"Emege Saygi". Gercek Satranc Emekcisi Kim?
Bir konu ancak bu kadar alakasızlaşabilir ?
Konu neden sık sık rayından sapıyor acaba?

ALINTI Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bence bu fıkra konusu, Mojo'nun da belirttiği üzere, tali konudur. Bizden çok muhatabını ilgilendirir. Demir lafını ortaya söylemiş, beğenen alsın.

Bence burada biri birine g.t yakıştırması yapmışsa bunu kınamak yanlış kabul edilmemelidir. "Muhatabını ilgilendirir, biz susalım muhatabı cevaplasın" yaklaşımı demokrasinin ve adaletin özüne aykırı bir şey. Yarın biri size gayet adi bir fıkra yakıştırarak imalı bir şekilde hakaret etse ve üyeler bunu kınamayıp "Muhatabı cevaplasın bize ne!" deseler hoşunuza gidecek midir?

Bence ortamın seviyesi açısından mesele böyle yerlere taşınmamalıdır.

İkinci olarak "gerçek satranç emekçisi kimdir?" sorusunun cevabını bilmiyorum belli ki; ama yazık olan şu ki bu başlıktaki ilk yazının asıl vurgusunun veya amacının bu sorunun cevabını ortaya çıkarmak olmadığını düşünüyorum; dolayısıyla bu cevabı buradan öğrenemeyeceğim.

Ben şahsen son seçimlerde Cengiz Bey'in kazanması için gerçekten dua ettim. Bu iş için bir satranççı"nın daha doğru olduğuna inanıyorum ben de. (Benim tanımımda Cengiz bey bir satranç emekçisi ve bir satranççı o nedenle) Ama nasip değilmiş. Ama şu anda mevcut başkanın bu tarz fıkralarla herkesin anladığı imalarla eleştirilmesini de terbiyesizce buluyorum.

Başkan süper mi yönetiyor Türkiye Satrancı'nı. Bu kadar eleştirecek şey bulunabiliyorsa cevap "Hayır" besbelli. Peki bu onun bu işi beceremiyor olmasından mı yoksa yeterince desteklenmiyor olmasından mı?

Ben de bir müdürüm arkadaşlar. Şunu çok iyi biliyorum ki çevre etmenler ve en başta ekibiniz size destek olmuyorsa başarı ihtimaliniz yoktur. Vizyonunuz, yeteneğiniz ne olursa olsun muhatap olduğunuz kişi ve kurumlar, sizden hizmet bekleyen çoğunluk insanlar sizi destekliyor olmalı. Aksi halde başarı şansı sıfırdır.

Sürekli eleştirmek yerine "ben bu konuda şunu yapabilirim" diyen insanlar olmadan başkan ne yapsın? Başkan Cengiz Bey olsaydı ve TSF çalışanları, il yöneticileri, kulüpler ve oyuncular tarafından desteklenmiyor olsaydı sihirli bir dokunuşla tüm sorunları çözebilecek miydi mesela? 1453 kişi turnuva yapılırken iki tane portatif tuvaletin sıkıntı çıkarabileceğini ortalama bir insan da akıl edebilir. Ama birisi bu ayrıntıyı akıl edip onu uyarmadıysa suç kimin? Başkan her turnuvadan önce gidip teftiş mi yapmalı? Kaç tuvalet var? Kaç şemsiye var? Güneşli mi? Yağmur yağar mı? Meteorolojiyi aradınız mı? Şu koridor dar olmuş arayı genişletin? Bugün sular kesilmeyecek değil mi? Bakın sevgili arkadaşlar kurum yönetmek ya da bir etkinliği yönetmek ekip işidir. Hatta başarı için ekip de yetmez kurumun hizmet ettiği tüm camianın desteği gerekir.

Ne yapmak lazım? Başkan'a ve dolayısıyla da Türkiye Satrancı'na yardımcı olacak bir şeyler denemek mi yoksa başkana adi fıkralarla saldırmak mı?

Gerçek satranç emekçisi kim?

Saldıran mı? Küfür ve hakaret etmeye çalışan mı? Benim ELO'm yüksek ben haklıyım diye havasından geçilmeyen saldırgan kişilikler mi satrancın tüm sorunlarını çözecek?

Gelecek seçimde inşallah sizin dilediğiniz kişi satrancın başına geçer diye dua ediyorum. O aday olmazsa mesela İnşallah Cengiz bey aday olsun, Ateş bey aday olsun ya da Sabri bey aday olsun diye dua ediyorum. Belki onlara saldırmadan önce destek olmayı denersiniz.

Saygılar.

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ozgur_Akman - 08-06-2014, 08:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 08-06-2014, 11:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 08-06-2014, 12:44
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ozgur_Akman - 08-06-2014, 22:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 09-06-2014, 08:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 09-06-2014, 12:29
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Veli TURAN - 09-06-2014, 18:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Sabri Koçak - 09-06-2014, 20:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 09-06-2014, 21:34
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 09-06-2014, 22:23