2014 Avrupa Okullar Şampiyonası ve diğer hikayeler...
Sn. Platon,

Beni aklınızca trolleyeceğinize açın bakın Hindistan, Vietnam, Rusya, ABD'den bizimkilerin rakibi olan kimler katılmış bu turnuvalara. Küçümsemiyorum. Denkleriyle daha da iyi mücadele etmeleri için daha zor sınavlardan geçmeliler diyorum. Siz istiyorsanız FIDE pazarlama turnuvalarını da dünyanın en önemli gençler turnuvaları gibi kabul edin, ben etmiyorum, akıl var mantık var.

Muhteşem bir mantık silsilesiyle konuyu Carlsen'e getirmişsiniz. Benzer bir dominasyonu Dünya Yaş Grupları'nda görelim ondan sonra bu benzetmeyi yapın. Hiç aklınıza gelmedi mi bir şampiyonada Türkiye 10-15 madalya alırken diğerinde belki 1-2 madalya alıyor? Küçümsemekle abartmak arasında epey bir mesafe var.

Bu arada TSF'nin rakamlarını madem çok iyi biliyorsunuz o arada bu turnuvaların bütçelerini bir çıkarın yıllar içinde, o bütün turnuva bütçesi içinde yüzde kaça tekabül ettiğini de paylaşıverin de cehaletin kara gölgesinden kurtulalım.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 2014 Avrupa Okullar Şampiyonası ve diğer hikayeler... - Yazar: Ozgur_Akman - 06-07-2014, 16:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Platon - 13-06-2014, 20:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 14-06-2014, 11:16

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi