İl Temsilcilerimize kısa kısa...
Sevgili arkadaşlar,
ÖSF ‘da Muzaffer ŞEKERLİ’ nin 28 Mayıs, 2013 tarihli
kendi ilindeki uygulamayı örnek gösteren ve olumlu örnek teşkil eden yazısını okumalısınız.
Kendisine bu olumlu örneği burada yazdığı için teşekkür ederim.
- MATRANÇ -
Ara
Sevgili arkadaşlar,

TSF Eğitim Kurulumuzun en öncelikli hedeflerinden olan ÜNİVERSİTELERDE ve EĞİTİM FAKÜLTELERİNDE SATRANÇ EĞİTİMİ projemiz Kocaeli, Ankara ve Mersin illerimizdeki üniversite bünyelerindeki eğitim programlarında yer almıştır.
Söz konusu üniversitelerimizin Meslek Yüksek Okulları, Eğitim Fakülteleri ve, Sağlık Meslek Yüksek Okulları nın yanı sıra, BESYO larda da bu dersler devam etmektedir.
İlinizdeki üniversitelerde bu gelişmelerin sağlanabilmesi çok önemlidir. Emsal teşkil eden uygulamalar size yol gösterebilir.
Bu konuda Eğitim Kurulumuza yazabilirsiniz.
- MATRANÇ -
Ara
Sevgili arkadaşlar,
Hatay ilimizin kendi içinde oluşturmuş olduğu satranç ailesinin coşkulu fotoğrafları ve çalışmaları örnek teşkil edecek niteliktedir.
Kendilerini kutlarım.
Başarılı çalışmalarının devamı için “vira vira” Hatay diyorum!
- MATRANÇ -
Ara
İl Temsilcilikleri illerde satranç için önemli bir yapı.Bir ilde satrançın dikey ve yatay gelişmesindede büyük rolü var.
Satranç İl Temsilcilerimiz iki türlü
1.Gerçekten satrancı seven işini önemseyen bu görevi üzerinde bir sorumluluk olarak gören il temsilcilerimiz.
2.Satrançla alakası olmayan, amaçlarını benimde bir türlü anlamadığım.İl temsilciliği yapmak için zamanları olmayan (Çünkü bir ton başka işi var) Fakat bir türlü bu görevi kendinden kat be kat iyi yapabilecek ve bu işi yapmaya istekli olanlar olmasına rağmen bırakmayan.Federasyonun yada bilmediğim başka bir kurumun himayesi altında olup bir türlü satrançseverlerin kurtulamadığı kişiler.

Bunları kafamdan uydurmuyorum ve bunun içinde bizzat gördüğüm iki yeri karşılaştıracağım.

Ben Çorumluyum ve Samsun'da oturuyorum.
Samsun'da bir turnuvaya katıldığımda satrancın bir spor olduğunu gerçekten hissedebiliyorum.Samsunda büyükler için yılda ortalama 4 turnuva olur.Fakat turnuvaların kalitesi çok yüksek.Kalitenin yüksek olması oyuncu gücüyle alakalı değil.Turnuva organizasyonu ve hakemler çok iyi ve ödülsüz bir turnuva bile olsa katılım çok iyi.Bunun birinci etkili kişisi ise İl temsilcisi.Çünkü gerçekten görevini çok ciddiyetle yapıyor.
Bu da oradaki satrancseverleri turnuvaya çekmeye yetiyor ve şu an Samsun'da özellikler gençlerde çok yetenekli oyuncular çıkmaya başladı.

Çorum'a baktığımızda ise ikinci türde belirttiğim gibi çok yoğun olduğu için bir türlü satranca vakit ayıramayan bir İl temsilcisi ve 8 sporcunun katılıp 10 tane de hakemin oldUğu turnuvalar.Ve buna rağmen yılda yığınla gereksiz turnuva,çünkü biz bir süreden sonra anlıyoruz ki turnuvalar sporcular için değil hakemler için.
Peki kim bu hakemler daha bu yıl ki yöresel ligde 5. turda bir 16 yaşaltı bayan masa maçında sporcuya şu hamleyi neden yapmıyorsun diyerek rakip oyuncuyu ağlatan ve daha sonrada neden ağlıyorsun buradan kazanabilirsin zaten diyen ve bunların türevi olan hakemler.
Kuraldan bihaber ve satrancı sadece 2 gün hafta sonunda ek gelir olarak gören ve bu parayı alırken de biraz olsun gayret göstermeyen hakemler.

Bu sorunların başlıca kaynağı ise il temsilcisi.
Çorum'da potansiyeli olan birçok satranç sever vardı.Turnuvalarda ki bu ciddiyetsizlikler ve hakkını arayamamaktan dolayı şu an üstüne para verseniz turnuvaya gelmiyorlar.Sadece Milli eğitimin turnuvasına katılım oluyordu.Ona da yine sayın İl temsilcimizin yoğunluğu nedeniyle birinci olan çocuklarımızın evraklarıyla uğraşamamasından dolayı hak kazanmasına rağmen Türkiye şampiyonasına katılamadılar.

Sorunun çözümü ise ilk başta söylediğim gibi federasyonun da korumasında olan bu kişilerin bu işleri bırakmalarının sağlanması.Ama bundan da hiç umudum yok.Çünkü federasyon bu kişileri uzaklaştırmak bir yana ödüllendiriyor.Bölge temsilcilerine bakarsanız ne demek istediğim anlaşılır.
Saygılarımla.
İyi günler...
Ara
sayın wadev,

Öncelikle ÖSF hoş geldiniz.

Çizdiğiniz tabloya tamamen katılıyorum. Güzel özetlemişsiniz! Vermiş olduğunuz örnekler de gerçektir. Benzerlerini çok yaşadım.

Bunların ötesinde il temsilciliği görevinde bulunmak, birkaç şartın aynı zamanda oluşmasına bağlıdır.
Bunları kısaca açıklamalıyım ;
1- Yöneticilik vasıfları yeterli, toplum tarafından tanınan ve kabul gören özellikleri olmalı, satrancın içinden gelmeli,
2- İl temsilciliği meslek olmadığı için asli mesleğinin yanı sıra il temsilciliğinin gerektirdiği asgari programa uyabilen zamanı olmalı, ya da yaratmalı,
3- Birlikte uyumlu çalışabileceği ekibi olmalı.

Maddeler çoğaltılabilir. Çok özünden bahsettim.
Belki özerk yapı da olabilir. Bu düşünceyi kafamda uzun zamandır tasarlıyorum.

ÇALIŞMAYAN İL TEMSİLCİLERİNİ ASLA SAVUNAMAYIZ, BU ÇOK AÇIK!

Deyim olarak pek yerinde gözükmüyor ama şu var;
“ Peki, siz olun bu görevin içinde. Ya da uygun kişileri biz bulamadık. O ilin camiası olarak siz seçin! “ diye bir fikre nasıl bakıyorsunuz?

Bu sorunun cevabını aramalı ve bulmalıyız. Aslında asli meslek ya da görevlerin, il temsilciliğine her zaman engel teşkil etmediğini gösteren çok güzel örnekler de var. Şartları il temsilciliğinin hakkıyla yapılmasını sağlayan çok az meslek var.

Önemli olan, işin başında doğru özellikleriyle doğru insanların bulunmasıdır.

Bunun için il örgütlenmeleriyle ilgili birçok yazım ve taslak çalışmalarım oldu.

Fikirlerinizi ve önerilerinizi paylaşmanızı bekliyorum.
Selam ve saygılarımla…
- MATRANÇ -
Ara
İlin camiası olarak seçmek güzel bir fikir.Bunun için bir sistem geliştirilebilir.
Bazı illerimizde bu görevi yapacak kişi bulmak sıkıntı olabilir ve iyi kötü bu vazifeyi yapmaya çalışan kişiler de var.
Benim özellikle üzerinde durmak istediğim şey bu görevi çok iyi yapabilecek seviyede kişilerin olupta bu kişilere fırsat verilmemesi.Bura da verdiğim örnekte Çorum. Heryerde bu böyle demiyorum ama bazı yerlerdede böyle olduğunu gözlemliyorum ve duyuyorum.
Ara
Değerli arkadaşlar,
8.Mayıs.2013 cumartesi günü Kocaeli Satranç İl Temsilciliği’nde Kocaeli Satranç İl Komisyonlarının geniş katılımıyla tanışma toplantısı yapılmıştır. İl temsilcilik sayfamızda toplantımıza haber olarak yer verilmiştir. Toplantıda üyelerimizden yerinde öneriler gelmiştir.
Paylaşmak isterim.
• Turnuvalarımızda, adları ilk tur öncesinde ya da yönergede açıklanmak üzere bağış yapan kişi ve kuruluşların reklam veya taltif edilmelerine açık olmalıdır.
• Kulüplerimizin daha çok ön plana çıkarılması gereklidir.
• İl ve yöre yarışmalarında kulüp sayılarının artırılması için okullar ile iletişime geçilmelidir.
• Özel eğitim merkezlerinin desteklenmesi için TSF’ ye öneriler götürülmelidir.
• Turnuva içinde organizasyon ve sponsorluk komisyonunun gelir getirici etkinlikleri olmalıdır.
• Yiyecek içecek satışı gibi, ödülü satranç malzemesi olan piyango ve çekiliş gibi. Bu çekilişin ödül töreninde yapılması uygundur, örnekleri vardır.
• Derince Turgut Reis İlkokulu’nun bu anlamdaki veli dayanışma çalışmaları örnek olarak gösterilmiş ve taktir toplamıştır. İl küçükler ve yıldızlar yarışmaları süresince oluşturulan bütçe ile yıllardır Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Satranç Finaline onlarca sporcu götürülmüştür.
• Spor kulüplerimiz bağış kabul edebilir.
• Kulüpler katılım bedelli bir turnuva düzenleyebilir. Bu, o kulübün kuruluş yıldönümüne ya da başka anlamlı bir tarihe denk getirilerek yapılabilir. Yönergede katılım bedelinin niçin toplandığı ve nerede kullanılacağı gibi camiaya şeffaf ve güven verici açıklamalar yapılmalıdır.
• Komisyonlarda yer alan; basın, sağlık, adalet, eğitim ve çeşitli meslek sahibi insanların bu tip mesleki iç dayanışmaları anlamında özel turnuvalar düzenlenebilir. Kütüphaneler haftası, ya da yerel basın turnuvaları gibi.
• Özellikle, en küçük sporcuların katıldığı turnuvalarda madalyaların daha çok sporcuya, mümkünse tüm katılımcılara verilmesi çok teşvik edici olacaktır.
• Küçük sporcuların yarıştığı kategoriler daha çok iç gruplara bölünerek daha çok yarışmacıya ödül verilebilir.
• Turnuva alanlarında malzeme, kitap ve yayın stantları açılabilir.
• Yakın illerle daha çok dostluk yarışmaları ve ortak turnuvalar düşünülebilir.
• İl turnuvalarının temsilcilikler sayfasından canlı yayını için TSF ile iletişime geçilebilir.
- MATRANÇ -
Ara
Sevgili arkadaşlar,
Eğitim Kurulumuzun en yeni ve aktif üyesi sn. Yasemin KAÇAR’ ın onca uğraşısı güzel bir sonuç vermek üzere. Kendisinin de okutmanlığını ve doktorasını yapmış olduğu Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve Ana Sınıfı Bölümlerinde Satranç, seçmeli dersler kapsamına girmek üzere. Dekanlık ve İlk Öğretim Bölüm Başkanlıklarından tekliflerimize son derece olumlu yanıtlar gelmiştir. Umarım güzel sonucu en yakın sürede hep birlikte görebiliriz.
Sevgi ve selamlarımla…
- MATRANÇ -
Ara
Sayın Taşkın bey sizin bulunmuş olduğunuz ilde böyle güzel çalışmaların olmasından dolayı memnun olduğumu belirtmek isterim.

Ne yazık ki diğer illerdeki arkadaşlara aynısını söylemek mümkün değil. Daha yapmayı planladığı faaliyete karar veremeyen, doğru dürüst kurullarını çalıştıramayan, sadece kağıt üzerinde il temsilciliği yanan kişiler bulunmakta.

Sizler yaptığınız yarışmalara sponsor bulabiliyorsunuz

Neden diğer il temsilcileri bunu yapamıyor ? Hiç sorguladınız mı? Yarışmalara Kaç kişinin katıldığına baktınız mı?

Asıl sorgulanması gereken il temsilcilerin nasıl çalıştıklarıdır. Elbette Federasyonu kendi il temsilcisini savunacaktır. Savunsun ama gerçekleri de göz ardı etmesin. İş böyle olunca sizler satranç sporcusu kazanayım derken kaybedersiniz bunu bilesiniz.

Sözde http://tsftemsilcilikler.com/ bölümüne baktığınızda il temsilcilerinin performans bölümü de bulunuyor.

Gerçekten buna göre mi bir İl Temsilcisinin puanı belirlenecek.

Örneğin; Bir kulüpte 1500 sporcu var ve bu kulüp sporcularının hepsini aktif sporcu haline getirsin ama hiç bir yarışmaya da sporcu katmasın bu kulübün yaptığı lisans vize işlemleri neden il temsilcisine puan olarak yazılıyor.

Eğer iş yapmaya üşenen bir il temsilcisi hala görevine devam ediyorsa bunun en büyük suçlusu federasyondur.

HADİ İLLERİ GEZİYORSUNUZ; ARAŞTIRIN, OYLAMA YAPIN, AMA O İLİN İL TEMSİLCİSİNİ O İLDE SATRANÇ SPORUYLA UĞRAŞAN SPORCULAR, ANTRENÖRLER, HAKEMLER, VELİLER BELİRLESİN.

BUNU ZATEN YAPMAZSINIZ YAPMAYA DA ÇALIŞMAZSINIZ
Ara
Sn. Anand,
Daha önce de oldu. Adımı doğru olarak söylemediğiniz sürece size cevap yazmayı düşünmüyorum.

Eğer bir başkasını kastediyorsanız, o zaman özür dilerim.
Eğer "Taşkın Bey" ben isem lütfen adım ile hitap ediniz.
Ben size, sizin seçtiğiniz ad ile hitap ediyorum.
Benim ise kendi bir adım var, ama ne yazık ki o adı ben seçmedim.
Saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara
M. Aşkın Taşan önceden okuduğum bir yazıdan dolayı aklımda öyle kalmış, sizden özür diliyorum. İsminizi yanlış yazdığımdan dolayı size bu yazıyı yazmadan önce Satranç Öğretmenliği başlıklı konuyu okurken aklımda öyle kalmış, öğretmenlikle benim bir işim yok, kim hak ediyorsa o yapsın, ben sadece bir oyuncuyum ve Satranç oynamayı da çok seviyorum.

Umarım özrümü kabul edersiniz . Yazımda belirtmiş olduğum gibi sizin yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı yine kutlamak isterim.

Güzide ülkemizde bulunan her şehirde ki il temsilcilerimiz de sizin ilinizde yapılan çalışmaları yapmaya çalışsa, ne yazık ki yapılmıyor.
Ara
Değerli arkadaşlar,

Kocaeli Satranç İl Temsilciliğimizin dikkatli ve kararlı çalışması sonunda geçen seneye göre daha gelişmiş ve cazibesi artmış bir turnuva geliyor.

Bu turnuvanın gerçekleşmesi için yerel yönetimle yoğun ve kararlı görüşmeler yapılmıştır.

Bu yılki gelişmeler başlıklarla şöyle;

--- Okulların çok etkilenmemesi için gün sayısı az zaten belediye de gün sayısının mümkün olduğunca az olmasını istiyor.
--- Katılımı olumsuz etkilememesi için geçen yıl 30 TL. olan katılım ücreti aynı kalmıştır. 12 yaş yine 10 TL.olacak.

---Bu yıl GM ve IM katkı bedeli ödemeyecek.

---Geçen sene okullara turnuva duyurusu yapılmamıştı.
Bu yıl sporcuların ve yöneticilerinin görevli izinli sayılması için GHSİM ne yazı yazıldı.

--- TSF?nin doğudaki 3 bölge temsilciliğine bağlı olan 18 ilden 1 sporcunun İzmit?te konaklaması ve Gebze?ye ulaşımları Kocaeli GHSİM tarafından karşılanacak(yemek ve İzmit?e geliş ücretleri kendilerine ait olacak).

Aynı servis otobüsü İzmit?ten gelmek isteyen sporcuları da alacak.

---Toplam 10 Gm,Im ya da WGM?nin tam pansiyon konaklaması Gebze'de sağlanacak(Bir federasyondan en çok iki sporcuya bu hak verilecek).

---Bu sene 60-70 civarında yabancı oyuncuya mail atacağız.Ancak sadece 10 tanesi tam pansiyon konaklama alacak.

--- Bu yıl 10 civarı otelden sporcularımız için mail ortamında fiyat alındı. 2-3 kişilik odalarda kişi başı maliyet 40 TL olabilmektedir. Gebze'de Yurt ya da misafirhane konusunda pek şanslı değiliz.

---Geçen sene ödüller ilk derecelere verilmişti. Belirli bir güce sahip olan ama turnuvada derece beklentisi olmayan sporcuların ödül alma şansı yoktu.
Bu yıl ise en iyi Türk, en iyi bayan, en iyi Gebzeli, en iyi yaş grubu aralıkları, 55 yaş üstü v.b. nakdi ödüller var.
Ayrıca yaş aralıklarına göre kupa ve madalya verilecek.

---Canlı yayın masası geçen sene 10 adetti. Bu yıl 24 masa olacak.

---İlk 10 sporcunun ödülleri bu yıl daha geniş bir gruba dağıtılacağı için üst düzey sporcuların alacağı para ödülü geçen yıla göre daha az olacak. Ancak bu yabancılar için böyle. En iyi Türk oyuncu dereceye de girerse birinciden daha fazla ödül alabilir.

---Ödül miktarı yaz turnuvalarına göre İzmir Open?a göre daha fazladır.

---Geçen sene 240 sporcu vardı.100 sporcu 12 yaş altındaydı. Açık kategoride 100 sporcu vardı. 5 tanesi yabancı sporcuydu.

Sonuçta ödül dağılımı Türk sporcuların ElO aralıklarına göre olacağı için bu sayının özellikle İstanbul sporcularını yarışmaya çekeceğini düşünüyoruz.
Umarım Sevgili Halil İbrahim BERZAH?ın çabaları güzel sonuçlar getirir.
Saygı ve selamlarımla?
- MATRANÇ -
Ara
Yukarıdaki yazım GEBZE KURTULUŞ TURNUVASI ile ilgilidir.
Yazı başlığı dikkatimden kaçmıştır.
Bilgilerinize sunarım.
- MATRANÇ -
Ara
Alıntı:---Geçen sene ödüller ilk derecelere verilmişti. Belirli bir güce sahip olan ama turnuvada derece beklentisi olmayan sporcuların ödül alma şansı yoktu.
Bu yıl ise en iyi Türk, en iyi bayan, en iyi Gebzeli, en iyi yaş grubu aralıkları, 55 yaş üstü v.b. nakdi ödüller var.
Aşkın Bey;
Yönergede bir oyuncunun birden fazla ödül alması halinde hakettiği bütün ödülleri alacağı yazıyor. Bu yukarıdaki alıntıladığım yazınıza ters düşmüyor mu ?
Yani 2000 ELO altı Gebze'li bir sporcu, üç dört ayrı kategoride ödül alabilme ihtimali, turnuvada beklentisi olan sporcu sayısını düşürmüyor mu?
MUŞ
Ara
Kasım Bey,
Verdiğiniz örnek ince, uzak ihtimal ama elbette olabilir.
Oyuncunun Gebze'li olması şart değil. Ama elbette yerel ya da Gebze'li oyuncuların da beklentileri olabilir. Bu herkes gibi onların da hakkı öyle değil mi?
Ayrıca bu durum benzer bütün turnuvalarda da oluşabilir.
Selamlarımla...
- MATRANÇ -
Ara
Turnuvaya katılan herhangi bir Türk sporcu ilk on'a girdiği zaman zaten otomatikman iki ödülü alıyor. Eğer benim gibi 2000 altı bir sporcu hasbelkader ilk on'a girerse alın size üç ödül birden almış oldu. Ve bu birkaç kişiyle sınırlı kalmaz, birden fazla kişinin birden fazla ödülü alma ihtimali oldukça yüksek.
Ayrıca turnuva yönergesi şimdiye okuduğum en iyi yönergelerden birtanesi. İnşallah güzel bir turnuva olur. Ben de en kısa zamanda kayıt yaptırmayı düşünüyorum. Saygılarımla.
MUŞ
Ara
Sevgili Kasım Demircin,
Benim son yıllarda tartışmakta olduğum ilk konu yerli ve yerel oyuncuların ödül alabilmesidir.Tabii birden fazla ödül almaları nasıl olur?Bunu ayrıca incelemek gerekir.Ama yolun başında tek ödül almaları da yeterlidir.Birkaç yıl önce yerliler hiç ödül almıyordu.Son birkaç yıl içinde Almanya ve Avusturya'da hem yerli,hem eyalet hem de yerel oyuncuların ayrı özel ödül aldıklarına tanık oldum.O zaman- Neden bizimkiler almasın?- demeye başladım!Teselli ödülleri hiçbir yerli sporcuya katkı sağlamaz.Sadece teşvik eder.Bizim amacımız da yerlileri teşvik etmek olmalıdır.Eğer teşvik kavramını ihmal edersek bizi çok zor günler bekliyor.Çünkü Türk oyuncularının oluşturduğu piramidin zirveye yakın üst kısımlarında(Elo 1800 ile 2300 arasında) ciddi bir durgunluk var.Yarışmalara katılamıyorlar.Bazan A grubuna katılan yabancı sayısının altında kalıyorlar!Yanılıyor muyum?2013 de düzenlenen yarışmaları tekrar gözden geçirelim!
Bir sporcu birden fazla ödül alsın mı?sorusu ayrı bir tartışma konusu olabilir.Almaması daha çok oyuncuyu teşvik etmek açısından yararlıdır.Ancak alması da mümkündür.Turnuva düzenleyicilerinin takdirine kalmıştır.En kötü seçenek yerli dinamiklerin teşvik edilmemesidir.Büyük kuvvet farklarının birkaç tur karşılaşması sakıncalıdır.Yerli ustalarımız ve usta adaylarımız zaman kaybetmektedir.
Ateş Ülker
Ara
İzmir Açık Turnuvasında İsmail DOĞANTUĞ 3 ödül birden almış yeni okudum. Kendisini kutlarım.
Demek ki olabiliyor ve yakışıyor.
Benim çekincem ileride "yabancı dinamiklerin" duruma itiraz edip etmeyeceği üzerine..

Selamlarımla...
- MATRANÇ -
Ara
Değerli arkadaşlar,
Küçükler ve yıldızlar il ve Türkiye Birinciliklerinin iller bazında hazırlıklarının sürdüğü şu sıralar bazı örnek gelişmelerden bahsetmem gereklidir.
-- İl temsilciliği altında komisyonlarını kurarak gerek özel turnuvalarda sponsor bulmada ve gerekse benim çok önemsediğim, Türkiye Finallerine maddi imkansızlıklar sebebiyle katılamayan "yaşı küçük" gizli kahramanlarımıza maddi imkan sunumu konularında somut mesafe alan illerimiz ön plana çıkmaya başlamışlardır.
-- Yeni kurulan Satranç Antrenörleri Derneği'nin bu anlamda çok değerli projeleri ve çözüm önerileri vardır. Ancak birliktelikle çözüme ulaşacak bu sorunlara çocuklarımız adına omuz vermeye değer!!
-- Bölge turnuvaları milli takım kamplarına ulaşmak için geçerli yollardan bir olabilir. Bunu hayata geçirmek için illerde çalışmalar gerekir.
-- Adını veremeyeceğim illerde (haklı isteklerine saygı duyuyorum) dereceye girenlerin yanı sıra yetenek alanında kendisi uzman antrenörlerce keşfedilen ama maddi gücü yetersiz olan sporcularımız için il spor müdürlüklerince çok güzel kaynaklar yaratılmıştır. Bu illerin temsilcilerini ve spor il müdürlerini yürekten kutlarım.

-- İlin faaliyet programında yer alan yarışmalarda dereceye girerek ilini temsil etme hakkı kazanan sporcularımızın yasal yolluk hakları vardır. İl temsilcilerimizin, düzenleme kurullarımızın ve komisyonlarımızın bu konuda duyarlı olmaları gerekir.

Çocuklarımız için lütfen bu görevimizde duyarlı olalım. Sonuçta onlara çok güzel olanaklar açabilir, satranç ufuklarının güzelliklerle bezenmesini sağlayabiliriz.
İl temsilciliği fahri bir görev olabilir. Ama çocuklar ve gelecekleri söz konusu olunca bu asli görev kabul edilmelidir.

Saygı ve selamlarımla....
- MATRANÇ -
Ara
Değerli İl Temsilcilerimiz ve satranç camiamızın değerli üyeleri,

Görev sürecimiz içinde gerek TSF Eğitim Kurulumuzun ve gerekse TSF Üniversiteler Arası Koordinasyon Kurulumuzun öncelikli hedeflerinden olan üniversitelerde satranç eğitimi ile ilgili olarak ülkemizdeki tüm üniversitelerimize ön araştırma anket formu gönderilmiştir.

Bu konuyu yakından takip eden il temsilciliklerimiz, düzenleme kurul üyelerimiz ve komisyon üyelerimizin bulunduğu iller mevcuttur.

ÜLKEMİZDE NİTELİKLİSATRANÇ EĞİTİMİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM VERDİĞİMİZ BU GİRİŞİMİN DİĞER İLLER BAZINDA DA İL TEMSİLCİLİKLERİMİZİN HER AŞAMASINDAKİ RESMİ-FAHRİ ÇALIŞANLARIYLA SAHİP ÇIKILARAK DENETLENMESİ ve HAYATA GEÇİRİLMESİ İÇİN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

Bu konuda girişimde bulunan, adım atan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi