Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
(01-10-2014, 11:52)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben haklı itirazın organizasyon ve hakem kontrolünde olduğunu, ama böylesi göz göre göre yapılan büyük hataya hep birlikte karşı koymak gerektiğini düşünürüm.
Başhakem (turnuva sırasında sporcu kayıtlarında yetkili kişi) kararıyla yapılan bu işlemin nasıl organizatörün kontrolünde olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum. Hele ki milletvekilinden gelen talebin kurallara uygun olmadığını belirtip, alternatif çözüm yolları önerip, oradan uzaklaşmışken.

Başhakem ise aynı zamanda dönemin il temsilcisi ve kendisine (4. turdan turnuvaya girme talebini reddetmesi sonrası) Ankara'dan telefon geliyor. Evet, başhakemin gelen telefona "Ben böyle birşey yapmam. İllaki istiyorsanız önce beni görevden alın!" demesi daha doğru olabilirdi.

Ancak, önemli olan organizatör ve başhakem midir? Başhakem bir daha görev yapmasın diyip (ki yapmıyor) "kelle avcılığı" yapmak mı daha doğrudur?

Yoksa Ankara'dan başhakeme "Milletvekili yakınını turnuvada oynat!" talimatı gelmesini ve bu düşünce yapısının değişmesi gerektiğini mi konuşmalıyız?

Bachana bir daha turnuvaya alınmasın, başhakem bir daha görev almasın. Herşey çözüldü...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Attorney at Law - 01-10-2014, 12:49

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi