Satrancı Türklerin Yarattığına İki Gösterge
Ben aptal değilim arkadaşım. Hala laf kalabalığı yapmaya ve insanları apaçık yanıltmaya devam ediyorsunuz.

Siz demişsiniz ki : "Tarihin ilk satranç taşları, Özbekistan'daki Delverzin Tepe kazılarında bulunmuştur. MS 100'lü yıllara tarihlidir..."

Kaynak verdiğiniz ve sonradan tekrar kaynak olarak verdiğiniz sayfa da diyor ki bu taşlar MS 700'lü yıllara ait.

Siz insanları yanıltıyorsunuz diye ben mi özür dileyeceğim. Kazı sonuçlarına ait kaynağın verdiği tarihi 600 yıl saptırmak yalan söylemek olmuyorsa ne oluyor?
Komik olmaya başladı bu yazışma... Hz Mevlana'nın sözünü dinleyip "Cahillerle tartışmayın, dışarıdan bakanlar farkı anlamayabilir" sözüne uyarak burada bu başlıktaki yazışmaların dışına çıkıyorum. Sizi ciddiye almak gafletinde bulunup da okuyuculara verdiğim rahatsızlıktan dolayı kendilerinden özür dilerim. Her tutarsızlığı bulmaya çalışmak gibi saçma bir gayrete girişmeyeceğim. İlki yeterli. Onun için özür dilerseniz devamını öğrenirsiniz.

Hayırlı günler dilerim.

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satrancı Türklerin Yarattığına İki Gösterge - Yazar: abdulkadirbener - 27-07-2014, 23:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 13-06-2014, 18:46
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 14-06-2014, 10:36

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi