AKHİSAR 17.GELENEKSEL AÇIK SATRANÇ TURNUVASI
Değerli Dostlarım;
Anormal bir gelişme olmaz ise 17-18 Mayıs 2008 de Geleneksel olarak düzenlediğimiz 17. Çağlak Festivali Açık Satranç Turnuvasını düzenleyeceğiz Takdir edersiniz ki bir turnuvayı düzenlemek o turnuvayı geleneksel kılmanın yanında sıradan bir iş gibi kalmakta.Hele bu 17. si düzenlenen geleneksel bir turnuvaysa çok daha zordur.Ben bu 17 tunuvada 4 bld başkanıyla çalıştım dersem sanırım zorluk derecesi kendiliğinden çıkar.Birde resmi litaretürde Türkiyemizde ve dünyamızda bir ilk var bu turnuvada Anneler Kategorisi (Kasıt aynı turnuvada bir annenin aynı anda çocuğu ile yarışıyor olması) Anormal şartlar diye belirttim çünkü ülkemizin tamamında olduğu gibi Akhisar ımızda da bir geçiş aşaması yaşıyoruz.Öyle olunca ortaya zorunlu olarak bir ünvan ve rant kavgası çıkıyor.Birileri bir yere gelebilmek adına kırıyor döküyor.Tabi satranç dünyasında iyi bir yer edinmeye çalışmak ellbette gelişim adına olmazsa olmazlardan biri yalnız Bu mücadalede yıktığın şeylerin kişiler mi satranç mı olduğu ayırdında olmak lazım diye düşünüyorum.Biz yüksek bürokratlarımızı aşa bilirsek 22 Nisan 2008 Salı Günü büyük bir gururla turnuvalar bölümünde tüzüğümüzü yayınlayacağız ve turnuvamıza katılma onurunun bizlere bağışlayacağınızı umuyoruz.
Saygı ve sevgilerimle Kıyasettin AYDIN
Uluslar Arası Hakem
Özel Akhisar İlköğretim Okulu
Satranç Öğretmeni
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi