Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Aşkın bey,
Benim son 4 senedir yurtdışında katıldığım turnuvalar açık turnuvalardır.Vereceğim bilgiler açık turnuva ile ilgili koşulları yansıtmaktadır.
1.Düzenleyici katılmak için başvuran oyuncuyu kabul etme veya geri çevirme hakkını elinde tutmaktadır.Bu nedenle geri çevrilen olup olmadığını bilmiyorum.Birçok yönergede bu ifade yazılıdır.
2.Çeşitli sponsorlar arasında yerel banka şubeleri,Belediyeler ve çeşitli kurumlar vardır.
3.Son katıldığım turnuvada hem yerel yönetim,hem Belediye,hem tanınmış bir bankanın kasabadaki şubesi, hem de Marktgemeinde adı verilen bir Dernek sponsor olmuştur.
4.Katılım bedelleri 30-60 Euro arasında değişmektedir.Gençlere,kadınlara ve emektarlara indirim yapılmaktadır.
5.Ünvanlı oyunculara konaklama desteği yoktur.Birçok açık turnuvada ünvanlı oyunculardan giriş ücreti alınmamaktadır.
6.Yemek ve ulaşım masrafı biz amatörler için oldukça ciddi miktarlar tutmaktadır.Bazı turnuvalarda ulaşımın çok sıkıntılı olduğu söylenmektedir.Ben önceden plan yaparak ulaşımı sıkıntılı olan yarışmalara katılmıyorum.Yemek kültüründeki farklılıklar ve küçük şehirlerde akşamın geç saatlerinde yemek bulunmaması yaşadığımız önemli zorluklardır.
7.Birçok turnuvada 2 veya 3 grup vardır.Elo puanı düşük olduğu halde A grubunda oynamak isteyene de izin verilmektedir.Böyle bir kişiden biraz daha yüksek giriş ücreti alındığını biliyorum.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Ateş Ülker - 28-08-2014, 23:51

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi