2014 Avrupa Okullar Şampiyonası ve diğer hikayeler...
Genel geçer görgü,nezaket ve yazım kurallarına uyamadığınızı görebiliyoruz ama bari okuduğunuzu anlamaya çalışın. Avrupa ve Dünya yaş grupları turnuvalarına 'dandik' '2. sınıf' vs gibi bir yakıştırma yapmadım. Hatta Avrupa Okullar turnuvası yerine Ateş Bey'in de önerdiği gibi Avrupa ve Dünya Yaş grupları turnuvalarına ağırlık verilmelidir diyerek ekledim.

Avrupa ve Dünya yaş gruplarında alınan dereceler gerçek unvanlardır. Zamanında Kübra Öztürk'ün 2 defa Avrupa birincisi olması, Betül Cemre Yıldız'ın Dünya Gençler turnuvasında son anda 1.liği kaçırarak 2. olması önemli başarılardır. Avrupa ve Dünya okullar turnuvaları son 10 yılda uydurulmuş turizm merkezli turnuvalar. Ayrıntılarına tekrar girmeğe lüzum yok zaten ne yazsam sizin için bir şey değişmeyecek. Turnuvanın bir oyuncuya maliyeti 700-800 Euro dolaylarında. TSF'nin misafir ettiği oyuncu sayısı, antrenör, yönetici ve bu kişilerin harcırahları alındığında aşağı yukarı ortaya çıkan rakamı söyledim. 160 bin lira harcanmışsa ve bu sizin için bir zafer olacaksa keyfiniz bilir.

Tekrar ediyorum her turnuvanın artı ve eksileri vardır. Turnuvanın prestiji, harcanan zaman, para vs göz önüne alındığında bu tip çakma turnuvalar yerine başka seçeneklerin değerlendirilmesi gerektiğini ve eldeki imkanlar dahilinde yerine hangi alternatiflerin olabileceğini önerilerimle birlikte dile getirmeye çalıştım. Velilerin ne düşündüğü değil, TSF'nin kaynaklarını hangi verimlilikte kullandığı beni ilgilendiriyor.

Evet ben öğretmen olarak, az sayıda katılımın olacağı ve kuvvet olarak kendi öğrencilerimin seviyesinin altındaki turnuvalara, yedek kadrolarımı, turnuvalarda oynama fırsatı bulamayan öğrencilerimi götürüyorum. Öğrencilerim de çok güzel bu durumu anlayabiliyorlar. Bir çok kıymetli antrenör arkadaşım da aynı şekilde davranıyor.

Siz çok memnunsanız senli benli garip konuşmalar yerine turnuvaların artılarını ve bu yaş çocuklar için niye faydalı olduğunu yazar, ülkesini seven biri olarak bizi aydınlatırsınız. Ben kendi anlayışıma göre, cebimizden lisans parası, otel konaklama gideri vs olarak çıkan paraların daha doğru bir biçimde kullanılması konusunda ve daha da önemlisi, zaten dersler, sınavlarla boğuşan çocuklarımızın turnuvalara ayırabilecekleri değerli zamanlarını en doğru turnuva ve çalışmalarla geçirebilmeleri için fikir üretmeye çalışıyorum. Kimseyi ve özellikle sizi ikna etme ihtiyacı hissetmeden.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 2014 Avrupa Okullar Şampiyonası ve diğer hikayeler... - Yazar: Erşan Gökerman - 05-07-2014, 21:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Platon - 13-06-2014, 20:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 14-06-2014, 11:16

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi