KAYNAK OLUŞTURMAK !
Aşkın bey,
Önerileri ve daha önce yazdıklarınızı okudum.Öncelikle 6 ncı madde 1 nci bendi kapsamında gösterdiğiniz a,c,ç,ğ,l ve j paragraflarında çok fazla eksiğimiz vardır.Sadece a seçeneğinde Satrancın yurt düzeyine dengeli bir şekilde yayılması ve geliştirilmesi konusunda iyi bir mesafe alınmıştır.Bu yatay gelişmedir.Diğer seçeneklerde önemli gelişmeler sağlanamamıştır.Ancak bu c,ç,ğ,l ve j maddelerini unutmayalım.Bunların amacına ulaşması için neler yapılabileceğini her fırsatta konuşalım.Çeşitli üyelerden topladığınız önerilere gelince bunların gerçekleşmesinin kolay olmadığını düşünüyorum.Çünkü bir uygulamayı hayata geçirirken onunla ilgili maddeyi dikkatli yazmak gerekir.O madde yasa olacaktır.Ve insanlar yasalar karşısında eşittir.Örneğin bir yarışmaya katılanlarda bazı ön koşullar arıyorsak bunları bütün sporcularda aramamız gerekir.Siz "Emektarlar yarışmasında oynamak için önkoşul 60 yaşına girmektir"şeklinde bir ön koşul hazırlamışsanız bu herkes için geçerli olmak zorundadır.Eğer -yarışmanın yapıldığı ilde doğmuş olanlarda 60 yaşına girmiş olma koşulu- aramazsanız,hazırladığınız yasa yanlıştır.Böyle bir yanlış sizin başka konularda da yanlış yasa hazırlayacağınızı gösterir.Bu bakımdan öneriyi yapan arkadaşların hevesini kırmak da istememekle birlikte yapacağımız önerinin genellikle bir yönerge maddesi şekline dönüşmek zorunda kalacağını hatırlayalım!
Bununla birlikte son birkaç gün içinde en kayda değer önerinin Adana'dan Muzaffer beyden geldiğini düşünüyorum.
Muzaffer bey Gençlik Spor İl Müdürlüklerinin Türkiye Yaş gruplarına katılacak başarılı gençler için yolluk verme imkanına sahip olduğunu hatırlattı.Bu uygulama Federasyonun yönergelerinde de hatırlatılır.Ancak bütün illerde kullanılabildiğini sanmıyorum.Yılda bir defa İl seçmelerinde dereceye girenlerin Türkiye Birinciliğine katılmaları için böyle bir desteğin sağlanması uygundur.Bunun gerçekleşmesi mutlaka il temsilcisinin yoğun çalışmasına da bağlıdır.
Ben gerçekci bulmasam da diğer önerileri de daha açık bir dille tartışmaya devam edebiliriz.Bu bölümün amacı başlığında yer almıştır.Kaynak yaratmak
Kaynak konusu bugüne kadar benim eğilmediğim bir konudur.Diğer konuları bu kutuda yazarak kafaların karışmasını istemiyorum.Burada belki de sadece "kaynak bulmak"konusunun yazılması uygundur.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
KAYNAK OLUŞTURMAK ! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-05-2013, 22:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 30-05-2013, 13:15
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 30-05-2013, 14:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 30-05-2013, 19:42
öneriniz. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 30-05-2013, 21:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: trueblueturk - 30-05-2013, 22:59
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 31-05-2013, 21:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: trueblueturk - 01-06-2013, 18:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hakan Aktaş - 01-06-2013, 20:12