Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Daha somut örnek vermek isterim.

Ben her hangi bir turnuvadan sadece dilekçe vererek ayrıldım.
İki ay sonra bir başka turnuvaya kayıt yaptırdığım halde hiç haber vermeden gelmedim.
Ertesi hafta il birinciliğinde ilk üç tur 0 çekip "günümde değilim herhalde" diyerek ayrıldım.
Bir yaz turnuvasında da baktım ki son tur maça çıkmamanın maddi getirisi var, çıkmadım.

Bunlar benim sicilime işlenmelidir. Burada bana katılır mısınız?

Ama sizin verdiğiniz masum örnek elbette sadece sizin tarafınızdan bilinebilir. Bu durumda ceza verilmesi gerekir mi?

Bence ilk defa olması, süreklilik arz etmemesi açısından ayrı bir şekilde de değerlendirilebilir.
Aksi durumda sicili zaten kabarık olmasının da bir yaptırım olduğunun farkında olmak bile caydırıcılık sağlayabilir.

Ben burada disiplin kapsamında olan durumlar ile disiplin kapsamında değerlendirilmemesi gereken durumlar ayrılmalıdır diyorum.

Ceza verenin keyfiyeti ayrı bir durumdur. Kendisini toplum önünde; yanlış , keyfi ve adaletsiz verdiği kararlardan dolayı hangi durumda kalabileceğini bilmesi ve bedelini ödemesi gerekir.

Kendisinin de bu anlamda değerlendirilecek, kontrol edilebilecek birimler hukuk içinde vardır.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 09-10-2014, 14:01

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi