Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Cezalar elbette tam çözüm değildir. Ama bazı yaptırımları ile caydırıcılık getirebilirler. Vergi de ve trafikte olduğu gibi.

"Ama ısrarla söylüyorum. Yeni cezaların hedefi sadece yerliler olacaktır."
Ateş Bey, yerli-yabancı artık yeni düzenlemelere göre bu ayrım kalkmıştır. Ama aynı davranıştan "a" ya verilen ceza "b" ye verilmemişse hep birlikte tespit edip, takip edelim.
Yerel yöneticiler benim görebildiğim kadarıyla daha fazla ülke ve daha fazla katılımcıyı tercih edeceklerdir. Törende daha fazla bayrak ve insan onlar için önceliktir. GM leri zaten pek tanımıyorlar, ayrıca onları masraflı buluyorlar.

Ben sizin yerli sporcuların desteklenmesi, yabancılara konaklama desteğinin kaldırılması fikrinize tam destek veriyorum.

Ancak ekol olmuş, satranç tarihine adını üstün başarılarıyla yazdırmış oyuncuların da elbette belli şartların oluşması için davet edilmesinden yanayım.
Her GM ya da IM, yerli sporcularımız dururken davet edilmemelidir. Katılıyorum.
Takım maçlarını ayrı tutuyorum.
İlk zamanlar bu davetler gözdeydi. Belli ELO ortalaması sağlanması için yapılırdı ve yerindeydi. Ama artık bunun geçerliliği kalmadı.

Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 10-10-2014, 13:09

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi