Kim Satranç Oynamak İster?
Değerli satranç severler, forumda sürekli bir tartışma, bir yazışma, bazen de bir sürtüşme sürüp gidiyor.. Ben bazen düşünürüm, forumda yazanlar kendi aralarında maç yapsa güzel olmaz mı? diye.. playchess gibi ortamlara forumda yazanları aynı anda çekmemiz zor. Ben bir uygulama öneriyorum ve başlatıyorum, tutmazsa kaldırılabilir..Tutarsa, foruma yazanlar arasında turnuva bile düzenleriz.. Forum ortamında hem de Smile Farklı bir hava olmaz mı?
**
Ancak çok basit ve temel kuralımız olacak.. Dürüst olacağız.. Yani dışarıdan (bilgisayarlardan, kitaplardan, arkadaşlardan vs..) hamle almayacağız.. Zaten bu tür davranışın sadece kendimizi kandırmak olduğunu biliyoruz aslında..

Bir de, düşünme süremiz en fazla 1 gün olacak..

İlk maçı ben başlatıyorum.. Ben beyazım, bana ilk cevap hamlesi yazan rakibim olacaktır. Hamlelerimiz çoğaldıkça PGN gösterimi de ekleyeceğim (öğrendim nasıl yapılacağını Smile Başlıyorum.. (yazdığım gibi tutmazsa silinebilir.. amaç; farklı bir hava oluşturmak ve forumda yazanları kaynaştırmak, belki de ilerde forum ortamında turnuva düzenlemek..)

Beyaz : Yusuf ÖMÜR (TSF UKD 1781)

1.d4
Ara
d5
Beyaz : Yusuf ÖMÜR
Siyah : Tuna ÖZATEŞ
---------------------------
1. d4 d5 2. c4
Ara
e6
Beyaz : Yusuf ÖMÜR
Siyah : Tuna ÖZATEŞ

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Ac3

<iframe style="float:right;"width="300" height="380" scrolling="no" src="/pgnviewer/ltpgnboard.html?SetPgnMoveText= 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 " > </iframe>
Ara
Sevgili Arkadaşlar,
İnternet aracılığı ile Yazışmalı Satranç oynamaya başlamanız güzel bir başlangıçtır.Çalışma hayatındaki zorluklar nedeniyle yeteri kadar oyun oynayamıyoruz.Bunu dolduracak en güzel etkinlik Yazışmalı oynamaktır.Bu oyunların analizlerinin de yapılabilecek olması güzel bir imkan sayılır.Yalnız bu karşılamanın Yazışmalı Satranç kutusunda devam etmesi uygundur.İletmek istedikleriniz kutusu daha çok yönetim ve oyun tekniği gibi konularda yıllardır süren sorunlarımızı masaya yatırmak görevini yerine getirmektedir.Bu kutuyu oyunla doldurduğumuz zaman bu kutudan kaçmak isteyenlere bir bahane sağlamış oluyoruz.O zaman "İletmek istedikleriniz bölümünde artık canlı yayın var" diye bu bölümü hiç ziyaret etmeyeceklerdir!Ben moderatörlerimize bu maçın Yazışmalı satranç bölümüne alınmasını öneriyorum.Ayrıca ilginç gördüğünüz durumlarda bana sorarsanız ben de analizlere katılabilirim!(Oyunun bitiminde analiz yapılabilir!)
Ateş Ülker
Ara
Ateş abi uyarınız için çok teşekkürler..Nedense aklımıza ne gelse ilk bu köşeye yazıyoruz..Ancak bu köşenin bir özelliği, vitrin olması, konunun hemen burada dikkat çekmesi.. Belirttiğiniz gibi "Yazışmalı Satranç" köşesine nakil olabiliriz.. Moderatörler için bu taşınma sorunlu olacaksa komple burayı silebilirler.. Kaldığımız hamleden arkadaşla devam edebiliriz.. Herkesi o köşeye bekleriz.. Bayaa renkli bir köşe olmasını umuyorum.. Maç sonu analizleri , kimbilir belki de "forum turnuvası" bile yaparız.. (Ateş abi, bir gün Es Es maçına davet edeceğim sizi, bu seneye en geç bir Avrupa maçımız olur.. ancak daha erken istediğiniz maça gidebiliriz.. Smile Eskişehirden tanıdıklarınızı da davet ederiz.. herkese iyi günler.
Ara
starncç çok seviyorum ben oynamak isterim

http://fulya35.com
Ara
Af6.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi