Siirt Satranç Gençlik Spor Kulübü Derneği
Siirt Satranç Gençlik Spor Kulübü Derneği açılışı 13 Mayıs 2013 Pazartesi Günü yapılacaktır. Bütün satranç severler davetlidir.

DAVETİYE
davetiye.jpg

DERNEĞİN DIŞARDAN GÖRÜNÜŞÜ
der1.jpg

DERNEĞİN TURNUVA SALONU
der2.jpg

der3.jpg

der4.jpg

DERNEĞİN SATRANÇ SINIFI
der5.jpg

der6.jpg

DERNEĞİN MUTFAĞI
der7.jpg

DERNEĞİN ÇOK AMAÇLI SALONU
der8.jpg
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
İhsan kardeşim,
Güneş gibi satranç da doğudan parıldıyor.
Pırıl pırıl merkezinizin hayırlı olması dileklerimle...
- MATRANÇ -
Ara
Doğuya hiç gitmedim, nasip olmadı.
Çok merak ediyorum.

Derneğinizi çok beğendim. Hayırlı olsun.
Ara
Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın.

Siirt gibi bir yerde böyle bir girişimde bulunmak hem cesaret hem de satranç aşkı gerektirir. Onun için de ayrıca tebrik etmek istiyorum.
MUŞ
Ara
Sevgili İhsan,
Hayırlı olsun.Fotograflarını gördüğümüz lokal Derneğin kendi malı mıdır?Değilse bir gerçeği hatırlatmak isterim.Satranç dernekleri,özellikle büyük şehirlerdeki dernekler mutlaka gayrı menkul sahibi olmalıdır.Aksi halde bir satranç derneğinin uzun ömürlü olması uzak bir ihtimaldir.Buna karşılık belki Siirt'te kiralik lokal bulmak daha kolay olabilir.Ama birgün imkan olursa sizin derneğin de lokal sahibi olması için çaba göstermenizi tavsiye ederim.Geçmişde satrançcıların lokalsiz kaldığına tanık olduk.Hatta başlangıçda Satranç Derneği için ruhsat alınıp bilahere lokalde Satrancın kaldırıldığı bile oldu!En yaygın sorun ise lokal kirasının ödenmesinde zorluk olmasıdır!Bu sorunların hiçbiri ile karşılaşmamanızı dilerim.
Ateş Ülker
Ara
Tesekkur ederim arkadaslar. Ateş hocam malesef tuttugumuz yer bize ait degil kiraladik. Ama insallah uzun sure varligini surdurecek. Saygilarimla...
Sevgili İhsan ,
Geçtiğimiz 2012 Aralık başlarında SASEM'i (Saraybahçe Spor Kulübü Satranç Eğitim Merkezi) anlattığım "GÜL" başlıklı yazımı okumanı tavsiye ederim. Küçük bir fikir verebilir. Şartlar çok farklı olsa da ,yazının sonlarında kuruluş öyküsü ilginç gelebilir.
Selamlarımla...
- MATRANÇ -
Ara
Çok teşekkür ederim Aşkın hocam,
Gerçekten sizinde belirtitğiniz gibi istenildiğinde çok güzel şeyler başarılabiliyor, ve başarmısşısınız da. Allahın izniyle satranç adına güzel şeyler bizde yapacaz .
Sizin gibi değerli beyinlerimizin fikirleri bize ışık tutuyor.
Siirten saygılar , selamlar...
13 Mayıs 2013 Pazartesi Günü Saat 18.00 'de Siirt Satranç Gençlik Spor Kulübü Derneğimizin Açılışına Vali Yardımcısı Mustafa PALA, Gençlik ve Spor İL Müdürü Hüssam OLGAÇ, Milli Eğitim Müdürü V. Menis ÖNEN, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Süleyman GENLİ, Emniyet Amiri Dilek AKSOY, TSF Temsilcisi Serdar ÖZYEŞİL , ASKF Başkanı Ahmet Muhtar AKINCI,Ulusal Hakem Murat Cantürk, Eğitim Sen Başkanı Süleyman BEŞTAŞ, Lassa Yetkili Satıcısı Ahmet YILMAZ, Gazeteciler : Cumhur Kılıççıoğlu ,Ömer ÖZER, Güney Gazetesi Sorumlusu, Bir çok Okul Müdürü, Öğretmenler, Esnaflar , Diğer Kurum Memurları, Satranç oyuncuları ve Öğrenciler katıldılar. Ayrıca açılışımıza gelemeyip bize çiçek gönderen , telefonla arayan, mesaj atan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

20130513_183612.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg