41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç)
İtalya, dünya satrancının en önde gelen ülkelerinden birisi değil aslında ama tabii ki genelde bütün masaları büyükusta olan hatta şu anda Caruana'nın ve başka genç büyükustaların varlığıyla iyi sonuçlar alabileek hale geldi. Satrançta İtalya'yı yenmek, özellikle de bu takımla çok büyük bir başarı değil, ama denk bir rakibi 3.5-0.5 yenmek çok güzel.

Bugün Kazakistan'la oynuyoruz. Bu da bence takım için bir fırsat. Bugün Mustafa Yılmaz dinleniyor. Reyting olarak bütün masalarda üstteyiz. Favori gibi görünüyoruz. Kazanıp daha üst masalara çıkmak için uygun bir rakip gibi. Kadınlarda ise rakibimiz İskoçya. İki maçı da kazanacağımızı tahmin ediyor ve umuyorum.

Federasyon, basın vs. konularında bir iki kela edeyim. 2005'ten beri bir yerlerde yazıp çiziyorum. Federasyonda da çalıştım. Bu işler çok kolay değil. Belki de tek şans, dünya şampiyonluğu seviyesinde bir satranççı çıkması ki o da hiç kolay değil. Basının doğru yapmadığı çok daha temel şeyler var, basın bülteni yazar gibi Ankara gazeteciliği yapılan bir ortamda, kulüp yöneticilerinin amatör sporlarda bile çile çektirdiği bir ortamda satrancın basında önemli oranda yer almasını beklemeyin. Benim gibi başka kişisel çaba gösterenler olursa olur. Onları da camia kıtır kıtır yemek için hazır bekliyor. Bu şartlarda benim medyadan hiçbir beklentim yok açıkçası. Ben ana akım medyayı hiç okumuyorum ama pek çok haberi sosyal medyadan alabiliyorum. Neyse siyasete girmeyelim ama toplumsal atmosfer her alana sirayet eder.

Federasyon özelinde de dediğim gibi bir kişi hem basın sorumlusu hem de milli takımlar menajeri olamaz. Bu konuda söyleyecek şeylerim var elbet ama çok sert olacağı için susmayı tercih ediyorumSmile
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç) - Yazar: Ozgur_Akman - 06-08-2014, 09:49

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi