ALEME VERİR TALKINI KENDİ YUTAR SALKIMI...
Camia içinden gelen öneriler her zaman olmalı. İletişimin ve doğal denetimin güçlü olması kurumu güçlü kılar.

Yönetim elbette kendi güncel iç döngüsü içinde görüşüp karara bağladığı ve uygulamaya koyduğu kararları var. Bunların bir kısmı önemine göre sitede haber oluyor.
Kurulan il içi komisyonları oldu. İçinde çalışan ve süreci paylaşan insanlar olsun, il temsilcilerine çalışmalarında, il içi destekçi adreslere ulaşım kolaylığı sağlasın diye.
Bir kısım iller bunun yararını gördü. Zamanla yaygınlaşacağını düşünüyorum.

Ortaya çıkanlar konusunda; yönergeler, değişmesi gereken uygulamalar, en azından kendi adıma söylemeliyim ki, benim istediğim hızda gerçekleşmiyor.

Ben sorumlu olduğum alanda bile ("fahri" görevli olmamdan kaynaklı olsa gerek) düzenlemelerimizi ve iletişim hızımızı hantal buluyorum.

Bence görev alan insanların sorumluluk anlayışları başta olmak üzere, mesleki ve ailevi sebepleri de olabilir. Ekonomik beklentiler de olabilir belki.

Bunun da değişmesi gerek. Yazmaya başladım mı çok uzuyor.
Aslında geçmişte de konuyla ilgili çok yazdım.

Mevzuata yönelik çok gerçekçi ve köklü değişiklikler gerek.

Her ne kadar özerk görünse bile, kontrol mekanizmalarında tüm federasyonların mevzuat ve iç işleyişler alanında GSGM ne bağımlılığı var.

Özgür dernek, özgür satranç merkezi konularında bağımsız uygulamalardan yanayım.
Bu yapıdan kültürden gelen biri olarak bunu en başından beri söylüyorum.
Ama söylem her zaman eyleme dönüşemiyor.
Bunu kırmaya çalışıyorum.

Çözümlerin hakkaniyetli GENEL KURUL da oluşacağını düşünüyorum. Ama
isimler bazında istenilen oluşuma ulaşılsa bile o yönetimin karşısında da aynı BÜROKRATİK DUVAR kalacaktır.
Bazen bu duvarı aşmak için sürekli randevu, sürekli aynı kurumla iletişim, toplantı, anlaşma gerekiyor.
Asli mesleği çok farklı olan insanların zaman ayırabileceği bir iş değil bu süreç.
Beklentilerde ve eleştirilerde olduğu gibi; yönetimin, ilgili kurulların tamamının ya da önemli bir bölümünün satranç sporcularından oluştuğunu düşünelim. Bu arkadaşlarımız da eğer gerekli mali düzenlemeler yapılmadıkça, mesleki olarak ekonomik kazançlarını zaman ayırdıkları bu işten sağlayamayacaklarsa o zaman yine bu günlere döndük demektir öyle değil mi?

Tüm bunlar geçerliliğini korurken, bu çalışma şartları içinde -haklı ya da haksız-kurul içi görevli arkadaşlarım ve ortaya konanlar konularında , eski iyimser düşüncelerim için bugün aynı düşünce noktasında değilim.
Kendimce önlemler aldığımı sanıyorum.
Bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 09:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 10:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 10:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 10:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 13:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 08-06-2014, 21:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-06-2014, 22:54