Turnuvalara Kayıt Yaptırıp Gelmeyenler.
Değerli Arkadaşlar,
Turnuvalara kayıt olmak için il web sayfalarının şimdiki düzenine göre oyuncuların TC numaralarını bilmek yeterlidir, çoğu zaman antrenörler TC numaralarını bildikleri oyuncularını kendileri kaydetmektedir, öyle ki turnuvaya kaydolduğundan oyuncunun haberi dahi olmamaktadır. Turnuva bir de kısıtlı sayıda kontenjana sahip olduğunda benim oyuncularım gelmeye kalkarsa kontenjanda yer bulamaz endişesi ile habersiz kaydetmeler olmaktadır.
Ben kendi ilimin turnuvalarında bunu sıkça yaşamaktayım. Tanıdığımız bildiğimiz oyunculardır, son 3 turnuvada adlarını kayıt listesinde görüyorum, ama hiç gelmemektedirler ..
Satranç ülkemize gelişmeye muhtaç olduğu, oyuncularımızı hangi sebeple olursa olsun kaybetme, küstürme lüksümüz olmadığı için ben herhangi bir yaptırım olmaması gerektiğini düşünüyorum, diğer taraftan kayıtlı olan listelere bakarak yer, hakem, ve malzeme temini yapıp, kayıtlı listelerin altında bir sayı ile başlamamız da bu işin üzücü yanı ..
Turnuvalara kayıt olma kolaylığı ve beraberinde bir yaptırım olmaması olduğu sürece bu konu her zaman yakınılan bir konu olarak kalacaktır.

Naci Erdem
[font=Trebuchet MS]ZESDER Balıkesir Zekâ ve Zihin Sporları Kulübü[/font]
Ozgur_Akman Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Alıntı:Bu çerçevede turnuvalara kayıt yaptırdığı halde gelmeyeneler veya gelip de ara turlarda terkedenler için cezai yaptırımları olmalı. Ancak bu yapılırsa belirtilen şikayet konusunun önüne geçilir:

Mojo Jojo'ya bu kez katılmıyorum. Her halukarda internetten yapılan girişler bence nihai katılım niteliği taşımamalı. Turnuvayı bırakmak, turnuvaya katılacağını beyan edip katılmamaya göre daha büyük kabahat.

Çözüm Önerisi: Bir Gün Öncesine Kadar Kayıt Sildirme Opsiyonu
Haklısın, böyle okuyunca daha iyi oturdu. İlk katılım ile turnuvayı ortadan terk etmeyi ayırmak lazım.

Yalnız tekrar edeyim, para cezasından bahsetmiyorum, bir sonraki turnuvaya cezalı ücret ödeyerek katılma yaptırımı öngörüyorum. İkisi farklı şeyler. şurada 2 öneri yapacağız derken sıfırcı Mahmut hoca olmayalım Big Grin

Ama bu bir yana, merkezi bir takip sistemi birçok açıdan yararlı olur.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi