41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç)
görüşler farklı olabilir . ama torre ikinci dünya savaşından sonra phliphennes e yerleşen amerikanın başarısıdır .yani torre bir ferdi yetenektir . ben ülke başarısından bahsediyorum. bu olimpiyattada görülüyor ki takım oyunu ile ferdi oyun farklı şeylerdir. takım oyunu ülke seviyesini gösterir.ferdi başarı ise o ülkeye dikkatleri çeker. ama o ülkenin ileri gittiğinin göstergesi değildir. farklı bir örnek vereyim . etiopyada dünyanın en iyi atletleri yetişir. ama onları bulup yetiştiren etiopyanın kendisi değil avrupadaki yetenek avcılarıdır. wesley so ise kurulan ülke satranç sisteminden çıkmıştır. bu tür oyuncular çoğalmalı ki ülke başarısı gelsin .

bu olimpiyattada oyuncularımız aslanlar gibi mücadele ediyor.beklemiyorum ama bir başarı gelirse bu antrenör başarısı olacaktır. aynen futbol da fatih terim başarısı gibi .

bu konuyu fazla uzatmak istemiyorum .ben bu işi böyle öğrendim diyerek konuyu noktalıyorum .

muzaffer şekerli
muğla , datça
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 41. Satranç Olimpiyatı - Tromsö (01.08.2014 - 14.08.2014, Norveç) - Yazar: MuzafferŞekerli - 11-08-2014, 08:33

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi