BEKO 13. SATRANC ŞÖLENİ
#1
[url=http://postimg.org/image/s4vyzqx5z/][/url]
Bu yıl 13.sü yapılacak olan "BEKO SATRANC ŞÖLENİ" 17-18 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Fuarı 4 No'lu Hol'de gercekleştirilecektir.

Turnuva yönergesi aşağıdadır.

BEKO 13. SATRANÇ ŞÖLENİ ?2014?
BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ 17?18 MAYIS 2014
YERİ İZMİR FUARI 4 NO?LU HOL
SON BAŞVURU TARİHİ 9 Mayıs 2014 SİSTEM 7 Tur İsviçre sistemi
DÜŞÜNME SÜRESİ 45 Dakika + 30 saniye / Hamle eklemeli tempo

ORGANİZASYON İZMİR SATRANÇ EĞİTİM MERKEZİ (İSEM) & İZMİR SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ
ÖDÜLLER Kupa, madalya ve ödül dağılımı 8. maddede detaylı olarak yazılıdır.


1. GENEL ESASLAR:
? Bu yönerge ile gerçekleştirilecek BEKO 13. SATRANÇ ŞÖLENİ için, TSF Satranç Yarışmaları talimatı ve ile Takım Satranç Yarışmaları Genel Yönergesi hükümleri geçerlidir.
? Yarışma; İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İzmir Valiliği'nin oluru ve TSF onayı ile yapılmaktadır.
? Yarışma; DÖRT ÖĞRENCİDEN OLUŞAN OKUL TAKIM YARIŞMASI şeklinde yapılır.
? Tüm sporcuların 2013?2014 vizesi yapılmış TSF lisansına sahip olmaları zorunludur.
? İtiraz kurulu oluşturulmayacaktır. Başhakemin kararı kesindir.
? Sonuçlar UKD hesaplarında kullanılacaktır.

2. TAKIMLARIN OLUŞUMU VE MAÇA ÇIKIŞ:
? Yarışmaya her okul, her kategoride bir takım ile katılabilir.
? Takımların ana listeleri en az dört (4) en fazla beş (5) sporcudan oluşur.
? Takımlar 4 masa üzerinden maça çıkacaktır.
? Ana liste ELO-UKD sırasına (önce ELO puanına bakılır ve yüksekten düşüğe) göre yazılmalıdır.
? Ana liste sıralaması turnuva sonuna kadar değiştirilemez.
? UKD? siz sporcular ana listede yazıldığı sıra ile geçerlidir.
? Maça çıkışlarda yukarıdan aşağıya dört oyuncunun işaretlenmesi ile yapılır.
? Takımlar en fazla bir eksik ile maça başlayabilir. Birden fazla eksik olması halinde saatler çalıştırılır ve geç kalma süresi içinde takımın eksik oyuncusunun tamamlanması beklenir.

3. KATEGORİLER:
? Küçükler (İlk Okul 1?4. Sınıf)
? Yıldızlar (Orta Okul 5?8.Sınıf)
? Gençler (Lise sınıfları)





4. EŞİTLİK BOZMA:

TAKIM DERECELERİ EŞİTLİK BOZMA:
? Eşit puanı olan takımlar için;
1. Takım puanı toplamı. (Kazanç:2, Beraberlik:1, Kayıp:0)
2. Eşitlik sürüyorsa, Buchholz -1
3. Eşitlik sürüyorsa, Maç puanı toplamı, (Masa Puanları toplamı)
4. Eşitlik sürüyorsa, Aralarındaki maç sonucuna bakılır.
5. Yinede eşitlik sürüyorsa, Takım İdarecileri ve Baş hakekem huzurunda kura çekilir.
? İlk beş dereceye verilecek olan ödüllerinin belirlenmesinde, final derecelendirmeye (eşitlik bozma) bakılır.

MASA DERECELERİ EŞİTLİK BOZMA:
? Eşit puanı olan sporcular için;
o Sporcuların dereceye girebilmeleri için, en az altı maçı aynı masada oynaması gerekmektedir.
o Yüzdelik başarıdaki eşitlik halinde, daha çok maç yapan sporcu öne geçer.
o Eşitlik devam ediyorsa, oyuncuların takımlarının aldığı dereceye bakılır, okul sıralaması önde olan sporcu öne geçer.

5. ÖZEL KONULAR:
? FIDE Satranç Kuralları 6,6.b uyarınca, geç kalma süresi onbeş dakikadır.
? FIDE Satranç Kuralları 9,1.b geçerlidir.
? Turnuva salonuna çalışır durumda cep telefonu getirilemez. Tüm cep telefonları ve benzer elektronik aletlerin kapalı durumda olması gerekmektedir.

6. KATILIM VE KAYIT OLMAK İÇİN:
? Okul idarecileri, son sayfadaki KAYIT FORMU? nu eksiksiz doldurarak, 9 Mayıs 2014 Cuma gününe kadar [email protected] e-posta adresine göndermek zorundadırlar. Kayıt formunu elektronik ortamda ve isemsatranc.com adreslerinde bulabilirsiniz.Faks ile yapılan başvurular geçerli sayılmayacaktır.
? Turnuvaya İzmir ili dışından katılacak okul takımları, bulundukları ilden aldıkları kafile valilik onayını turnuva yerinde, teslim edeceklerdir. İzmir dışından gelen okulların Kafile onayı almadan turnuva yerine gelmeleri durumunda başvuruları geçersiz sayılarak turnuvaya alınmayacaklardır.
? Katılım ve kayıt hatalarından doğacak hak kayıplarından okul idareleri sorumludur.

7. İLETİŞİM:
? Her türlü iletişim, bilgi alış verişi [email protected] e-posta adresi üzerinden yapılacaktır.

8. ÖDÜLLER:

Turnuvada Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde olmak üzere;

? Birinci olan okullara: BEKO LCD TELEVİZYON 80 EKRAN ve KUPA.
? İkinci olan okullara: BEKO 7125 BUZDOLABI ve KUPA.
? Üçüncü olan okullara: BEKO 2200 SU SEBİLİ ve KUPA.
? Dördüncü olan okullara: BEKO 1270 EY ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ve KUPA.
? Beşinci olan okullara: GRUNDIG GDP 5000 DVD ve KUPA.
? Turnuvada dereceye giren okulların öğrencilerine Madalya.


Turnuvada Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde olmak üzere;
Masalarında, birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci olan toplam 60 öğrenciye BEKO Kişisel Ürün.
? Masa Birincilerine; GRUNDIG 1200 PMP Oynatıcı MP3 ve Madalya.
? Masa İkincilerine; GRUNDIG GDP 5000 DVD ve Madalya.
? Masa Üçüncülerine; GRUNDIG MPAxx 940 Black MP3 ve Madalya.
? Masa Dördüncülerine; GRUNDIG SC 660 RADYO ve Madalya.
? Masa Beşincilerine; GRUNDIG GDT 310 Deckt Telefon ve Madalya.
? Dereceye giren okulların çalıştırıcılarına toplam 15 adet GRUNDIG DECKT Telefon.
? Turnuvaya Katılan öğrencilere BEKO T-Shirt hediye edilecektir.
? Katılan tüm okullara ?Katılım ve Teşekkür Belgesi? verilecektir.
? Turnuvaya katılan tüm katılımcılar bu yönergeyi kabul etmiş sayılır.

9. PROGRAM:

SON BAŞVURU TARİHİ: 9 Mayıs 2014 Cuma saat:18.00?e kadar.
Taslak listelerin yayınlanması, Hata kontrol ve düzeltmeleri: 12?13?14 Mayıs 2014 , . İletişim: [email protected]
Eşlendirmelerinin yayınlanması: 16 Mayıs Cuma 2014 Saat 19.00
Açılış ve yerleşme: 17 Mayıs Cumartesi 2014 Saat 08.00
Teknik Toplantı: 17 Mayıs Cumartesi 2014 Saat 08.15
1.TUR 17 Mayıs Cumartesi 2014 Saat 09.00
2.TUR 17 Mayıs Cumartesi 2014 Saat 12.00
3.TUR 17 Mayıs Cumartesi 2014 Saat 15.00
4.TUR 17 Mayıs Cumartesi 2014 Saat 18.00
5.TUR 18 Mayıs Pazar 2014 Saat 09.00
6.TUR 18 Mayıs Pazar 2014 Saat 12.00
7.TUR 18 Mayıs Pazar 2014 Saat 15.00
ÖDÜL TÖRENİ ve KAPANIŞ: 18 Mayıs Pazar 2014 Son turun bitiminden 30 dakika sonra
ENİS BİLYAP
Ara
Cevapla




Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi