Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
(11-09-2014, 21:11)Hasan Berk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Üstünü örtelim geçelim gitsin diyen mi var ki? Tartışmada istediği sonucu alamayanların kullandığı bir yaklaşım. Söylenmeyen birşeyi söylenmiş gibi gösterip oradan haklılık çıkartmaya çalışmak.

Öyle bir olay olmuş geçmiş. Bu konunun sizin söyleminizi destekleyen bir tarafı yok. Çocuk kuralsız bir şekilde turnuva girmiş ve son tura katılmamış. Şimdi diyorsunuz ki "Ben onun gibi turnuvaya kuralsız girmeyeceğim ama istediğim zaman da turnuvayı terk edeyim kimse karışmasın"

Lisans dondurma teklifini kim söylemiş bilemiyorum. Denilen temelde turnuvayı terk etmeleri azaltmaya yönelik önlemler. Ha Bachana olayı gibi durum olursa da sert cezalar verilir ama Kahraman beyin dediği gibi o zaman zaten oyuncular bu tehdit karşısında hükmen yenilgiyi değil masa başı yenilgiyi tercih edecekler. Ama bu ceza kural haline gelirse yıllar sonra bir uyanık bunu bilmez de Bachana'nın yaptığını yaparsa bir güzel cezalandırırsınız.

Söylediklerinizi hemen aşağıda alıntılıyorum. Yanlışmış, geçelim, sayfalarca tartışmaya gerek yok dediğiniz kısmı koyulaştırıyorum.
(11-09-2014, 20:46)Hasan Berk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tutku bey çok eskiden yapılmış yanlış bir uygulamayı turnuvalarda terki normalmiş gibi kabul ettirmek için kullanıyor. Tamam o yanlışmış geçelim. Sayfalarca onu tartışmaya gerek yok. Ki ben de olayı nasıl dallandırıp budaklandırabildim değil mi? 

Gürcü'yü ve dolayısıyla şikeyi cezalandırmaya gelince, bunun için turnuvayı yarım bırakanlara yönelik bir düzenlemeye gerek yok. Zaten hem TSF mevzuatı, hem de Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun bunun için yeterli. Gürcü oyuncunun yaptığı şike değil de, normal bir turnuva bırakmak gibi düşünülmesin. Şikenin şuan bir cezası yokmuş gibi gösterilmesin.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Attorney at Law - 11-09-2014, 21:20

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi