Açılış töreninde istiklal marşı ve saygı duruşu unutuldumu?
Merhabalar.Uluslar arası niteliği olan Gebze belediyesinin düzenlemiş olduğu satranç turnuvasının açılış toreninde istiklal marşımız ile Atatürk ve şehitlerimize yapılması gereken saygı duruşu yapılmamıştır.(Unulduğunu düşünüyorum)Umarım bundan sonraki turnuvalarda unutulmaz.Katılan tüm sporculara ve hakemlerimize başarılar dilerim.
Ara
Erdem bey,

Vakit henüz geçmiş değil. Kapanış töreninde de İstiklal Marşı okunabilir; Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimiz için saygı duruşu yapılabilir.
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Konuyu bugün öğrendim ve takibe aldım.
Edindiğim bilgi şudur:
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı programda var. TSF görevli gözlemci ve başhakem bu konuyu öncesinden kontrol edip bilgisayarda marş kayıtları hazır olmasına rağmen, belediyenin görevli sunucusu zaman darlığından programdaki konuşmalara başlamış, başkan gelince de açılış hamlesine geçildiğinden bu iki uygulama yapılmamış.

Kesinlikle hatadır!

TSF 'YE ait hiçbir organizasyonda saygı duruşu ve İstiklal Marşı eksik bırakılmamıştır.

Ben bu akşam ÖSF daki bu yazı üzerine iletişime geçip kapanış töreninde yapılmasına yönelik fikrimi ilettim, bir oyuncu olarak...
Organizasyonda bir görevim yok.
Ama bu görev sanırım hepimizindir.
Saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
Gebze Kurtuluş Turnuvası'nın açılış töreninde unutulan saygı duruşu ve İstiklal Marşımız, organizasyon tarafından kapanış töreninde yapıldığı haberini bu gün alabildim.
Olayda bir kasıt yoktur.
Kamu oyu ile paylaşmak istedim.
Selam ve saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi