Çözümyolları konuşulmalıdır.
Özgür Bey,

Genel Kurulun yaptığı statünün üzerinden iki yıl geçti. Daha yeni yayınlandı.
Eskisine göre farklılıklar var. Belki de bazı fırsatlar...

Foruma taşımak, rahatça kıyaslamak, varsa yenilikleri görmek, samimi olarak amaçlarım bunlardı.

Elbette arama motorlarından herkes arayıp bulabilir. Ama foruma taşınmasının bir amacı vardı.
Bunu algılayamamışsınız. Öyle öyle yazıyorsunuz.

Ben isterdim ki, burada, satranççılarca kıyaslamalar yapılsın, analiz edilsin.

Satranççılara özgü olarak…

Bazı arkadaşlarımız farklı algılamış. Hatta hiç okumayıp anlamamış bile.
Nasıl çözüme yönelik öneri, tespit görüş bekleyebiliriz bu arkadaşlardan bilmiyorum.

Özgür Bey,
Ben belli bir amaç için gecelerimi verdim.
Sizin okumanız, fikir belirtmeniz, karşılaştırma yaparak mesleki çıkarımlarda bulunmanız bir basın mensubu olarak çok önemliydi benim için.
Tespitiniz, duyarlılığınız ve aşağıdaki benzetmeniz için satranç adına teşekkür ederim.

Özgür AKMAN:
“Biraz sert olacak bunu yazmam ama mevzuat mesajlarını gördüğümde aklımda canlanan insan figürü "Türk satrancına fedakârca hizmette bulunan bir nefer" değil nerede bir şey tartışılmaya başlansa kulaklarını tıkayıp "alalalalalalalalalalalaalaalalala" diye bağırarak koşturan birisi. Bu sahne karşısında benim de bu mesajları ara sıra okumaya çalıştığımda temsili halim aşağıdaki resimde. O yüzden okumuyorum. Size de naçizane tavsiyem beğenmediğiniz şeyleri okumamanız.”

...

Bu düşüncenizi ilginç buldum.

Satrancımızın geleceğini belirleyecek olan mevzuatlar ile ilgili olarak görüşünüz demek ki okumamaktan ve okunmamasını tavsiye etmekten ibaret?!

Mevzuatı beğenmeyebilirsiniz. Ben de beğenmedim.
Ama okumadığınız ve okunmasını istemediğiniz mevzuatlara mahkum olduğunuzda şikayet etme hakkınız olabilir mi?

Benim ise çok ciddi itirazlarım var!

Forum karikatürlerin yayınlanacağı Yer de olabilir elbette. Ama yeri ve zamanı vardır. Değil mi?

Gönderi fotoğrafınızı, sorunlara işaret edip, çözüm yollarını topluma öneri olarak sunma konusunda, bir basın mensubuna, üstelik de ODTÜ kökenli bir satranççıya yakıştıramadım.

Siz yakıştırabiliyorsanız o resimle o noktada öylece kalabilirsiniz.

Yok, fikrim var diyorsanız, sizi dinlemek isterim ve sonuna kadar da okurum.

Okumadığınız, içeriğini anlamadan çıkarımlarda bulunamadığınız yazıları başkalarına da hangi gerekçe ile okunmaması yönünde öneride bulunduğunuzu da anlayabilmiş değilim.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 26-10-2014, 21:39

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi