Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Hasan Bey, bana resmi yollarla başvurulsun demiyorum. Resmi yollarla başvurulursa açıklamak zorunda olacağım için, ancak o durumda açıklarım diyorum.

Bir oyuncu 8'de 8 giden bir GM'nin yerine turnuvaya sokulsun ve turnuvayı 9'da 8 ile 1. bitirsin. Tek turnuvada 2300 Elo çıkarsın bu sayede. Yüzlerce FM'miz olsun hatta bu yöntemle. Ne de olsa ilerleyen turlarda başkasının yerine turnuvaya girmek major bir hadise değil...

Benim bu olayı yazmam turnuvayı terk etmenin normal olduğunu göstermek adına yazdığım birşey değil. Sebebini daha önce de belirttim, tekrar belirteyim:
(11-09-2014, 21:04)Tutku Dinçer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim amacım terki normalmiş gibi göstermek değil. Bir uygulamanın herkese yapılması. Milletvekili yakını 4. turdan turnuvaya girip, 6. turda çıksın. Gürcü gelsin şike yapsın. Bunlar geçmişte kaldı, biz bundan sonra turnuvayı terk eden oyuncularımızın lisansını donduralım denilsin. BU MANTIK BANA ÇOK AMA ÇOK TERS GELİYOR. Forumlara yazmayı azaltmışken, çok uzun bir süre sonra birden bire hiç işim gücüm yokmuş gibi bir konuda onlarca mesaj yazmamın tek sebebi budur.

Yukarıdaki sorumu da yeniliyorum, sizin satrançla ilginiz nedir? Sporcu, antrenör, hakem, veli yada başka birşey midir? Bunu sormamın sebebi sizin olaya hangi açıdan baktığınızı anlayıp, o açıdan bakabilmeye çalışmak için. Cevabınızı merakla bekliyorum.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Attorney at Law - 12-09-2014, 21:51

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi