İl Temsilcilerimize kısa kısa...
GERÇEKLERE İNANMAYANLARLA TARTIŞMAK YARARSIZDIR!
Bayım,

Ne zaman çalışmamız bir fide verse çiğnemeye çalışıyorsunuz.
Ne zaman bir iletişim kursam anında yetişip aynı plağı takıyorsunuz.
İnsanlarla forum üyeleriyle ne zaman olumlu birliktelik kursam, bir şeyleri tutuşturmaya çalışsam anında üzerine toprak ve su atıyorsunuz.

? Soruları şöyle sorsak:
1) İl temsilcileri bu forumu okumak zorunda mı?
2) İl temsilcilerine talimat veya tavsiye niye özel bir forumdan verilsin? ?

Çok basit!
İl temsilcilerine elbette bu kanaldan resmi bir şekilde talimat yapılamaz!
Çünkü böyle bir oluşum, düzenleme, şahsıma yönelik herhangi yazılı ya da sözlü bir görevlendirilme ve yetkilendirilme yoktur.
Kanıtlayamazsınız! Kanıtlanamaz, çünkü yoktur!

?Bu yapıya niye karşı olduğumu bıkmadan yine söyleyeceğim ama madem ucu TSF'ye bağlı böyle bir yapı var, onlara hitap noktanız da TSF web sitesi olmalıdır. ?

Doğru!
İl Temsilcilikleri Koordinasyon Kurulu bu gibi durumlarda kendi içinde organizedir.
İletişimleri kendi içindedir. O kurulda benim gibi ÖSF? da yazan bir arkadaşım yoktur bildiğim kadarıyla. O kurulun iç işlerini de bilmiyorum karışamam da. Onların yerine karar verip denetleme yaptığımı mı sanıyor ya da öyle algılanmasını sağlamaya çalışıyorsunuz?

" O yüzden ben bu başlığı etik dışı buluyorum. İl temsilcisi yarı resmi bir makamdır, onlara hitaben yazılacak talimat veya yönlendirmeler de TSF web sitesinden olmalıdır. Ama burada amaç, TSF'nun bünyesinde özgür bir ortam istememesi, bundan korkması; sonrasında da bağımsız mecrada insanlar bir araya gelince oraya nüfuz etmek istemesidir."

Çok güzel, bravo!
İlk günden beri, hür teşebbüsüm, söylemim, inandığım idealim, burada aylar süren bir kampanya ile düzmece, asılsız bir iftirayla karalamaya dönüşüyor!
Böyle bir yapılanma yok bayım, boşuna da aramayın! Sizin başka işleriniz de olmalı?
Tıpkı Ergenekon Davası gibi? Hayali yapılanmalar, gizli tanıklar, kimliği gizli tanıklardan maniple edilmiş olaylardan bahsedip insanların buna inanmasını mı bekliyorsunuz?
Yani TSF Başkanı ya da YK beni böyle bir görevle görevlendirdi, ben de geri zekalıyım ya hemen kabul ettim.

"O yüzden bir Akif Beki tayin edilmiş ve yapabildiği kadar propaganda, telkin, reklamla kamuoyu oluşturulmak istenmiştir."

Bayım,

İnsanları bir başka insan üzerinden teşhir etmeye kalkıyorsunuz. Siz bir hukukçusunuz madem, o zaman bilirsiniz. Bir insana; af edersiniz, iki insana bu tip yakıştırmaları yaparak, kişilik haklarına toplum önünde küçük düşürücü ve aşağılayıcı yaklaşımlar sergilemek...
Yasal haklarımızı savunma hakkımız doğuyor farkında mısınız?

Önce bir karar veriniz. Ben TSF nun Propagandadan Sorumlu Bakanı mıyım? Öyle diyordunuz ya.

Şimdi de bir gazeteci yaptınız beni.
Ya şaşırdınız, ya da unuttunuz.

Kişiler kendi yaptıklarından sorumludur.. Asla tasvip etmediğim yazıları, görüşleri , yazdığı kitap ve dünya görüşüyle Atıf BEKİ? yi şiddetle protesto ederim.
Ama onu toplum önünde asla şerefiyle ve kişilik haklarıyla ilişkilendirerek teşhir etmem.
Farkımız burada.
Bence sn. Atıf BEKİ' ye de özür borcunuz faiziyle birikmeye başladı beyefendi!

?Tabii bu arada yaramaz çocuklara bulaşma, ciddi başlıkları polemiklerle sulandırma, daha da ciddi başlıkları alta düşürmek için ilgisiz başlıklar açma görevlerini sayabilirsiniz. İl temsilciliğine karşıyım. Ama varsa ve TSF tarafından bu temsilcilere bazı talimatlar verilecekse toplantı yapılır; özel yazılır; TSF web sitesinden yazılır veyahut yerinde işlem yapılır. ?

Hangi yaramaz çocuklar? Açınız.
Kime hakaret ettim. Size bir hakaretim var mı?

"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience" by Mojo Jojo "
Bu yazı ve alttaki imza kime ait?

Tabi biz bunları bilmiyoruz!
Devlette ya da özel sektörde hiç çalışmadık, yöneticilik yapmadık. Resmi yazının nasıl , nerede ve hangi ortamlarda yazılacağını bilemeyiz.

?Tabii tüm bunların hiçbiri 17 yıl görevde kalmayı başarmış ve yegane becerisi 15 hakemli turnuva düzenlemek olan birini açıklamaz. 15 hakem -hadi utanmadan söyleyelim- yolsuzluktur, açıktan iltimastır. ?

Çok erken bir yargılama. Bu da insanları yaptıkları hakkında, kanun önünde kanıtlanmadan, cevap verme hakkından yoksun olmasından faydalanarak topluma açık bir forumda karalamak?
Yakışmadı, gerçekten şaşırdım. Karizmanızı artık sorgulamam bile?

? İl temsilciliklerinin kapatılması fikri tuhaf geliyorsa şöyle bir çözüm üretelim: Satrançta kalkınmış ülkeleri yazalım, hangisinde böyle bir model varsa işaretleyelim.

Çok samimiyim, varsa Moskova İl Temsilcisi, St. Louis İl Temsilcisi, Yeni Delhi, Tonsberg İl Temsilcilerini falan buraya davet edelim; nasıl bir program, plan ile kalkınıyorlar; Nakamura, Grischuk, Anand, Carlsen, için geçmişte nasıl bir model oluşturmuşlar bize anlatsınlar.?
O sayılan ülkelerde böyle bir yapı olmayabilir.

Çünkü sistemi doğal olarak yıllar öncesinden belirlemişler ve sosyal hayatın içine almışlardır. Azerbaycan da ülke çapında bir satranç projesi, başında da Cumhurbaşkanı olabilir. Avrupa Şampiyonu olan takımdan Mamedyarov a ülkenin en güzel yerinde 120.000 dolarlık bir villa da hediye edilebilir.

AMA GELİN GÖRÜN Kİ BUYURDUĞUNUZ GİBİ ÜLKEMİZDE BİR CUMHURBAŞKANININ BIRAKIN BÖYLE BİR PROJENİN BAŞINDA OLMAYI, MİTİNGLERDE KÜÇÜK SATRANÇ TAKIMI FIRLATAN DEVLET MEMURLARI VAR.
KENDİNİZ TESPİT ETTİNİZ İŞTE!

YIKILAMAYAN DUVAR BUDUR.

?TSF'de onlarca kurul var. Bu forumda tartışılan herhangi bir konuda daha bir rapor hazırladıkları görülmüş değil. İl temsilcileri keyfi atanan, keyfi görevden alınan kişiler. Bu demokratik mi, sağlıklı mı, faydalı mı en küçük bir fikir, analiz, rapor yok. Olmayacak da??

Talihsiz ve son derece isabetsiz bir tahminden öteye geçemeyen, ısrarlı yazılarınız aşağılayıcı ve gerçekten yoksun ithamlarınız hakikaten bıkkınlık verici boyutlara ulaştı.
Forumun bu sütunlarını sabote etmek için yazıldığı ne kadar da belli değil mi?
Sadece bir iletişim amaçlı kullandığım bu pencereden artık toz girmeye başladı.
Ben TSF Eğitim Kurulu üyesi olarak hem YK' na üç sunumlu raporu aynı oturumlu ortamda verdim. Kurul içi toplantılı raporları da; her toplantıda bir önceki kararlar ve rapor bölümünde görüşerek toplantılar arası birliktelik ve akıcı- süreklilik sağlıyoruz.
Bu durumdan haberiniz olmayabilir. Evet, kararlarımız onaylanmadan da yayınlayamam, etik dışı olur.
Onaylanan kararları camiamıza sundum. Bu sütunlardadır.

FAKAT BU KONUDA DA YANILDINIZ. FECİ KARAVANA İLE YARGIDA BULUNDUNUZ. TEMELSİZ SAPTAMALAR YAPTINIZ.

Gelelim, şu istifalar konusuna...
Bizi, "insan olan ve insan olmayan" diye ayırmaya kalkışmanız konusundaki taktiri, öncelikle yine şahsınızın ve satranç camiamızın öz vicdanına havale ederim.

Suç, ceza ve haksızlık konularında sizinle tartışamam. Konuya bakış açınız çok gayri samimi ve alaycı.
Sonra sizinle; aynı zeka, akıl ve medeniyet seviyesi olarak da aşağıda kalacağım için tartışmamın bir anlamı yok.

Bu ülkenin kendi olanaklarıyla, kendi çabasıyla kendisini ispatlamış bir insanı hakkında bu güne kadar asla bir polemik konusu açmadım.
Severim ya da sevmem, ama saygı duyulacak gayretlere tanıklık yapacak kadar hayat tecrübem vardır.
Bazen sükut altındır!
Yapılabilecek her türlü yorumu çok öncesinden kuvvetle tahmin etmeme rağmen, buna katlanma kararımın da bir anlamı olsa gerek...

Sayın bayım,
İnsanların kendi şerefiyle verecekleri kararlara müdahale etmeyiniz.

GERÇEKLERİ BİLMEDEN O KİŞİLER HAKKINDA TOPLUM ÖNÜNDE MAHKEME KURMAYINIZ.
O size düşmez!
Kendilerini ilgilendirir. Tarih, o insanlar hakkında zamanla hükmünü verir.
Siz bu hakkı nereden alıyorsunuz?

Gerçekten de inanmaya başladım artık.
SARI, MAVİ OLMAK İSTEDİĞİNDE YEŞİL OLURMUŞ.
Ama bazı kırmızılar da maviye özenince mor olmaktan kurtulamazlarmış.

Benim veremeyeceğim hiçbir hesap ve sahtekarlığım yoktur.
İlk günden beri savunduğum ideallerim için hep bu pencerede yazdım.

İçinde , eğitim, çocuk, sporcu, örgütlenme, haksızlık-usulsüzlük olan her kafa topuna çıktım.

Ulaşamadıklarım olmuştur.
AMACIM GERÇEKCİ GEREKÇELERE DAYANAN İÇİNDE ÖRGÜTLÜ TOPLUMA İNANAN ve BU BİLİNÇTE OLAN İNSANLARIN BİRLİKTELİĞİDİR.

BU AMACIMDAN ve YOLUMDAN ASLA SAPMAYACAĞIM!

Yolunuz bu yoldan geçer ya da yollarımız kesişirse belki o gün görüşmek üzere...
Değerli arkadaşlar,
Satır aralarına sıkıştırılan sabote edici yazıları da görmezden gelemem. Buna da izin vermemek gerekir.
İzninizle;

By JOJO,

Şahsıma yapacağınız bütün eleştiri, alaycı aşağılama, yabancı dilden yazılan geri zekalılık yakıştırmalarını başka bir insan üzerinden yapmayınız.
Ben buradayım, ne güne duruyorum?

Akif BEKİ ile tanışıklığım yok. Kendisinin ne dünya görüşünü, ne yazdığı kitaplardaki methiyeyi, ne de oportünistliğini asla tasvip etmem. Şiddetle de protesto ederim. Ama kendisinin öz kişilik haklarına, haysiyetine kendisinin haberi bile olmadan bu satırlarda saldırıda bulunarak gıyabında dolaylı benzetmelerle tacizde bulunamam.
Siz madem bir hukukçusunuz o zaman bunları da bilmeniz gerekir. İnsanlara gıyabında yasal haklar doğuruyorsunuz, yapmayın!
Şahsıma daha önce yaptığınız uyarılarla tabandan çelişir bu durum.
...

İl Temsilcilerine talimat yada tavsiye neden özel bir forumdan verilsin diye sorarak bu konunun başlığının tarafınızdan etik bulunmadığını yazdınız.

Yazınızın içinde gözükmüyor mu?
Resmi bir talimat bu forumdan verilebilir mi? Temsilciler Koordinasyon Kurulu'nun bir iç işleyişi vardır. Bunu bilerek mi yazıyorsunuz?
Ben bu satırlarda İl Temsilcilerimize Kısa Kısa başlığını atarken sizin sabotelerinizi cevaplamak için değil; içinde çocuk, eğitim, etkinlik, sporcu, yarışma, örgütlenebilme, olumlu il örnekleri gibi ögeleri düşünerek yazdım ve yazıyorum. Amacım olabildiğince iyiye gidişe katkı sunmaktır.
Çalışmayan il temsilciliklerini eleştirmek en kolayıdır. Benim amacım ilk planda o isimleri kazanabilmek, harekete geçirmek, yol göstermektir. Talimat verme yetkim, denetleme yetkim yoktur. Ötesinde de arzuladığım il örgütlenmeleri yatar.
Bu davranışımın bir anlamı yok mu?
Ama siz ne yapıyorsunuz?
Ne zaman bir üye ile olumlu bir iletişim sağlasam hemen üzerine toprak atıyorsunuz.
Ne zaman olumlu örnekler çoğalmaya başlasa aynı plağınızı dinletmeye çalışıyorsunuz. Ben tutuşturmaya çalıştıkça siz söndürme gayreti içindesiniz.
Bazı isimlerin bu satırlarda anılmasına bile tahammülünüz yok.

Çözümün içinde olmak bu kadar zor mu?
Genel Kurul ve Yeniden Yapılanma hakkındaki özgür düşüncemi okumadınız.
TASLAK ÇALIŞMAM var yayınladım.
Bir fikrinize rastlayamadım.
Belki de samimi bulmadınız.
...
(Devam edecek)
- MATRANÇ -
Ara
Merhaba arkadaşlar,
Kendi il temsilciliğime TSF TEKNİK KURULDAN bir ileti ulaştı.
İletiye ulaşamayan arkadaşlar için gönderiyorum;

http://www.satranc07.com/swissprogramlar...uzlari.htm

İletileri inceleyerek ilgili arkadaşlarımızın bilgilenmelerini sağlayalım.
İyi çalışmalar...
- MATRANÇ -
Ara
Burada ilimden ve adimdan bahsedilmesinden dolayi bu yaziyi yazma geregi duydum . Kendim il tertip kurulunda yer alan bir kisi olarak kendi sahsimi ilgilndiren cevaplarimdan dolayi bir baskasinin suclanmasini istemem.

Corum ilinde bizler elimizden gayreti gostermekteyiz. Ilimizde uc satranc egitim merkezi bulunmaktadir. Yarismalara gelince spor bulmak oldukca zor kime giderseniz gidin sporsor olmuyor. Bunda yapacak bir sey yok. Il hakem kurulundaki arkadaslar ellerinden gelen yareti gostermektedirler. Sadece her ilde oldugu gibi corum ilinde birinci turun baslamasinda sikintilar olmaktadir. Son turnuvalarda birinci turun zamaninda baslatilmasi hususunda hakem arkadaslar ellerinden gelen gayreti gostermekteler. Turnuvalarin ertelenmesi olayindan ayrintili bir bilgim yok. Il birinciligi turnuvasina iki saranc egitim merkezinin cocuklari katilmislardir katilim bildigim kadariyla 70 civarinda oldu.bu iyi bir katilim. Bizler il tertip kurulu olrak arkadaslarla elimizden geleni yapiyoruz. Il temsilcimiz elinden gelen gayreti gostermektediir

Hatasiz ku olmaz elbette bizlerinde hatasi olabilir bunlar konusularak halledilebilir. Nasi olsa forma sayin gorus bildiren arkadaslar numarami yazmislar ilsteyen bana ulasabilir.

Saygilarimla
ALTIN HAMLE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ KORDON EĞİTİM MERKEZİ
Merhabalar...
Bu gün il temsilcisine de belirttim.O da sponsor bulmak için uğraştıklarını ve kimsenin yaklaşmadığını söyledi.Bu konu da eleştiren zaten yok.

Sorunumuzu gayet açık bir türkçe ile yazıyorum.

1-BİZ TURNUVALARDA ÖDÜL İSTEMİYORUZ.SADECE İL BİRİNCİLİĞİ,OKUL SPORLARI,YAŞ GRUPLARI GİBİ TURNUVALARIN CİDDİYETLE, BAŞTAN SAVMA OLMADAN YAPILMASINI İSTİYORUZ.ÇÜNKÜ BU TURNUVALAR O İLDEKİ ÇOCUKLARIN TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINA KATILABİLMELERİ VE KENDİLERİNİ GELİŞTİRMELERİ İÇİN TEK FIRSATLARI.

2- 15 TANE KURAL BİLMEYEN HAKEM YERİNE 3-4 TANE FİDE KURALI BİLEN,KAFASINA GÖRE KARAR VERMEYEN VE OYUNUN ORTASINDA MAÇLARA KARIŞMAYAN HAKEM İSTİYORUZ.

Sanırım bunlar -eğer satrancı bir spor olarak görüyorsak- temel şeyler.Bunlar için üstün bir satranç bilgisine,üstün bir gayrete veya sponsorlara gerek yok...

Saygılarımla...
Ara
Merhaba,
Hakemler ve turnuvada aktif görev alan herkes öncelikle bu görevi bilerek ve isteyerek almaktadırlar. Kimseye zorla görev verilmiyor.
Bu konuda yakınma da olmadığına göre herkes öncelikle görevini layıkıyla yapmalıdır.

Çorum ilimizdeki turnuvalara gelince...
İl bünyesindeki satrançla ilgili tüzel kişiliğe sahip her arkadaşımız bunu öncelikle kendi ilinin satranç geleceğini geliştirme, dolayısıyla kendi görev alanındaki aktifliği nitelikli bir biçimde artırabilme amacında olmalılardır. Bu öncelikle kendi mesleki uğraşılarının maddi manevi geri dönüşüyle yakından ilgilidir.
Üç adet satranç eğitim merkezi olduğu söyleniyor. Bir çok ilde bu kadarı bile yok. Çorum küçük bir il olabilir. Bu bir çok konuda avantajdır aslında. Küçük yerlerde insan ilişkileri ve tanışıklıkları daha yoğun ve paylaşımcıdır. Hele Anadolu'nun o bölgesinde. Ben henüz ortaya çıkmamış ya da çıkarılmamış bir çok yerli kaynak olduğunu düşünürüm.
Sadece araştırma yapılması yeterli değildir ne yazık ki !
Doğru adreslere, doğru kişilerle ve doğru yöntemlerle ulaşmak gerekir. İnsanları ikna edecek; gerçekten gerekliliğine inandıracak şekilde konuşma yeteneğine sahip niteliklerde, meslek sahipleri, birinci dereceden ilgili veliler, yöneticiler, tüzel kişiliğe sahip hatırı sayılı kişiler bu işin içinde olarak, ilişkiler kullanılarak bazı bağlantılar sağlanabilir. Bu işler ülkemizde bu şekilde oluyor.

Ben kendi ilimden bir örnek vereyim.
Kocaeli gibi sanayisinin çok iyi olduğu bir ilde yaklaşık 3.000 adet büyük küçük sanayi kuruluşu varken bile bizler hiçbirinden de sponsorluk alamadık.
Çünkü hiçbirinin de sponsorluk açısından tanınmaya ihtiyacı yoktu!
Bu gerçek yıllardır bizleri ters köşede bıraktı.
TÜPRAŞ, PETKİM, Nuh Çimento, Aslan Çimento, Beksa, Lassa ve onlarca "SA" hepsinin hiçbir katkısı olmadı önceleri.

Ama ortam oluşturuldu, turnuvalarla gerçek kitle gözüktü.

İnsanlar bazı şeylerin farkına vardı.

Siyasiler, yerel yöneticiler duyarsız kalamadı.

SONUNDA SAHAYA İNDİLER!

Bunun hikayesini geçen sene "GÜL" başlıklı yazımda detaylarıyla açıklamıştım.
Satranç nankör bir spor değildir.Gerçekten işlerseniz, emek verir büyütürseniz size sadık geri dönüşler sunar. KENDİ ÇOCUKLARININ BU SPORU BENİMSEDİĞİNİ, ÖNEMSEDİĞİNİ GÖREN İNSANLAR HER TÜRLÜ MEŞAKKATİ PAYLAŞIYORLAR, ELBİRLİĞİYLE İÇİNDE OLUYORLAR.

Bu bizim insanımızın içinde özünde vardır.
Değerli Çorum' lu arkadaşlarım,
Bıkkınlık ve çaresizlik içinde olmayınız!
İlinizdeki ve içinizdeki henüz ortaya çıkmamış değerlerinizi için önceleri "ne yapabiliriz?" i konuşmak için bile olsa bir araya geliniz.
Yeni arkadaşlarınızı bulunuz, bir rüzgar yakalayınız.
SATRANÇ REVAÇTA BİR SPORDUR, KULLANINIZ.
Yakın illerle temasa geçiniz, dostluk karşılaşmaları düzenleyiniz.
Yerel basın da köşe açınız.
Eğitim komisyonunuzu oluşturup okullarla bağlantıya geçiniz.
Rekabeti başlangıçta küçük sayılarla olsa bile başlatma kararlılığında olunuz.
Sitenizi düzenleyiniz. Örneklerine bakınız. Okullarınızda onlarca bilgisayar öğretmeni var, yardım alınız.
Hafta sonu küçük ödüllerde yıldırım turnuvaları düzenleyiniz. Yakın illerden ulusal düzeyde oyunculara simültane düzenlemeleri için davette bulununuz.
Yapılabilecek çok şey var, BUNA İNANINIZ!
Gerçekten de nitelikli birliktelikle çözebilirsiniz.

Saygılarımla yeni yılınızı içtenlikle kutlar, başarılar dilerim.
- MATRANÇ -
Ara
Değerli arkadaşlar ve ÖSF üyeleri,
Yaklaşan Türkiye Küçükler Şampiyonası ve Türkiye Kupası'na katılacak olan sporcu ve antrenörler için daha önce yasal hakları doğrultusunda katılacakları bu yarışmalarda harcırah haklarının olduğunu (6245 sayılı kanun) belirtmiştim.
Şu ana kadar bu haktan faydalanmak için başvuruda bulunan il sayısının az olduğunu ve başvuruda bulunanların da büyük bir bölümünün olumsuz cevaplar aldıklarını öğrenmiş bulunmaktayım.
Ben de kendi ilimde benzer sorunları yaşamaktayım. Bana verilen cevaplar da çok keyfi ve kanuni dayanaktan yoksun.
Ama yılmadan girişimlerimi sürdürüyorum.
Öne sürülen gerekçeler arasında ödenek olmadığı ya da bireysel başvuruda bulunulamayacağı, kurum-il temsilciliği aracılığıyla talepte bulunmak gereği, 6 kişiden az sporcuların kafile sayılamayacağı gibi gerekçeler sunulmakta.

İlinizde yapılan il birincilikleri il temsilciliğinin, dolayısıyla onaylayan makam olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün tanıdığı bir turnuvadır. Lisanslar resmidir. Etkinlik programı resmidir. Sonuçlar onaylanmış ve resmidir. Gidilebilecek en yüksek düzeyde turnuva da resmidir. Diğer spor dallarından ayrı bir yarışma değildir. Diğer dalların sporcularına verilen harcırahlar da aynı kaynaktan, vergilerimizden ödenmektedir. Hakkınızdır.
Belki 6 kişiden az sayılı kafileler sorun yaratabilir. Ama yakın illerden emsal teşkil eden örnekler vardır.
Araştırınız...
Ben kendi adıma kendi ilimde hakkımı sonuna kadar, ucu nereye giderse gitsin arayacağım.
Benim aradığım 300-350 TL. tutacak bir para değil, kazanılmış olan hakkımdır.

Saygı ve selamlarımla...
- MATRANÇ -
Ara
Değerli arkadaşlar,

Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Okullar Arası Satranç Birinciliğinin üçüncü aşaması ( 1-Okul içi, 2-il, 3-grup, 4-final)olan GRUP YARIŞMALARI 15-18 Şubat.2014 tarihlerinde 6 il de yapılmaktadır.

Yarışmacı sporcuların tamamı ödenek almaktadırlar.
Ödenekler il valilik-spor il müdürlüğü onay yazıları tarafından avans ya da nakit olarak ödenmektedir.
Bazı il kafileleri yarışma sonrası kendi illerinde bu ödenekleri alacaklardır.
Ödenekler günlük bedel olarak kişi başı 29.50TL.-31.00TL. arasında sporcu ve idareci kıdemine göre ödenmektedir.
İller geldikleri ilden yarışma merkezine otobüs rayiç bedeli üzerinden geliş-gidiş olarak ayrıca yol parası da alacaklardır.
Kafile onay yazılarının hazırlanmasında birinci derece sorumluluk il temsilciliklerindedir.
Yarışmaya katılan il kafilelerinin idareci ya da kafile başkanları, eğitim-öğretimden izinli sayılabilmeleri ve
kafile onaylarının aslının bir örneğini, okullarına götürebilmeleri için sporcu-öğrencilere vermelidirler.

İdareci ve öğrencilerimizde herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için, il temsilcilerimizin bu konuyu önemsemeleri ve takip etmeleri tavsiye olunur.

SAYGI VE SELAMLARIMLA...
- MATRANÇ -
Ara
MEB Okullar Arası Satranç Yarışmaları Balıkesir Grubu karşılaşmaları 15-18 Şubat 2014 tarihlerinde Burhaniye'de gerçekleştirildi.

Dört gün boyunca gözlemlerimi paylaşmak isterim.

1- İlk kez bu boyutta bir satranç organizasyonu olmasına rağmen, kesinlikle her temel ayrıntısına kadar hazırlanılmış bir organizasyondu.
2- İlçe temsilcisi sn. Dr. Birgi TUNA asıl mesleği olan doktorluğundan olsa gerek tam bir başarılı operasyona imza attı. Birlikte çalıştığı ekibini daha önce yaz turnuvalarında da tanıyorum. Son derece özverili ve görevini severek yapan insanlar. Harika bir birliktelik vardı.
3- Baş hakem sn. Ahmet UÇTU, sn. Ali BEŞBUDAK ve görevli diğer hakemler herhangi bir olumsuzluğa izin vermeden başarılı bir turnuva çıkardılar.
4- Konaklama, ulaşım ve beslenme gibi temel gereksinimler için ön hazırlığın yapılması ve yerel dinamiklerin makul şartlarda hizmet verecek şekilde kullanılması dikkatimi çekti. Örneğin kaldığımız otel turnuva için özel indirimli fiyat uygulamasına gitmişti. Otel temiz ve bakımlıydı. İnternet, sıcak su, tv. ve açık büfe ev yemekleriyle; oda- açık büfe kahvaltı, açık büfe akşam yemeği ile kişi başı 45 TL. ücret aldı. Ören gibi gözde bir beldede güzel bir körfez manzarası, çok özlediğimiz sakin-temiz havasıyla ve yöre ürünleriyle...
5- Güçlü bir grup ve güçlü çalıştırıcıların sporcuları tam bir final havasında yarıştılar. Maçların notasyonları -yeni bir buluşla- Menderes SARGIN tarafından internetten yayınlandı.

6- Burhaniye ve Edremit internet sayfaları turnuva haber, eşlendirme ve tur sonuçlarını yayınladı.

7- Burhaniye Okul Sporları Federasyonu İlçe Temsilcileri meslektaşlarım Mahir Bey ve Emel Hanım'a ciddi çalışmaları ve samimi yaklaşımları için ayrıca teşekkür ederim.

8- Yarışmanın öncesinden bitimine kadar en büyük desteği sunan Burhaniye Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı'na katkılarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.

Sonuçta;
ÖSF nda yazan değerli bir arkadaşımın önemli bir tespitine elbette katılıyorum. Ülke satrancı KEMER OTELLERİ ne elbette muhtaç değildir.
Ülke Satrancı Antalya turnuvalarından ibarette değildir!

Ancak birlik ve inançlı çalışmalar ile aşılamayacak engel ve ortaya çıkarılamayacak yenilikler yoktur. İçinde birbirine güvenen ve aynı ortak hedefe "değişik yöntem ve devam yollarından da gidilse bile" ulaşmak mümkündür.

Ben Burhaniye'de bu çalışma azmini ve gelişme yolunda kat ettikleri mesafeyi gördüm.
Gelecekte de çok önemli turnuvaları (ulusal-uluslararası) yapabileceklerini, yerel dinamiklerin buna hazır ve istekli olduklarına tanıklık yaptım.

Emeği geçen tüm arkadaşlarımı tekrar kutlarım.
Sağ olsunlar.

Saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
Değerli arkadaşlar,

TSF Eğitim Kurulu'nun , kurul sayfasını geç de nihayet aktiflik kazandı.

Kurul sayfasının aktifleşmesinde güncellenmesinde görevlendirilen ve emeği geçen kurul üyemiz , 18 Mart Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Elemanı sn. Yasemin KAÇAR ve yine TSF Eğitim Kurulu üyemiz Rıza BAYSAL a teşekkür eder bu verimli çalışmalarında başarılar dilerim.
Tabi bu konuda rehberlik hizmetini esirgemeyen spor uzmanımız sn. Zeynep YETİŞGİN e ve koordinatör spor uzmanı Eğitim Kurulu sekreteri Oğuz TAYMAZ a da minnettarlığımı belirtmeliyim. Onca yoğun iş alanlarına yepyeni bir konu daha eklediler.

Sayfamızda öncelikle ihtiyaç duyulan ders ve antrenman eğitim materyalleri; notlar, çalışma plan ve programları gibi dokümanların yayınlanması gereği öncelik kazanmıştır.

Zamanla sayfamızın içeriğini zenginleştirmek ve daha verimli hale getirebilmek için, özellikle camiamızın her üyesinin önerilerine açık olacağını belirtmek isterim.

Umarım satranç adına yararlı bir iletişim materyali ve kaynağı olur.

Geleceğe birlikte yürüyelim arkadaşlar...

Saygı ve selamlarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi