M.BACHANA ve BİR İTİRAF.
Bu yazı aşağıda gelişen iki olayın ardından kamuoyunda oluşan tepkiler sonrası, BACHANA ile yapılan görüşme sonrasında kendisinin de onayı ile yazılmıştır.

İlgili yazıda da belirtildiği üzere;

1... Son turda özellikle katılmamak;mazeretsiz ve keyfi olarak, hem de haber bile vermeden...
ELO kaybetmemeyi de garantilercesine...
Ne kadar doğrudur?
Aynı sürelere çift tur oynayan sporcu sadece kendisi değildir.
Bu gerekçelerin emsal teşkil ettiğini düşünün.

2-...M.A.T. : _ " Peki aynı yorgunlukla bir sonraki turnuvaya katıldınız. Keşan'a. Orada da son tur H. ODEEV maçına çıkmadan sıralamayı tayin ettiniz. H. ODEEV en önemli son tur maç oynamadan birinci oldu. Bu, turnuvanın gidişini belirleyen bir durumdur sn. BACHANA. Bu durumu sadece sizin şahsınızda söylemiyorum ve ülke olarak da herhangi bir ayrımda bulunmadan tüm spor etiği ve hukuku açısından değerlendiriyorum. Biz sporcularımıza, özellikle de küçük yaş ve eğitim çağındaki sporcularımıza bu tip istenmedik ve spor etiğine uymayan durumları anlatmak ve onlara doğru bir eğitimi vermek için çabalıyoruz. Her iki turnuvada da küçük yaş sporcularını gördünüz. Bu onları doğası gereği olumsuz tetikleyebilir. Ben bir öğretmen ve aynı zamanda TSF'NİN fahri bir kurul üyesi olarak bu durumu önemsiyor ve bu tip keyfi terkleri hiç onaylamıyorum. Bu konuda öz görüşünüzü merak ediyorum."

M.B. : _ " Ben kendi adıma söylemek isterim ki, KEŞAN turnuvasındaki kararım bana ait. Suç unsuru varsa da bana yazılmalı. Ancak bu konuda H. ODEEV' in benim son tura katılmayacağımdan haberi olmadığı gibi, hiç bir suçu da yoktur. Ceza hak etmedi. Ben, O'nun maddi durumunu düşündüm, yetersizdi. Suç olarak tanımlanabilecek bir davranışım varsa kabulümdür. Bunu aynen bildirebilirsiniz. Tekrar söylerim ki H. ODEEV suçsuzdur, davranışımın sorumlusu benim."[/b][i]

3-...BACHANA iki ayrı turnuvada son turlara iddialı sayılabilecek bir durumdayken bilerek katılmama kararı aldı ve son turdan sonra sıralamayı etkiledi.

4-... Rakibi ODEEV Keşan'da maç oynamadan son tur birinci oldu. Bu durum bir çok unvanlı oyuncunun tepkisine neden oldu. Bazıları isim vererek Truva'ya ve Keşan'a bir daha katılmayacaklarını açıkladılar.
5- Özellikle Keşan'da son tura ODEEV in maddi durumu iyi değil gerekçesiyle çıkmadı. Bunu kendisi de İTİRAF ediyor ve "ODEEV suçsuzdur" diyor.

"Suç olarak tanımlanabilecek bir davranışım varsa kabulümdür. Bunu aynen bildirebilirsiniz. Tekrar söylerim ki H. ODEEV suçsuzdur, davranışımın sorumlusu benim." M.BACHANA-
...

Yazıyı tam olarak okumamış olabilir misiniz acaba?

Bütün bunlar itiraf değil midir? arkadaşlar
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
M.BACHANA ve BİR İTİRAF. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 30-08-2014, 17:27
RE: M.BACHANA ve BİR İTİRAF. - Yazar: Ozgur_Akman - 02-09-2014, 18:47
RE: M.BACHANA ve BİR İTİRAF. - Yazar: Hasan Berk - 02-09-2014, 19:04
RE: M.BACHANA ve BİR İTİRAF. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 02-09-2014, 19:27
RE: M.BACHANA ve BİR İTİRAF. - Yazar: Mojo Jojo - 02-09-2014, 19:51
RE: M.BACHANA ve BİR İTİRAF. - Yazar: Hasan Berk - 02-09-2014, 20:06
RE: M.BACHANA ve BİR İTİRAF. - Yazar: yusuf_omur - 02-09-2014, 20:50
RE: M.BACHANA ve BİR İTİRAF. - Yazar: Mojo Jojo - 02-09-2014, 21:06