muhteşem bir satranç programı
Beyefendi ne satır satır yazmanıza gerek var anlamam için ne de cevap yazmanıza. Her şey apaçık ortada zaten.

Yaptığınız programın oyuncular tarafından kullanılması bir yana hiç kimseye tavsiye edeceklerini de zannetmiyorum. Çünkü, açık ve anlaşılır dille tekrar yazıyorum programınız ortalama bir oyuncunun seviyesinin çok ama çok altında.(Bu eleştirim sadece programın gücü ile ilgili) Bu bağlamda programın mükemmel ve muhteşem gibi ifadelerle sunulması şahsım tarafımdan hakaret olarak algılanmaktadır.

Ben üsluba dikkat çekmiyorum bayım, ben içeriğe dikkat çekiyorum. İçeriğiniz boş, anlamsız ve işe yaramazsa hangi üslubu kullandığınızın zerre kadar önemi yok benim için. Ki dilimin sivri olduğunu kabul ediyorum, ama kendimi size sevdirmek ve sempatik olma ihtiyacı hissetmiyorum.

Evet bayım yanlış biliyorsunuz; T.C anayasası 2. Maddesinde ''...demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir'' tanımı yazmaktadır. Burası bir şeriat devleti değildir. Çoğunluğun Müslüman olması durumu da sizin programın içine ayetler yerleştirme mantığını açıklamaya yetmiyor.

Merak ediyorsunuzdur söyleyeyim, 10 yaşında hem Türkçe hem Arapça hatim etmiş biri olarak bende alerji yapmaz. Ayrıca inancınızla ilgili her şeyi yazabilir ve söyleyebilirsiniz, buna engel olmak isteyen olursa beni karşınızda değil yanınızda, sizin hakkınızı savunurken bulursunuz. Ancak bunu başka forumlarda paylaşınız, burası ''satranç forumu''. Aynı şekilde satranç programının içine ayetler yazdığınızda da anlayış beklemeyiniz benden. Bir ateist çıksa bir satranç programı yapsa ve içinde sizin inancınızın saçma ve anlamsız olduğuna dair bazı yazılar koysa inanın ona da derdim ki kardeşim ne saçmalıyorsun bu satranç programı mı yoksa propaganda alanın mı ? Biraz empati kurabiliyorsanız bu söylediğimi anlayabilirsiniz.

Bizim görevimiz satrancın bilimselliğini ön plana çıkartırken aynı zamanda dini siyasete alet edenler, sporu siyasete alet edenler ve sporu dine alet edenler gibi insanların üzerimize örtmeye çalıştığı karanlığı yırtmaktır.

Programın tamamı sizin insiyatifiniz zaten. ''zeka ölçme yeteneğine sahip bir program'' sözü de size ait. Öyle olmayan bir şeyi öyleymiş gibi göstermek, bir şeye benzemeyen programınızı muhteşem, mükemmel gibi sözlerle anlatmanız, kusura kalmayın ama en azından benim aklıma yapılmış en büyük hakaret, en hafif tabiriyle yalandır. Ve halka yalan söylemek suçtur. Sizinle olan diyaloğumuz da kullandığım sivri dil de bu suçun karşılığıdır.

Saygılarımla...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
muhteşem bir satranç programı - Yazar: meteyucel - 21-03-2014, 13:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Tuna Özateş - 21-03-2014, 18:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: meteyucel - 24-03-2014, 08:44
TEST SONUCU - Yazar: EvrenseLBilgiN - 09-04-2014, 13:22
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: mustafaeynalli - 09-04-2014, 14:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: EvrenseLBilgiN - 09-04-2014, 15:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 09-04-2014, 20:12
cevabi yazı - Yazar: meteyucel - 10-04-2014, 07:52
cevabi yazı - Yazar: meteyucel - 10-04-2014, 07:53