41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç)
buradaki arkadaşlardan ricam birbirimize karşı daha saygılı hitap edelim .benim derdim sistem ile , kimseyi incitme derdim olamaz . en azından camiası atılım isteyen bizim gibi ülkelerin belirleyeceği ilk hedef olimpiyatlarda ilk 20 ye girmektir. bunun en tipik örneği phliphennes dir ki; bu günlerde wesley ho gibi bir büyükusta yetiştirmiştir. wesley ho webster üniversitesine girdi, yeni amerike birleşik devletleri vatandaşlığına kabul edildi ve gata kamshki nin yerini almayı bekliyor .tromsö de oynaması FİDE tarafından kabul edilmedi .(bu bilgiler yanlış ise lütfen biri düzeltsin) henüz ülkesi de satrançta var olarak kabul edilmiyor çünkü ülkesi bu güne kadar olimpiyatlarda ilk 20 ye giremedi..ama wesley so phliphennes de bir idol olacak. inanıyorum türkiyeden önce phliphennes ilk 20 ye girecek .bizde bu güne kadar federasyon yetkililerinden ilk 20 hedefinin lafı mı oldu. anlatmak istediğim bu .

bu gün çok önemli bir gün . ipatov carlsen i yener mi . yensede yenilsede bir şey değişmez . çünkü sadece carlsen yenilmiş olur, kime yenildiği aynen khayala nın kime yenildiği kimseyi ilgilendirmediği gibi kimseyi ilgilendirmez .zaten ipatov da solak da türkiyede idol olamazlar . bizim kendi satranççılarımızı yetiştirmemiz lazım .bunun içinde sistemin kökünden değişmesi lazım .

muzaffer şekerli
muğla , datça .
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç) - Yazar: MuzafferŞekerli - 11-08-2014, 05:32

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi