GOPSEM HAZİRAN 2013 SATRANÇ TURNUVASI YAPILAMIYOR .
Ateş bey merhaba ,
Benim burada yapmak istediklerim Satranç sporcularına destek vermek onlara katkı yapmaktı , Satranç turnuvası organize etmek nasıl bir iş olduğunu ,hele yalnız bu işleri yapmaya kalkınca nasıl zorlukların olduğunu ve olacağını bilirsiniz çünkü yalnızsınızdır. Fakat benim zorluklarım hiçbir zaman için benden doğmadı. Benim amacım Satranç sporcularına oynayacakları uygun ortamı yaratmaktı , zaten bu turnuva organizatörünün asli görevidir. Turnuvalar sporcular için yapılmalıdır vede 1 saatte yada 1 gündü ben böyle düşündüm turnuva yapalım demekle olmaz , Sporcuların katılımlarını sağlamak için uygun ortam ve düzeni sağlamakla başlar .
Ben senelerdir işim gereğide yurt dışına çıktığım için birçok yurt dışı turnuvada bulundum oralarda Turnuva organize etmek bir sanat yapmak kadar zevkli vede heyacanlı,istekli vede düzenli .insanlara hizmet sunuluyor. Turnuvalarda hiçbir karışlıklık olmuyor bir düzen içinde başlayıp bir düzen içinde bitiyor.
Türkiyede yaptığım turnuvalar ortadadır, Kapalı Elo turnuvalarından tutunda ,Takım turnuvaları, bireysel turnuvalar,özel günler turnuvaları, hatta Ramazan turnuvası bile yaptım .Kendi kapasitem kadar ödüller koydum, yurt dışı (Bulgaristan ) ödüllü turnuva yaptım , genç kardeşlerimize İngilizce eğitim (3 kişi ) 1 dönem ödüller verdim hatta bir turnuvamda katılan bütün oyuncular buraya dikkat ediniz (bütün oyuncular ) en az 3 ödül aldılar .
Bu son yapmak istediğim turnuvada’da en az 3 kişiyi yurt dışına satranç turnuvasına götürecektim , ama kısmet olmadı neden mi? Ben bunu araştırmak sorgulamak istemiyorum , çünkü bu benim görevim değil insanlar görevlerini bilmeli ve uygulamalıdırlar.
Ben son olarak bundan sonra turnuva yapmak istemiyorum ......
Yurt dışında turnuva oynamak isteyenler mutlaka ama mutlaka olanaklarına göre oynayabilecekleri turnuva bulacaklardır. Hem Elo kazanıp hemde farklı insanlarla tanışma,farklı ülkeleri görme olanakları olacak vede inanın harcadıkları Türkiye'de harcadıklarından farklı olmayacatır. ( hatta daha bile az olabilecektir )
Ben son olarak burada Satranç oynamak isteyen Sporcu arkadaşlarıma,kardeşlerime şunu yazmak istiyorum , Eğer yurt dışında turnuva oynamak isterseniz yönlendirme, bilgilendirme bakımından yardımcı olabilirim . ( hiçbir maddi çıkar ve menfaat sağlamamak şartıyla )
Herkese saygılar sunarım.

T.Kocabalkan

Bu Konudaki Yorumlar
YORUMSUZ YORUMSUZ YORUMSUZ - Yazar: tkocabalkan - 14-06-2013, 11:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 14-06-2013, 17:13
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: tkocabalkan - 14-06-2013, 21:02
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 16-06-2013, 23:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: tkocabalkan - 17-06-2013, 11:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 19-06-2013, 16:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: tkocabalkan - 21-06-2013, 21:59

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi