ELO HESAPLAMALARI
Sayın Taşan,

İlk mesajımda yaptığım alıntıyı aynen aşağıya aktarıyorum. Bunlar sizin aynı konu hakkında aynı gün yaptığınız iki bilgilendirmedir.

''Yarışmanın Ön Kayıt İşlemi Nasıl Gerçekleşir?
ELO hesaplamalarına dahil olması düşünülen yarışmaların aşağıdaki bilgileri ile en geç yedi (7) gün önceden ön kayıtlarının web üzerinden yapılması gerekmektedir'' Aşkın Taşan 30.10.2013

Elo hesaplamalarına gönderilecek turnuvalar 30 gün öncesinden ELO ya kayıt yapılır. Siz bakmayın bazı bilgiç arkadaşlarımızın bir hafta öncesinden dediğine. TSF? ye bile bir hafta öncesi geç olabiliyor bazen.
Yanlış etkilenip sonra böyle yanlış algıyı yansıtıyorsunuz. Aşkın Taşan 30.10.2013

Çok fazla şey söylemeye çalışıp hiçbir şey söylemiyorsunuz. Turnuvanın kayıt ettirilip ettirilmemesiyle ilgili durumu Gökhan Bey de başından beri dile getiriyor. Burada sorun olan hala konulara vakıf birinden resmi bir yanıt alınamamasıdır.

Sizin yanıtlarınız kusura bakmayın bir çorbadır ve hala inatla oyuncuların bu duruma itiraz etmediği gibi akıl dışı bir önermede bulunmaya devam ediyorsunuz. Bir turnuvanın ELO hesaplamalarına girmesi için en az 1 hafta öncesinden kayıt yaptırılması gerektiği ortadayken turnuva sırasında oyunculardan bir itiraz bekliyorsunuz. Tüzükte yazmadığı halde elo hesaplamaları için kayıt yapılan onlarca turnuvayı örnek göstermemize rağmen.

Burada sizin ve Çiğdem hanımın bilmece gibi mesajlarını çözmeye çalışmak ve işin aslını öğrenmek için ciddi emek harcandı. Bu basit olayı masa taşımaktan, hainliğe, bir işe yaramamaktan, çıkarcılağa kadar her yöne çektiniz.

''Bütün bu saptamalarınıza defalarca cevap verildi. Talimatnameyi ortaya koydum tarafsız bir şekilde( aslında sporcuların haklarından yana saf tutarak).
Orada ne yazılıyorsa ona göre işlem yapılmış. Bunları bilmem kaç defa Çiğdem Hanım da söylemesine ve talimatnameyi gayet açık biçimde yayınlayıp her türlü yorumunuza açık bir şekilde sunmamıza rağmen?'
' (A.Taşan)

Talimatnamede 'İl temsilciliği turnuva kaydının yapılması için web kanalıyla TSF ye başvuruda bulunur' yazıyor. Bu başvuru yapılmamış. O zaman taimatnemeye göre işlem yapıldığını nasıl iddia edebiliyorsunuz?

Başından beri ortada tek bir soru var. Bu turnuva neden ELO hesaplamalarına gönderilmemiş? Evet cevaplarınızın hiçbiri beni tatmin etmiyor, çünkü içinde neden sorusunun bir cevabı yok! Neden?

Cevabınız kaydı yapılmamış ise Neden?

Cevabınız İl herşeyi doğru yapmış, TSF uygun görmemiş ise Neden?

Çünkü tüm bunlar sizin için birşey ifade etmiyor. İyi niyet, özveri, kasıt olamayan ufak hatalarla çevrilmiş her tarafınız. Bir insanın başka bir şehirden, başka bir ülkeden satranç oynamak için gelmesi, işini, ailesini bırakıp satranç oynamaya çalışması umrunuzda değil.

Hakemliğin, yöneticiliğin, sadece tüzük yazıp onları uygulamaktan öte, insana, mantık kuralları çerçevesinde tüm gücüyle yardımcı olması gerektiği gibi bir gerçek var. Tüm ortaya çıkanlara rağmen yönetmelikte ne yazılıyorsa o yapılmış diyebilmek için nasıl bir algı dünyasına sahip olmamız gerektiğini bir gün bana öğretirsiniz belki.

Ben İstanbul şehrinde denizin altından kıta değiştirebiliyor, Itzhak Perlman gibi bir virtüozü senede iki defa izleyebiliyor, Picasso, Roden, Van Gogh sergilerini gezebiliyorum ama senede 2 tane eloya gidecek turnuva oynayamıyorum.Üstelik aynı şehirde bir yıl önce 10 milyon dolar harcanarak Satranç Olimpiyatları yapılmışken.Ondan sonra iyi niyetten, emekten mi söz edeceğiz? Satrancın asıl hammalları oyunculardır. Satranç oynayarak para kazanmanın imkansız olduğu bir ülkede, maaşını, turnuva ücretlerini alan, sadece 5 tane işi doğru yapması beklenen görevliler işlerini doğru yapamıyorsa eğer, en azından bir özür borçludurlar. Siz her mesajın altına konuyla ilgisiz yakıştırmalar yapmaya devam etseniz de ben sormaya devam edeceğim. Belki bir gün bir insaf sahibi sorumlu kişi çıkar da , biz şöyle güzel çalışıyoruz böyle iyi niyetliyiz, esas siz oyuncular kendinize bakın demeden içtenlikle 'Üzgünüz' yanıtını verebilir.

Ne federasyonunuzu devirmekle, ne de sizlerin yerine geçip birbirimize plaket vermekle ilgilenmiyoruz korkunuz olmasın. Gölge etmeyin yeter...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
ELO HESAPLAMALARI - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 30-10-2013, 20:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 30-10-2013, 21:20
Re: Sn. Erşan GÖKERMAN - Yazar: GokhanDemir - 30-10-2013, 22:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 30-10-2013, 23:10
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 31-10-2013, 12:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 31-10-2013, 13:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 31-10-2013, 14:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 31-10-2013, 14:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 31-10-2013, 15:38
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 31-10-2013, 17:13