Selam, şampiyon Ufuk Sezen ARAT!
MİLLER OTO TİCARET VE SANAYİ A.Ş. sponsorluğunda Çanakkale'de düzenlenen 2014 TÜRKİYE GENÇLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI düzenlenen tören ile sona erdi.
Törene Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Dr. Firuz ERDİL, Miller Oto Genel Müdürü Halil MUTİ, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf DOĞRUER, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Dr. Olgun KULAÇ, sporcular, hakemler ve veliler katıldı.
Miller Oto Ticaret ve Sanayi A.Ş. sponsorluğunda gerçekleşen 2014 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası'nda dokuzuncu tur müsabakaları sonunda topladığı 8 puan ile Ufuk Sezen ARAT (Antalya) şampiyon oldu.
Kendisini yürekten kutluyorum.

Şampiyonada ikinciliği 7½ puan ile CM Ege Köksal elde ederken, üçüncü sporcu 7 puan ile Cem Kaan GÖKERKAN oldu. Toplam nakdi ödülün 15.000 TL olduğu şampiyonada ARAT 3.000 TL, KÖKSAL 2.500 TL, GÖKERKAN 2.000 TL almaya hak kazandı.

Şampiyonanın en küçük sporcusu UĞUR UYSAL plaketini Başhakem FA İsmail ÇALIŞKAN'DAN aldı.

Turnuvada ben ilk kez bir gençler finali olarak tüm masalarda elektronik tahtalara rastladım.

Yine ilk kez, -yanılıyor olabilirim- nakdi ödülleri gördüm.
Toplam 15.000 TL. ilk 15 sporcuya dağıtıldı. Bu olanağın hayata geçmesinde, başta sn. Gülkız TULAY ve Miller Oto'nun tüm kurucuları ve yöneticileri olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim. Gülkız Hanım' ın bu önerimiz üzerine nasıl kararlılıkla bu konuda uğraşısına tanık oldum.

Benim favorilerim kaybetti. Tüm yarışmacıları kutlarım. Ayrıca tüm yarışma süresince emektar sporcu velilerine sabırlı çabaları için minnet duygularımı ifade etmek isterim.

Ayrıca turnuvada son derece ciddi çalışmalarıyla tüm hakem kadrosuna da selam ve teşekkürlerimi iletmek isterim.

Geçen sene İstanbul' da yapılan şampiyona için, bu yıl Çanakkale fikrini benimsemiştim. Önerimde ısrar ettim.

Olası olumsuzlukları fark edememiş olabilirim. Öncelikle bunlardan varsa eğer,sorumluluk payını ben almak isterim.

Bunun için Özgür Satranç Forum üyelerinden ve tüm katılımcılardan turnuvanın özellikle; tarihi, konaklamalar, yeri, ulaşım konusunda görüş, eleştiri ve önerilerini paylaşmalarını beklerim.

Saygı ve selamlarımla…
- MATRANÇ -
Ara
Antalyalı genç ustamız Arat'ı kutluyorum. Artık daha büyük başarıların zamanı geldi.
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
---- Alıntı başı ----
TEBRİKLER UFUK SEZEN ARAT !!!
İlimizin üst düzey sporcularından Ufuk Sezen ARAT yaz aylarında katıldığı üç büyük turnuvanın ardından 2300 elo barajını geçerek FM Ünvanını almıştır.Sporcumuzun ailesini,antrenörlerinini ve emeği geçen herkesi kutluyoruz.En kısa sürede daha büyük ünvanlar kazanacağına inanıyoruz.Başarılarının devamını diliyoruz.

Antalya Satranç İl Temsilciliği
http://antalya.tsf.org.tr/
---- Alıntı sonu ----

Antalyalı genç ustamızı kutluyorum.
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Gençlik!...
Temiz, duru bir oyun.
Mütevazi, olgun bir kişilik...
Bitmek bilmez bir istek ve enerji.
Ardı ardına güçlü turnuvalara katılım.
Ve hepsinde olabildiğince aynı dengeli bir oyun ve başarı!

Bu günlerde konuşulan olumsuz konuları nasıl da bir anda siliyor değil mi?

Örnek oluşun ayrı bir değer.
Hem de bu zaman da...
Ayrıca teşekkürler ARAT!

Geleceğin şampiyonuna şimdiden selam olsun.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi