...Sertaç Dalkıran'ın söz hakkı olmadığı bir forumda hakarete uğraması bence düzeltilmesi gereken bir durumdur...Ben şu an delege olsam yarım yamalak bilgimle de olsa federasyonu destekler yönde oy kullanırdım..Hâlâ da kararım değişmiş değil..Sadece üzüldüm; çünkü bildiğim kadarıyla o platformda Sertaç Dalkıran'ın cevap hakkı yok..Tsf'nin forumundan çıkarılma sebeplerinde haklılık var..Ona bir şey demiyorum..Ama o ifadenin de kaldırılması nazikçe olurdu..
Kolay gelsin..Saygılarımla..
Ara
Değerli Dostlarım,
Yukarıda yazılı yazı nedeni ile Vatan Gazetesi suçlu bulundu ve hakkında ceza davası açıldı.
Bu yazıyı aleyhimde kullananlar hakkında tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı herkesin bilmesini istiyorum. Bu yazıya dikkat edecek olursanız benimle ilgili asılsız iddia edilen olayın yanına suç fiilide bambaşka olan italyan sanatçının da yazısı da katılarak ek 'leme yapılmıştır. Aleyhte kamuoyu yaratılmak istendiğinden bu şekilde hareket edilmiştir. Bu kasıtlı tutum hukuka aykırıdır bunu yapanlar yargı önünde hesap vermektedirler. . Ben bugün dışarıda isem suçsuz olduğum içindir yoksa beni oradan kimse alamazdı. Hukuki süreç bitince daha detaylı konuşacağım elbette. Bu organizasyonun arkasında kimler var bunu kamuoyu öğrenince zamanı geldiğinde şüphesiz yer yerinden oynayacaktır hiç merak etmeyin.
Forum ortamından bu yazıları kaldırmayanlarda mevcut 5651 sayılı internet yasasına ve diğer ceza maddelerine göre hukuken sorumluluk altındadır, bu kişiler hakındada gerekli yasal işlemler yapılacaktır.
Allah doğrunun yanındadır ve bu zor günler aşılacaktır.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi