SADECE BAŞKAN OLMAK MI?
Değerli satranç severler keşke güçlü bir hatip olsaydım. Duygularımı daha net daha anlaşılır ve etkili yaza bilseydim. Ne yazık ki böyle bir becerim yok. Ama yinede bu düşüncemi ve yaşadıklarımı paylaşmalıydım. Öyle de yapıyorum.

25-26 Mayıs 2013 günlerinde Çağlak Festivali 22. Açık Satranç Turnuvası’ nı yaptık. Çok görkemli güzel satranca yakışır bir turnuvaydı. Federasyon Başkanımız Sayın Gülkız Tulay da onur konuğumuz olarak açılışımıza katıldı. Davetteki amacım elbette ki Akhisar Satranç ına katkıda bulunmak, buradaki gelişimi hızlandırmaktı. Tabii bunun yanında çok uzun yıllardır satranç nedeniyle tanıştığım satrançsever dostumu da görmekti.

Ama Gülkız Tulay Hanım, sadece başkanımız ya da satranç dostum değil aynı zamanda bizi bilen sorunlarımızı bilen tabandaki gelişme, çalışma ve çırpınışları içinde hisseden biriydi. Konuşmasının her bölümünde tabanda yapılan çalışmaları bizi ve çabalarımızı öne çıkaran kendisinin de bu anlamda gücü ve zamanı yettiğince bu çabalarımıza destek veren biri olduğunu profilini çizdi. Kaldığı kısa süre içerisinde buradaki bütün satranç camiasının takdirini sevgisini ve desteğini kazandı.

Satranç camiasına bakışı bütünleştirici net ve birleştiriciydi. Bütün mesajları bu yöndeydi, ben bütün içtenliğimle bu sayfa aracılığı ile diyorum ki başkanım çok teşekkürler. Onur kattınız güç verdiniz. Yürekten diliyorum ki bu güzel düşünceleriniz daha da gelişsin enerjiniz daha da artsın.

Şahsım ve Akhisar satrancı adına tekrar teşekkürler.

Kıyasettin AYDIN
Ara
akhisar22_01.jpg

akhisar22_02.jpg

akhisar22_03.jpg

akhisar22_04.jpg

akhisar22_05.jpg

akhisar22_06.jpg

akhisar22_07.jpg

akhisar22_08.jpg

akhisar22_09.jpg

akhisar22_10.jpg

akhisar22_11.jpg

akhisar22_12.jpg

akhisar22_13.jpg

akhisar22_14.jpg

akhisar22_15.jpg

akhisar22_16.jpg

akhisar22_17.jpg

akhisar22_18.jpg

akhisar22_19.jpg

akhisar22_20.jpg

akhisar22_21.jpg

akhisar22_22.jpg

http://manisa.tsf.org.tr/
Ara
Sevgili Kıyasetin Hocam,
Yıllardır düzenlediğiniz bu güzel turnuvaya ancak bu yıl katılabilme şansı yakaladım. Olağanüstü güzel bir ortamdı. Ailemle çok uzun zamandır böylesine bir festival turnuvaya katılmamıştım. Seneye öğrencilerimle de gelmeyi düşünüyorum.
Her zamanki içtenliğiniz, konukseverliğiniz, ciddi düzenleme gayretleri ve çalışkanlığınız, gençlere yol göstericiliğiniz…
Hepsi örnek teşkil edecek nitelikteydi.
Sevgili Aslan GOLER ve Mesut AVCI hocalarımın gayretlerini, genç aday hakemlerimizin hevesli çalışmalarını ve böylesi güzel bir turnuvayı asla unutamam…
Tüm katkı sunan yerel yöneticilere “ellerinize ayaklarınıza sağlık!"
Geçirdiğiniz küçük kaza için tekrar geçmiş olsun der, selam ve sevgilerimi yollarım…
- MATRANÇ -
Ara
DEĞERLİ DOSTUM;

Öncelikle Akhisar a gelip festivalimize katılarak bizleri onurlandırdığın için ben yürek teşekkür ediyorum.Senin gibi değerli bir üstad tan böyle bir övgü almak inan heyecan verici.Yıllardır aynı heyecan ve inançla bu tür turnuvaları düzenliyorum.Zaten onurlandırdığın Çağlak Turnuvası sanırım Türkiye de en geleneksel ve köklü olanı22 yıl.Bizden daha çok düzenleyeni ben bilmiyorum.Varsa da özür diliyorum haksızlık etmek istemem.

Birşeyi vurgulamam lazım benim bu heyecanımı seçilmiş bütün başkanlarımız onurlandırdı.Sadece başkanlarımız değil senin gibi değer verdiğim satranç dostlarım da Hepinizin güvenine layık olabilmek adına bitmek bilmeyen bir azim ve heyecanla hazırlandım bu turnuvalara.

Belki haddim değil,belki yazmamam gerekiyor ama sen yazdığın için paylaşma gereği duyduğum bir konu var.Sayın başkanımız bize Ankara dan yarışma günü gelebilecekti yoğun programı nedeniyle öyle sözleşmiştik.Sorunlar nedeniyle cumartesi günü gelme şansı kalmayınca sözünde durabilmek adını birçok programını erteleyerek Cuma Gün ünden geldi.

Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.Geldiğinde sadece bizleri,çabalarımızı öne çıkarması,tabana net bir birlik beraberlik çağrıları sunması bize güç, inanç ve moral verdi.

Senin sözünün eri olduğunu biliyorum.Şimdi den senin ve öğrencilerinin rezarvasyonunu yaptım bile.Sağlık sorunlarımız ve zorunlu problemler dışında başta sen ve öğrencilerin olmak üzere bütün satrançseverler davetlimizdir.Geçmiş olsun dileklerin içinde teşekkürler.Şimdi daha iyiyim.

Sevgiler Kıyasettin Aydın
Ara
O onur bana ait sevgili Hocam.
Çalışacak kadar sağlıklı olalım yeter.
Sağlıcakla ve sevgiyle kal...
- MATRANÇ -
Ara
Giriş iyi, resimler ok, bilgilendik, sağolsunlar iyi bir faaliyet olmuş besbelli. Tebrik ederim. Keşke her yerde olsa da herkes katılabilse.

Ama devamındaki özel mesajlık selamlaşmalar ağdalı iltifatlaşmalar filan.... ne denir ki.... olmamış.
Ara
Yürekten kutluyorum güzel dostum !! Daha nice güzel yılları bu geleneksel çatı altında hep birlikte görebiliriz inşallah !! Smile
hsdalkiran
Sevgili Aşkın Üstat;Tekrar teşekkür.Görüşmek dileği ile.Değerli Sertaç Üstadım.Duyarlılığın ve övgü dolu sözlerin için yürek dolusu teşekkür.Sağlığım el verdiği sürece Çağlak turnuvam devam edecek.
Sizlerden böyle destek gördükçe devam.GENS UNA SUMUS Görüşmek üzere sevgiler.Kıyasettin Aydın
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi