2014 Türkiye Kulüpler Şampiyonası Ve Satranç Birinci Ligi
22-29 Haziran tarihleri arasında Konyada düzenlenecek olan Türkiye Kulüpler Şampiyonasına ve Satranç Birinci Ligine Türkiyenin birçok ilinden sporcular, antrenörler ve idareciler gelecek.

Türkiyenin hemen her bölgesinden katılımcıların geleceğini düşünür isek, yarışmalara ek olarak çeşitli kurs ,seminer ve toplantılar düzenlenebilir.

Örneğin Antrenörlük kursları, aday hakem kursu, hakemlik gelişim semineri ve çeşitli dernek toplantıları organize edilebilir.

Bu kurslara birçok ildeki satrançcılar maalesef kontenjan oluşmadığı için katılmakta zorlanıyor , böyle bir fırsat onlar için çok iyi olacaktır.

Ayrıca akşam saatlerine, katılmak isteyenler için yıldırım turnuvalarıda eklenmesi ayrı bir hava katacaktır Konyada ki ortama.

Şimdiden tüm kulüplerimize başarılar...
Ara
Sayın mustafaeynalli,

Önerileriniz güzel. Ama turnuva programı bunu kaldırabilir mi acaba?
Bahsettiğiniz antrenörlük ve hakemlik kursları için maçlardan geri kalan zaman yeterli olmaz. Zaten uygulanması da gerçekçi olmaz. Sebepleri ortadadır; zamanlama, herkesin aynı ortamda kalmaması, bazen çift turlu günler, kurs programlarının şampiyona saatlerine uymaması gibi sebeplerin yanı sıra en az belli sayıda kursiyerin belli başvuru şartlarını taşıması gibi sebepler.
Sohbet ortamları ve yıldırım karşılaşmaları öneriniz uygulanabilir. Bunu teknik toplantıda hatırlatınız ve öneriniz lütfen. Katılımcılar olabilir.
Selamlar...
- MATRANÇ -
Ara
Sayın M.Aşkın Taşan; konuya dikkatinizden dolayı teşekkür ederim.

Bu sene için yaklaşan tarih gözönüne alındığında bu etkinlikleri düzenlemek belki de zor olacaktır ancak bu sene için en azından bir istek formu dolaştırılır ise gelecek yıllar için yapılsa ne kadarlık bir talep olur aşağı yukarı bir fikir verebilir.

Organizasyona katılacak takım sayısını düşündüğümüzde, 80 civarı idareci olacaktır bunlara ek olarak, belirli yaşın üzerindeki yedek oyuncuları da, düşündüğümüzde maçlarda aktif olarak yarışmayacak kişi sayısı 200 ü rahatlıkla geçecektir.
Elbette maç saatlerine göre etkinlik düzenlemek zor olacaktır ama boşta kalan nitelikli kişi sayısını düşününce maç saatlerinden bağımsız olarak etkinlikler gün içerisinde düzenlenebilir.
Katılımcı sayısını belirlemek adına, TSF üzerinden başvurular online ödeme sayfası ile ödeme yapılarak alınırsa günler öncesinden kesin katılımcı sayısını öğrenmiş oluruz.

Bildiğim kadarıyla geçen yıl Çanakkale Açıkta bu kurslar ilan edilmişti. Turnuvaya katılamadığım için etkinlikler tamamlanabildimi bilmiyorum ama düzenlenmeye çalışıldığını biliyorum.

İkinci bir konu; oyun bültenlerinin hazırlanma konusu. Kulüpler şampiyonası için böyle bir düşünce varmı bilmiyorum ama olursa çok iyi olacaktır. Gün gün tüm masaların oyunlarının yayınlanmasının ne kadar zor olduğunu biliyorum ancak yanlış hatırlamıyorsam Okul Sporları Balıkesir grubu yarışmalarında Antrenörler Derneğinin öneri ve desteği ile notasyonların fotografları internete toplu olarak tek dosya halinde eklenebilmişti. Benzer bir organizasyon yine kurulabilir kanaatindeyim.

Herkese Bol Satrançlı Günler...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi