ALEME VERİR TALKINI KENDİ YUTAR SALKIMI...
Sayın Yusuf ÖMÜR,
Sizi bu forumdan; yazılarınızdan, önerilerinizden ve içten duygularınızla, samimiyetinizle hatırlıyorum.

Bir sorunuz karşısında verilen cevap sizi tatmin etti mi bilmiyorum. Ama ben verilen cevabı bu tespitlerden sonra ne yazık ki samimi bulmuyorum.
Mantıklı da değil zaten...
Neler yazmış üyemiz bir bakalım...
Bakınız;

" 3. Icerik kisa ve oz yazilmis olmali. Var ise, kisisel kin ve nefretler dile getirilmemeli. Bu forumu sadece biz okumuyoruz.
...
8. Kisisel kin ve nefret hic olmamasi gereken psikilojik rahatsizliklardir. Yine de, cevap yazacak olan kisinin konuyu acan kisiye karsi kisisel kin ve nefreti var ise dahi bunu acilan konudan bagimsiz tutabilme erdeminin gosterilebilmesi cok onemli.

9. Satranc oyunculugu hayati boyunca kazandigi turlu basarilardan dolayi yuksek ratinge ulasmis (mevcut rating degil de max rating diyelim) kisilerin goruslerine karsi gorus ileri surerken iki defa dusunulmesinde fayda var."

Erdem den bahsediliyor, bazı durumlarda iki defa düşünülmesi gereği bazı gerekçelere bağlanıyor. Bizlerin hangi durumlarda nasıl görüş bildirilmesi konularındaki taktir duygularımız örseleniyor.

Yorumu size bırakıyorum.
Ama ben raiting hiyerarşisi yapmıyor ve sizin hayat tecrübeniz ile fikir ve vicdan süzgecinize değer verip size saygı duyuyorum.
Aslında sizden UKD ve ELO olarak fazlayım.
Bunu bu yeni moda öneriler dizisindeki çağdaş (!) anlayışa saygı duyarak yazdım.

MADDELER KENDİ ÇELİŞKİSİNİ DE İÇİNDE TAŞIMASI AÇISINDAN İBRETLİKDİR.

Yani 1991 doğumlu sevgili Kübra, Mustafa varken, onlardan yaşça ve hayat tecrübesi olarak çok ileride olan bir çok insan ve onlarca satranç sporcusu, yazarken,düşünürken iki defa düşünecek öyle yazacak...
ELO listesinde ........ADLI ŞAHIS VARKEN, DİĞER DÜŞÜK ELO SAHİPLERİ SIRAYA GİRECEKLER, BELKİ İZİN ALACAKLAR, AMA İLLAKİ 2 BAZEN 3 DEFA DÜŞÜNECEKLER VE ÖYLE YAZACAKLAR...

Bakın ben buna faşizm demiyorum, çünkü baskı uygulamıyor, sadece öneri boyutunda. Haksızlık yapmayalım.

(.??.)

Her insan özgür iradesiyle yazar ve sonuçlarına katlanır.
Herkesin bir demokratik hakkı, fikir ve vicdan süzgeci vardır. Herkes yazdığı ve söylediklerinin toplumsal sonuçlarına katlanır.

İsterseniz ÖSF da üyelere konuşma-yazma puan ve unvanları da verelim. Hatta, ÖSF USTASI- ÖSF ULUSLARARASI USTASI- ÖSF BÜYÜK USTA vb. .
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 09:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 10:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 10:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 10:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 13:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 08-06-2014, 21:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 22:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 23:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 08-06-2014, 23:50