Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Benim argümanlarım özet olarak şunlar:

- Hile, şike, bilerek terk gibi sportmenliğe aykırı durumların turnuva bazında saptanması zorunludur. Eğer turnuva sonuçları ilan edilene dek zarar gören oyunculardan biri başhakemliğe bir dilekçe vermemiş ise, TSF'nin bu turnuva ile ilgili yapabileceği birşey olamaz, bence.

Hence, the question: Son sekiz yılda (onbeş fazla gelmiş olabilir) TSF yönetmelikleriyle düzenlenmiş turnuvalardan kaçında *resmi belgeli olarak* kaçında sportmenliğe aykırı durum saptanmış ve belgelenmiştir?

Eğer sıfır ise geçmişe yönelik olarak boşuna tartışıyoruz.

Kendimle ilgili bir konu, yazmayayım diyorum, ama Adana'da aklıma başka bir örnek şu anda gelmediğinden yazayım, sportmenliğe aykırı bir durumu ispatlıyorum, bildiriyorum; yapana bir uyarı cezası bile verilmiyor. Benim TSF yöneticiliğiyle yakınlığım yoksa bu suç mudur? Objektif bir karar bekleyip bunu görmeyince, bende sportmenliğe aykırı halle hususundai pek de olumlu bir izlenim oluşmuyor maalesef.

- Bireysel lisanslı ve 1800 altı oyuncuların dediklerine ve onların hak kayıplarına kulak veren maalesef yoktur.

- Maça çıkmayan oyuncu ELO kaybetmelidir!

- Ateş Ülker'in yazdığı gibi, unvanlı ve deneyimli oyuncuların fikirlerini ve yaşadıklarını yazmaları gerekmektedir.

Şimdilik bu kadar.
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Harun Taner - 25-08-2014, 20:29

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi