41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç)
Yenildiğimiz için sanırım kimsenin yazası gelmiyor..Ama ben gene de karamsar değilim..Carlsen'li Norveç bile bizden altta şu an..Sanki turnuvanın "bütün sonuçlara açık" gibi bir havası var..Zirveden kopmalar halaa başlamadı..Yarın Letonya ile oynayacağız.. 1. Masada Shirov olacak..ki İtalyan Caruanadan daha kuvvetli değil..tek dezavantaj, Shirov'un beyaz Dragan Solak'ın siyah olması..İgor Kovalenkoyu yenmeyi başarırsak ya da en azından beraberlik olursa..galibiyet olur diyorum..1. ve 2. masa berabere bitse, son iki masa kazanç olsa 3-1 alırız diyorum..İşin ilginci ilk 20 veya 30 daki takımların hepsi puan kaybedebiliyor..Turnuva yeni başladı gibi..Kazaklara yenilmemiz herşeyin sonu değil..Bence bireysel olsun, takım turnuvaları olsun..moral motivasyon önemli bir kriter..turnuva boyunca bozulmamanız lazım, yenilgiler bozmamalı..
**
İvancuk toplamda kaç puan topladı bilmiyorum ama puan kayıpları çok fazla değil mi? Sanki, sıfır motivasyonla oynuyor gibi..Ben bunu şuna da yoruyorum; acaba Ukraynadaki iç karışıklıklar onu etkilemiş olabilir mi? ülkenizde iç savaş ve belirsizlik olacak, "hadi kafanı topla da satranç oyna" durumunda olacaksınız..kolay değil..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç) - Yazar: yusuf_omur - 06-08-2014, 22:31

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi