41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç)
Letonya biraz ters bir takımdı ama 3-1 kaybetmemiz kötü oldu. Bu seviyede 1. masa kaybetti mi işler çok zorlaşıyor, üstüne 4.masada da reytingi bu kadar yüksek bir büyükusta kaybedince kazanmak zaten matematiksel olarak da imkansızlaşıyor. (Ömer Üründülvari oldu değil mi?)

Letonya ile 2008'de iki takımın da elo ortalaması daha düşükken berabere kalmıştık. Sadvakasov'suz Kazakistan kötü bir eşlendirme değildi, ama Letonya daha zordu.

Küba Olimpiyat'ın sürpriz takımı olacak düzeyde bakalım neler olacak?
Sanki düğüm biraz Rusya-Azerbaycan maçında çözülecekmiş gibi duruyor, ama İstanbul'da Rusya, Ermenistan'ı yendikten sonra ABD'ye kaybedince yeni bir düğüm atıldı. Dolayısıyla, 1-2 tur daha beklemek lazım. Azerbaycan'ın Rusya, Çin, Ermenistan, ABD'den hangisiyle/hangisiyle oynarsa o maç/maçları mühim olacak.

Paraguay'da Bachmann dikkat çekici bir GM ama son masalarda çok reyting farkı var. Herhalde kazanırız.

Kadınlarda da Rusya-Çin maçı şampiyonu belirleyebilir. Hou Yifan böyle silindir gibi oynamaya devam ederse Rusya'nın işi zor. Macaristan ve ABD'yi 3-1 yendiler. Rusya ise Gürcistan'ı 2.5-1.5 yendi ki malum Gürcistan da kadın satrancının dört büyüklerinden birisi.

Türkiye'nin rakibi Almanya. Bizden güçlü ama takım rotasyon yapıyor. Mikhalcishin, Kardelen'i güçlü rakiplerle oynamaktan çekinmiyor. Olimpiyat'tan sonra muhakkak konuşuruz merak ediyorum ne düşündüğünüSmile Dün kaybeden Khayala, bugün dinlenecek. Takımın gerçek bir sıralama kaygısı olmadığı ve uzun vadeli düşündüğü için bunu yaptığını düşünüyorum. Yedeği de 2100-2150 olursa takım çok daha etkili olacak.

-----
Ayıptır söylemesi, kendim de 50 elo kaybetmeme hedefiyle Çanakkale'ye gideceğimden forumu yakinen takip edemeyeceğim Olimpiyat bitene kadar. Reytingi sizden düşük ama iyi oynayan çocuklarla oynamak zor, malum Smile
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç) - Yazar: Ozgur_Akman - 09-08-2014, 12:19

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi