Tüm Turnuvalar Ücretli Olmalı
Sn abdulkadirbener,

"Tüm turnuvalar, yani devletin düzenledikleri dahil hepsi paralı olunca turnuva sayısı ya da kalitesi artacak mı? Çare bu mudur?"
demişsiniz.

Kalitenin artması sadece turnuva sayısının artmasıyla ilişkili değil.

Ama önemli etken olabilir; rekabeti beraberinde getirir, olası hatalar gözükür ve insanlar kıyaslama yaparak daha kaliteli turnuvaları arayabilirler. Böylece kalite çıtasını yükseltebilirsiniz.
Benim önerimde şu var.
Nasıl ki satranç özerk oldu (bence tam değil), benzerini il temsilciliklerinde de geliştirebilirsiniz.
Yani il temsilcilikleri planlama ve uygulama açısından özgür ama sadece denetlenme ve kontrol açısından yönetime bağlı olmalı.
Bunu kararlılıkla ve cesaretle tartışabilmeliyiz.
STANDARTLARI BELİRLEYİP YASAL DÜZENLEMELERE GİDİLMELİDİR.
Çözümü burada görüyorum.
(Tam bu noktada Dr. SALLASO mu olayım, Gamlı Baykuş mu bilmiyorum)Shy

Yapılacak bir yasal düzenleme ile gelir kalemlerinizi de artırabilirsiniz. Örneğin daha kaliteli hizmet sunabilmek için tüm turnuvaları canlı yayınlayabilirsiniz. Tabi alt yapınızda değişimler şart. Mesela illerde yeterince canlı yayın masaları olabilmeli. Tam olarak bütün iller olmasa bile zaman içinde kademe kademe geçilebilir.
Rüya değil, öğrencilerine 135.000 adet tablet verebilen il müdürlükleri ve belediyeler var. 300 adet canlı yayın masası onun yanında çerez bile değil.
Böylece canlı yayınlardan gelir elde edilebilir. Reklamı daha işin içine katmadım bile. Buradan belli ELO üstündeki ünvanlı oyuncularımıza çok küçük de olsa makul maç geliri sunabilirsiniz.

Bunlar hayal değil sn arkadaşım.
Çünkü size uygulama örneğini sunarım.
Buyrun TFF NUN yönetmeliğini açınız ve bakınız gelir kalemlerine.
Kulüplerden canlı yayın geliri sezon içinde % 15 dir, evet, kulüp başına.
SADECE BİR KALEM YAZDIM.

Ben TSF nin o turnuvası için 2-3 günlük canlı yayınlarına 1.TL ödesem bu çok mudur? İtirazı olan var mı?
Şeffaflık varsa ve toplanan para havuzunda giderler amaçlar uğruna harcansa, belgelense şüphe kalır mı?
Çünkü hizmet alıyorum sadece o turnuvayı izlemekle de değil, o oyuncular hakkında gelecekle ilgili bilgi sahibi de oluyorum.
Daha çok neden sayabilirim.
Bakınız bu konuda da TSF Hukuk Kurulundaki arkadaşımla da iletişim halindeyim. Hatta taslak yönergem bile mevcut.
Ama diğerleri(hazırladığım taslaklar) gibi hep aynı bürokrasiden yapılmış direkten dönüyor.
Biz bu köprüyü aşamıyoruz, sorun burada!

Bunun için YENİDEN YAPILANMA ve BİRLİKTELİK diyorum 20 aydır.

Bazı şeylerin değişmesi gerek sevgili arkadaşım. Tek omuz yetmiyor bazen. Aşamamanın yaralayıcı etkisine, bir de "neden yapılmıyor?" tepkileri de eklenince...
Bana öneri ya da eleştiri yapınız.
Sonuna kadar...

Ama;
Sizin çözümünüzü ve nasıl uygulanacağını da sonuna kadar dinlemek isterim.

SELAMLAR...
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Tüm Turnuvalar Ücretli Olmalı - Yazar: Mojo Jojo - 09-07-2014, 15:09
RE: Tüm Turnuvalar Ücretli Olmalı - Yazar: Mojo Jojo - 09-07-2014, 16:01
RE: Tüm Turnuvalar Ücretli Olmalı - Yazar: Mojo Jojo - 09-07-2014, 21:33
RE: Tüm Turnuvalar Ücretli Olmalı - Yazar: Mojo Jojo - 10-07-2014, 21:23
RE: Tüm Turnuvalar Ücretli Olmalı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 11-07-2014, 22:28
RE: Tüm Turnuvalar Ücretli Olmalı - Yazar: Mojo Jojo - 12-07-2014, 21:52
RE: Tüm Turnuvalar Ücretli Olmalı - Yazar: Mojo Jojo - 14-07-2014, 08:47
RE: Tüm Turnuvalar Ücretli Olmalı - Yazar: Mojo Jojo - 14-07-2014, 18:27