"Her kahveye bir satranç takımı"
Ben ve bir arkadaşım defalarca bunu denedik. Herhangi bir girişim amacımız yoktu amacımız sadece kahvehanenin okey, batak, tavladan ibaret olmadığı göstermekti. Elimize bir satranç takımını gidip çok uğrak bir kahvehaneye oturduk. Çayları söyledik takımı açtık. Kahvehanede 30 kişi falan vardı. 25i oyun oynuyordu okey kağıt falan. Hepsi 10 saniye içerisinde ara ara bakışlarını bize aktarmaya başladı. Dikkatle 10'ar saniyede bir bizi süzüyorlardı. Sanki kaçak bir iş yapıyormuşuz gibi hissettim açıkçası. Birisi gelip burası satranç yerimi gidin başka yerde oynayın diyecek diye ödüm koptu. Türkiye'nin bir çok değil hemen hemen bütün kahvehanelerinde durum buralara kadar gelmişse bence bu proje çokta olumlu sonuçlar vermeyecektir gibi geliyor. Vermesini çok istiyorum bende. İnşallahta verecek. Satrancın bu ülkede her 3 aileden 2 sinde bilineceği ve en az bunlardan birisinde oynanacağı ümidini hala koruyorum.

Saygılarımla..
Her başarının altında sistemli bir çalışma yatar...
Ara
Karikatür çok hoş. Kıraathane satrancı ile ilgili yazı varsa o kutuda paylaşayım dedim. Biraz yüzümüz gülsün...

Satranc-Karikaturleri-5.jpg
Ankara - Taraça da çay içmekle İstanbul - İSD de çay içmek çok farklıdır.
Uzun yıllar Ankara da yaşamış ve Taraça ya her gidişimde kendimi deplasmanda hissetmiş, her İstanbul'a gittiğimde uğramaya çalıştığım İSD de ise hep kendimi, kendi evimde hissetmişimdir.
Satrançla tanışma için bir çok mekanda takım bulunması iyi olabilir, devamı ne olacak?
Yorumu (Sayın Mojo'nun kendi web sayfasından alıntı): Size kalmış!
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi