22. Troya Turnuvası
Çanakkale de bu yıl 22. si düzenlenen TROYA SATRANÇ TURNUVASI yine geleneği bozulmadan konuk oyuncuların zaferiyle sonuçlandı.
Kendilerini kutlarım.

Ancak, yerli sporcularımızdan Ufuk Sezen ARAT, Cankut EMİROĞLU' nu da ayrıca kutlamak isterim. En iyi performansı sergileyen Türk Sporcularımız olarak dikkat çektiler.
Genç oyuncularımızı daha sonrakilere yol açmalarından ve teşviklerinden dolayı kutlar, ulusal takım yolunda başarılı çalışmalarının devamını dilerim.
Ayrıca çok başarılı organizasyonundan dolayı da sn. Turgut TUNCA, Atilla AKSOY ve sn. İl Temsilcimiz Yasemin KAÇAR ile tüm hakem ekibine emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım.
- MATRANÇ -
Ara
Troya Festivali'ne 13 yıl aradan sonra oynadığım için birkaç şey söylemek isterim. Öncelikle başarılı gençlere tebrikler. Ufuk Sezen Arat da Cankut Emiroğlu da federasyonda çalıştığım dönemden beri tanıdığım çocuklar. Umarım aynı hızda kariyer basamaklarını tırmanırlar. Sanıyorum Ufuk bir yakında FM unvanını alacak.

Turnuva salonu gerçekten çok başarılıydı. Orayı bulanlara teşekkürler. Tuvalet biraz sıkıntılıydı ama sonuçta kusursuz salon bulmak zor. Yine de Çanakkale'de benim (97,99 ve 2001'de oynadım) gördüğüm en iyi salon (Serdar Pansiyonu filan düşününce). Lakin servisler sıkıntılıydı ve bu kadar çok çift tur olması bu turnuvayı Türkiye Şampiyonası ciddiyetine getirmiş. Bir arkadaşım "kamp gibi bu ne ya?" diyerek tepki gösterdi çok haklı olarak. Tur saatlerinin 10-18 olması da yemek ve uyku açısından zorlu bir programdı, yazın turun geç başlamasını anlıyorum da bu kadar çok çift tur biraz zalim bir program. Seneye bu vakitler satranç oynayabilecek durumda olursam Keşan'ı deneyeceğim.
Ara
Özgür Bey merhaba,
Bu turnuvaya 1995 yılından beri (sadece 2007 yılı hariç) sürekli katılırım. Eleştirilerinize bu yıl için hak veriyorum.
Ancak geçmiş tüm yıllarda bu turnuva Ağustos ayının ilk cumartesi başlayıp ertesi pazar günü yapılan ödül töreni ile sona ererdi.
Yani tam dokuz gün!
Arada bir boş gün yada yıldırım turnuvası günü veya tur gezisi günleri serpiştirilirdi.
Yine geçen sene ve bu senenin gerek ramazana rastlaması, gerek Türkiye Gençler Şampiyonasının olması, Keşan Turnuvasının bile yer bulmakta zorlandığı takvim bu programı zorunlu kıldı.

Yani ayın 11 ile 16 sı arasında başka nasıl yapılabilirdi ki?
Ligler de var.
Tüm bunlar olmasa bile sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi yüzünden program sekteye uğrayabilecekti.
Servisler konusunda haklısınız. Ancak ben, ulaşımı bir Ankara, İstanbul, İzmir turnuvalarından daha ulaşılmaz bulmuyorum.
Tek vasıtalı yol sonuçta. Her yerde olabilir bu ulaşım sorunu.
Ama gene de yarışmacılara verdiğimiz sıkıntıdan dolayı rahatsız durumdayız.

Seneye eski düzenine döneceğini umarım.

SELAMLAR...
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi