41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç)
Abdülkadir Bey, aynen Sadullah Bey'in dediği nedenden dolayı Anand'a oyunbozan ( Smile ) yakıştırması yaptım.
Hani öğrenciyken arkadaşlarla bir etkinliğe katılacak olursunuz da bir tanesi "Haftaya sınavlar başlıyor, ben gelmeyeyim." der ve herkesin tadını kaçırır ya, işte o Anand'dır! İşin şaka kısmı bir tarafa, Anand ne zaman maç yapacak olsa, birkaç ay öncesinden kendisini kapatıyor. Carlsen'e kaybettiği maçtan önce de böyle yapmıştı, bir yararını görmedi. Bu arada, Hindistan takımında Harikrishna da yok, nedenini bilmiyorum. Her ikisi de takımda yer alsaydı Hindistan takımının ELO ortalaması 2630 değil, 2701 olacaktı ve turnuvaya 19. değil, 6. sırada başlayacaklardı.

Yusuf Bey, FIDE'nin takım kabul etme kriterini tam bilmiyorum, FIDE üyeliği BM üyeliği gerekiyor mu, gerekmiyor mu emin değilim. Özgür Akman'ın bu konuyu bildiğini tahmin ediyorum.
Gerçekten insan kendi reytingine bakıp "şu şu şu takımlarda oynayabilirmişim aslında" diye iç geçirebiliyor. Sad
Beni şaşırtan konu, Japonya'nın bir tane bile IM'ye sahip olmaması. Demek ki adamlar "GO"dan başka oyuna ilgi göstermiyorlar.
Güney Kore takımının durumu daha beter; ikinci masalarında rahat rahat oynayabilirmişim! Wink
Açık kategoride tam 9 takımın hiçbir oyuncusunun FIDE reytingi yok!
Gabon'un durumu da enteresan. Adamlar başvuru yapıp isim göndermemiş görünüyorlar. "Coming Soon" yazıyor! Big Grin
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç) - Yazar: Oktay ERTAN - 01-08-2014, 22:39

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi