Faaliyet Programı
Tutku Bey,
Yazınızı okuyunca aklıma getirdiniz.
Dava açacak olan kim?

Yazıdan bu anlamı mı çıkarıyorsunuz?

"Eğitim Kurulu dediniz. Bir hukukçu konuşurken, görüş bildirirken kastını aşan ifadelere, kanıtlayamayacağı iddialara dikkat etmeli. Davaya mal olabilir."
Yazımın bu kadarını almışsınız. Bunu ben söyledim de sizin böyle anlayacağınızı hiç tahmin etmemiştim doğrusu.

Kastım şudur, bir insan bir hukukçu konuşurken bir iddiada bulunurken kanıtlayamayacağı iddialara dikkat etmelidir. Avukatsa eğer davasına mal olur, davasını kaybeder. Yanlış mı?

Hepsi bu!
Davaya mal olur derken, siz dava açacağım şeklinde anlamışsınız herhalde.
Gerçekten aklınızda böyle mi kaldım? Tehditkar, bu kadar ucuz politika yapan birisi miyim sizce?

Dava açacağımı nereden çıkarıyorsunuz?

Üstelik sizin sağlık Kurulunu ne amaçla önerdiğinizi anlamaya çalışıyorum. Tabi eğer ironik bir yaklaşımınız yoksa.

Yazımı yarım alıntılamışsınız.

"TSF'nin kurulları yok mu? Eğitim Kurulu "forum işi"ne bakıyorsa, Sağlık Kurulu da çok iyi bir mevzuat düzenlemesi yapabilir! (mi?)"

Eğitim Kurulunun forum işine baktığını ifade etmişsiniz.
Böyle bir şey yoktur Tutku Bey!
BEN YENİ OLUŞUM, STATÜ-GENEL KURUL KONUSUNDA ESAS GÖRÜŞÜNÜZÜ MERAK EDİYORUM.

Sadece Gürcü oyuncuya ceza vermekle mi çözülecek tüm konular?
Ayrıca cezayı verecek olan ben de değilim. Benim konuya bakış açım ve temel sebebim, bir oyuncu ve bir eğitimci sorumluluğunu yerine getirmekten ibarettir.
Sizde başından beri biliyorsunuz ki bu konuda tüzel bir kişiliğim ve yetkim yoktur.

SELAMLAR...
- MATRANÇ -
Ara
Aşkın Bey, ben dava açılmasına mal olur olarak yorumladım ama siz davayı kaybetmeye mal olacağını kast ettiğinizi söylüyorsunuz. Öyle ya da böyle, bırakın artık lütfen şu işi. Siz de, TSF de itibar kaybediyorsunuz.

Siz sadece kendi isteğinizle ve sadece kendi adınıza yazdığınızı ne kadar söylerseniz söyleyin kamuoyunda bunun aksi yönünde oldukça kuvvetli bir görüş var ve değişeceğini de sanmam. Satranççılar zeki insanlardır.

Madem TSF yöneticileri burayı okuyormuş, forumu kontrol altına alma, tartışmaları yönlendirme, TSF adına gayri resmi bir sözcü ile cevap verme gibi bir politika izliyorsanız, ki birçok kişi bu kanıda, bence bu politikadan vazgeçin. Bu yaklaşım yüzünden insan 1 yazacaksa 3 yazıyor, 5 yazıyor. Hem Aşkın Bey, hem de TSF durup dururken tepki topluyor. Bırakın insanlar yazsın, siz de okuyup değerlendirin. İletişim dinleme (okuma) ile başlar, her söylenene cevap verme ile değil.

2-3 senedir nadiren yazı yazan birisiyken, Gürcü'ye mevzuat gereği ceza ver"E"meyiz denilerek insanlar yanıltılınca ve bunda ısrar edilince sadece o konuda 2-3 senedir yazdığımdan fazla mesaj yazmış bile olabilirim. Bence bu tür yanlış uygulamaları aşın artık.
Ara
Tutku bey merhaba.

Ben sizin söylediklerinize büyük ölçüde katılıyorum.

Gürcü'ye ceza veremeyiz derken tamamen kendi fikrimdi.
Suçun işlenmiş olduğu sabitken, resmi koşullarının oluşmadığını düşünerek bunu yazmıştım.
Ceza vermeden önce bir savunma istenir, değerlendirilir, ondan sonra cezaya gerek varsa kademeli olarak verilir biliyorum. Sanırım bu değişmedi.

Konuyu burada kapatıyorum.

Ancak benim en başından beri (05.11.2014) olmasını istediğim, gerekli gördüğüm hayati bir konu vardır.

GENEL KURULUN YENİ STATÜYE GÖRE NASIL OLUŞACAĞI ve BUNUN SATRANCIN GELECEĞİNİ NASIL ÇİZECEĞİDİR!

Bu konu benim forumda yazma sebebimdi. İlk yazılarımdan itibaren bu gözükmektedir.

Görevim birleştirici olabilmek ve köprü kurabilmekti. Bunu size göre başaramamış da olabilirim.

Bir şeyler tutuşmaya başladığında bırakma niyetimi şimdi hatırlamadığım bir yazımda açıklamıştım.

Son olarak, KARŞILAŞTIRMALI STATÜ BİTİNCE, başladığım gibi, yine özgür irademle ÖSF da yazmayı bırakacağım.

Ülkemizde satrancın geleceğine ya beraber yürürüz, ya da o geleceği hep beraber kaybederiz.
Bu gün iktidarın satrancı önce okullardan kaldıracağını sonra da sivil örgütlere sıra geleceği haberini aldım.

Ben bitirirken herkese SAYGI VE SELAMLARIMI sunarım.

Hoşça kalınız...
- MATRANÇ -
Ara
Yeni statüyü okudum.Siz de okudunuz.Batı cephesinde yeni bir şey varsa söyleyiniz.Bana göre hiçbir yenilik yoktur.Oy hakkı olanların büyük bir çoğunluğu Satrancı tanımayan kimselerdir.İsterseniz delegeler adı ve soyadı ile açıklandığı zaman benim yanıldığımı söyleyiniz.Satranç olimpik spor değildir.Ama Olimpiyat komitesi üyeleri Satranç Genel Kurulunda delege olmaktadır.Spor Yazarları Derneği ne zaman Satranç ile ilgili bir yazı yazmıştır?Neden Satranç Genel Kurulunda temsil edilir?Federasyon Yönetim Kurulunun son 2 yıl içinde aldığı önemli kararlardan birine örnek gösterelim!Gösterelim ki yapılan eleştirilerin her zaman haklı olmadığını varsayalım!Ne yazık ki yoktur!İşler kötüye gitmektedir.Aşkın beyin yaptığı uzun yazışmaların herhangi bir yaraya merhem olması ihtimali yoktur.Aşkın bey "Görevim köprü kurabilmekti"diyor.Ne yazık ki üzerinde yürüyebileceğimiz bir köprü yoktur.İleri doğru olumlu bir adım atamıyoruz.Bir de üstüne Teknik kurulun yanlış değerlendirmeleri ile zaman kaybediyoruz.Çok hızlı değişiklikler yapmak gereklidir.Aksi halde Federasyon yönetimi eskiden olduğu gibi sadece Havuzdaki başarılar ile mutlu olmaya devam edecektir.
Ateş Ülker
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi