2013 TÜRKİYE GENÇLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI
Sevgili Çiğdem hanım ,

Öncelikle bir Turnuvayı daha sorunsuz bitirdiğiniz , geçmiş olsun diyeyim.

Benim yazıma siz cevap yazmışsınız ben yönergeyi yapan birisinin yazmasını beklerdim .

1. Konuda yazdığım cümlede geçen konuyla ilgili ;

Yönergeden alınan madde ;

4. DEĞERLENDİRME VE KAZANILACAK HAKLAR :
4.1. Değerlendirme: Yarışma verileri ELO ve UKD hesaplarında kullanılır.
4.2. Türkiye Gençler Satranç Şampiyonu olan sporcu ertesi yılın şampiyonasına
doğrudan katılır, Türkiye Şampiyonası Seçme Yarışma ve Türkiye
Şampiyonası’nda öncelikli oynama hakkı elde eder,

4.3. Türkiye Gençler Şampiyonası’nda ilk beş dereceyi elde eden sporcular Dünya
Gençler Satranç Şampiyonası’na federasyon tarafından katılma hakkı elde eder,

4.4. Türkiye Gençler Şampiyonu olan sporcuya ‘Şampiyonluk Beratı’, ilk üç dereceyi
elde eden sporculara kupa ve madalya, katılan her sporcuya ‘Katılım Belgesi’ verilir,

***** Yukarıda yazılan 4.3 maddeye göre ilk 5 dereceyi ölçmek için ne yapılması gerekiyor diye sormuştum ? Hakem olurken anlatılanlar ilk 5 yada ilk 8 veya 10 vb . denirse ne yapılır siz cevabın ne olduğunu biliyorsunuz .

2. konuya gelince :

Türkiye Gençler şampiyonası yapılıyor burada insanlar ünvan alıyor vede bu ünvanı 1 sene taşıyacaklar ama yönergeye sadece 1. için eşitlik bozma oynanır diye yazılıyor . 2.3. olan sporcular ünvan kupa madalya ve derece kazanmıyorlarmı? Kaldıki turnuvadan çekilenler olmuş ,zaten oluyor acaba eşitlik puanlarını etkilemeyecekmi ? Tabiki etkileyecek Türkiye ünvan veriliyorsa en uygun şartlarda dereceleri sıralamak doğru olmazmı?
Son zamanlarda görüyorum sadece 1. için eşitlik maçları oynatılmak isteniyor acaba zamanmı yetersiz ? Yoksa böyle yapalım böylemi olsun?

Çiğdem hanım lütfen size soruyorum Böyle bütün Türkiyeyi ilgilendiren bir turnuvada sizce 2.lik 3.lük 4. lük için eş puanda olan sporcuların final sırasına göre değerlendirilmesi doğrumudur? lütfen inandığınız bildiğinizi istiyorum vede sizin bilginize saygım var.

İyi günler, sevgiler saygılar.

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Çiğdem AKTUZ - 23-05-2013, 12:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: tkocabalkan - 23-05-2013, 14:28
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Çiğdem AKTUZ - 24-05-2013, 12:55
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: tkocabalkan - 24-05-2013, 15:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi