Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Ben protesto etmenizi ya da kınamanızı gayet iyi anladım, bu tepki kısmı evet.
Sorum, onlarla bu konuyu konuştunuz mu? Ne cevap aldınız?
Çünkü gerçekten yakından tanıdığınız Kocaelili sporcular da var, aralarında.

Sn. Mağara Adamı,
Bu konu aramızda uzun yıllardır konuşulur. Bu turnuvaya mahsus bir şey de değil.

Ama bireysel olarak konuştuğum bir kaç oyuncu da bunu adeta bir hak gibi görüyorlar. Bunun sebebi ise yaptırımların olmaması ve bu yüzden "onlar kötü ve amaçsız durumlarda terk ediyorlarsa ve yaptırım yoksa ben niye devam edeyim?" mantığıdır.
Kimisi de "paramı verdim ödememi yaptım istersem terk edebilmeliyim" der.
Bir kısmı açıklama yapma ihtiyacı bile duymamış.
Bu gün bu keyfi terkleri yapanlar yarın aynı durum başlarına geldiğinde şikayet hakları olacak mı?
Bu noktaya da itirazım var. Mantıklı gibi gözüken bu sebep bir tür eşitliği işaret eder ama, kötü, örnek teşkil etmemelidir.
Bu görüşe sporcular sahip çıkmalıdır.

Düzenleyicisi TSF olmalıdır.
Bakın bu konuda benden ileride önerileriniz var, dikkatimden kaçmadı.

"turnuva hakem raporuna dahil edilip federasyona gönderildiği zaman bu sicil kaydı oluşsun. "
"online kayıt olunan turnuvalarda, bu kişi tc numarasını girdiğinde eror versin"
"neden kayıt yapamadığının sebebiyle ekranda gözüksün"
"bir yıl süreyle ya da daha farklı bir süre turnuvalara giremesin."
" 16 Yaş üstü sporcusu ise lisansı düşürülsün tekrar çıkarmak için ödeme yapsın. "
"liglerde oynayamasın."
"Elo ya da Ukd indirimi olabilir"
" yaptıkları yanlarına kar kalmamalı."

Benzer maddelerden bir taslak yönerge de yaptım. Siz daha köklü ve uygulanabilir önerilerde bulundunuz. Destekliyorum.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 26-09-2014, 12:53

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi