satranç programı yeni versiyon
yapıcı eleştirileri dikkate alarak güncellenen satranç programı indirme linki = http://speedy.sh/8YHpJ/Prof-Satranc.rar

alternatif link = http://s3.dosya.tc/server21/ibvZHt/ProfSatranc.rar.html
PROF YÜCEL
Ara
Sayın Mete

Size anlamanız için gerçekten yapıcı ve pozitif eleştiriler sunacağım

1-Öncelikle Tahtadaki harfleri ve rakamları düzelttiğiniz için teşekkür ederim

2-Ekranın sağında bulunan hamlelerin yazıldığı bölümü düzeltmeniz gerekmektedir. Lütfen hamle yazımı konusunda (notasyon) araştırma yapınız ve yapılan hamlelerin doğru yazılması konusunda programınızı düzeltiniz

3- Bilgisayarın ve oyuncunun kaybettiği taşlar bölümünü ya düzenleyiniz yada tamamen kaldırınız.

4- 3 hamle tekrarı (fotoğraf kuralı) ve 50 hamle kuralı ile ilgili teknik donanımlarınız programda bulunmamaktadır. Satrancın bir kurallar bütünü olduğu gerçeğini görmezden gelemezsiniz.

5- Son olarak ayetleri ısrarla kaldırmamış olmanızın iki sebebi olduğunu düşünüyorum

a-
Ya bana eleştirilerimden dolayı gıcık oldunuz ve beni sinirlendirebileceğinizi düşünerek ve bundan zevk alarak ısrar ediyorsunuz ki bu çok işe yaramaz çünkü ben konuya kişisel değil satranç açısından bakıyorum.

b- Ya da, satranç oynamak isteyen ve bu programı kullanabilmesi düşük te olsa bazı insanlara subliminal mesajlar göndermekte, bir anlamda satrancı kullanarak vaizlik yapmakta ısrarcı olduğunuzu düşünüyorum. Ki gerçek niyetinizin bu olmadığı, satranca hizmet olduğunu bizlere gösterebilmenizin tek yolu bu niyetinizden vaz geçmenizdir. Bu durumda programınızla ilgili olumlu görüşler alacağınızdan eminim.

Not: Bilmeyenler için, Programın içinde sürekli dönüp dolaşan ayetlerden bazıları aşağıdadır. Amacım dini bir tartışma yaratmak değil, sadece bunun satrançla bağdaşmadığını düşünüyorum

''Biz gökleri, yeri ve ikisinin arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık'' (çok manidar buldum)
''Onlar ayakta iken otururken yan yatarken Allah ı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışını düşünürler'' ( Bu ayetten satranç oyuncularının kast edilmediğini düşünüyorum)
''Onlar üstlerindeki göğü nasıl yapmışız, süslemişiz bir bakmazlar mı?''
''Düşünesiniz diye Allah size ayetlerini böyle açıklamaktadır''
''Bu güçlü olanın, bilenin nizamıdır''
''İbret alasınız diye her şeyi çift yaratmışızdır''
''Göklerin ve yerin hükümranlığı Allah'ındır. Dönüş Allah'adır''

Saygılarımla...
Ara
Norton 360 kullanıyorum.Virüs uyarısıyla programı açtırmadı,temizledi.
Mete bey açıkçası bende Allah ile sizin arasındaki bir konuyu satranca empoze etmenizi ve bu konudaki çabanızı anlayamıyorum.Zaten sizde gördüğüm kadarıyla Evrensel bey in sorularına sağlıklı cevaplar veremiyorsunuz.O zaman amacınız nedir?diye sormadan edemiyorum.
Ara
Mete bey Satranç ve ibadet bir arada olmaz. Namaz kılarken kafadan satranç oynamak ne kadar mantıksız ise bu da o kadar mantıksız.
Mustafa DEMİR
Ara
programla oynadım çok kötü oynuyor basit bir oyuncu bile yenebilir.
programın dizaynı okadar iyi degil şuanda
yan tarafta kaybedilen taşlar gereksiz olmuş size chessbase fritz gibi satranç programlarını incelemenizi öneririm ş
ozaman aradaki farklı anlayabilirsiniz.
dini konularla satranç programı bir arada olmasıda çok abes kaçmış.

softbody_6402_200951682848160.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=tGX6erOSb2U
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi