OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL DEĞİŞİKLİK MADDELERİ
Değerli Dostlarım,
İsterdim ki bu genel kurul da da camiamızın dileklerini bugüne kadar olduğu gibi yine çekinmeden duyurabileyim.
Yine isterdim ki geçen yıl Cumhuriyet Mitingleri esnasında açıkladığım gibi Başkan Adayı olarak konuşabileyim.
Yine görmek isterdim ki bugün Türkiye Satranç Federasyonu 1991 varlığını borçlu olduğu 1954 TSF'nin Başkanlarının hayatta kalan 3 Başkanınında delege olduğunu.
Ülkemizin ilk satranç müzesi ve SGM Türk satrancının toplumsal belleğini koruyor ve yaşamasını sağlıyordu. Bugüne kadar ortaya koyduğu faydalarla toplumumuz için üzerine düşeni fazlası ile yaptı. Artık toplumsal belleğimiz balkanchess.com da yaşatılacaktır.
10 Mayıs Genel Kurul'u son derece önemlidir. Bu konuda değiştirilmesi önerilen maddelere hala ulaşamadım. Ancak camiamızın 4 konuya özen göstermesi gerekmektedir ve bunlar olmazsa olmazlarımız olmalıdır.
1. Asla TSF'den maaş alan oyuncu, hakem, antrenör, idareci vs delege olamamalıdır.
2. Başkan, atamalı dönemde hesaba katılarak hizmet süresi kesinlikle toplam 9 yılı aşmamalıdır. Ülkemizde yargı sistemi göz önüne alınmalıdır. 10 yılı aşan konular otomatikman hukuken zaman aşımına uğramaktadır. Bu nedenle gelen yeni yönetim, eski yönetimin icraatlerini inceleyecek ve varsa konuyu saptayacak ve yargıya yansıtacak yeterli süreye sahip olmalıdır. Bu toplam 9 yıl aşılmaması koşulu ile arada olağanüstü genel kurullarda olsa başkanlığa aday olma sayısında sınır olmasına gerek yoktur. Yine insan psikolojisi olarak kişinin kendisini padişah sanması baştan engellenmelidir. Yarın aramıza döneceğini hep hatırlamalı ve icraatlerini buna göre yapmalıdır. Orayı kendisinin ebedi ikamatgahı olarak görmemelidir.
3. En saçma olanı ise halen yürürlükte olan denetim kurulunun kendi ortaya koydukları liste ile belirlenmesidir. Denetleme Kurulu seçiminde tarafsız olamayacağı bilinen GSGM'nün yaklaşık 25 delegesi kesinlikle oy kullanmamalı ve adaylar bireysel olarak aday olabilmeli bu seçimde liste olma şartı aranmamalıdır.
4. Kulüp delege oyları o yıl kim hangi ligde oynuyorsa otomatik olarak ona göre isim belirlenmeksizin delege kontenjan sayısı ile temsil edilmelidir.

Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi