Çözümyolları konuşulmalıdır.
Ankara'daki yıldırım turnuvalarının bir müdavimi olarak size katılıyorum. Organizatörlerin kolaycılığına dönüşme tehlikesi var. Düşük masraf, çok para, ama kabul edelim oyuncular için bile cazip, miktarlar ev geçindirmez ama sonuçta çok da göz ardı edilemiyor. Hızlı Satranç konusundaki çağrılarım şimdiye kadar dikkate alınmadı ama önümüzdeki aylarda ben de Ankara özelinde girişimde bulunacağım.

Maksimum reyting kuralı bana Teknik Kurul'un üyelerinin kendilerinin Zihni Sinir'i idol aldıklarını düşündürdü. Çift turla turnuva yapma, turnuvanın %80'ini Hızlandırılmış İsviçre Sistemi ile oynatma, +/- 100 reyting farkına göre takım listesi yapma zorunluluğunun kaldırılıp Ivanchuk'un 1600'lerle oynayabilmesi gibi yaratıcı "yenilikler"in hepsi olumsuz sonuç verdiği ve hepsinden vazgeçildiği halde zaman, yönetim ve kişilerden bağımsız olarak Teknik Kurul, Prof. Zihni Sinir'i hatırlatan uygulamalara devam ediyor.

Teknik Kurul'a buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum: Amerika keşfedildi, her yıl yeniden keşfe çıkmaya gerek yokSmile İcat edilen şeyler de olumsuz sonuçlar veriyor. Maksimum reytingi üst düzey oyuncuların olduğu bir turnuvadan sonra tekrar konuşmak zorunda kalacağız.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Ozgur_Akman - 25-10-2014, 13:38

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi